Decyzja

Wpisy zawierające słowo kluczowe decyzja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Postanowione. Wyzwanie na 40 urodziny.

Waga pokazała 90 kilogramów. Granica została przekroczona. Nie mogę już siedzieć z założonymi rękami. Coś z tym muszę zrobić bo źle się ze sobą czuję.  Do moich 40 urodzin zostało 344 dni. W tym czasie zamierzam pozbyć się przynajmniej 15 kilogramów.  Muszę znaleźć odpowiednią dietę i trochę więcej silnej woli.  Z treningami nie będzie problemu. Polubiłam spinning, trening brzucha z rozciąganiem, jeżdżę na rowerze, mam ulubione treningi w internecie. Hamują mnie lenistwo i siedząca praca.  Wiem, że łatwo nie będzie - za chwilę urlop, ale wiem, że dam radę.  Czas start. Zaczynamy przemianę. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Zrób tak....lub możesz zrobić inaczej.... TRUDNY WYBÓR

Z pośród wielu rad....lub , może powiem porad.....fajne są takie, w których osoba doradzajaca nie precyzuje swojej porady....tzn...mówi mógłbyś zrobić tak , ale też możesz postąpić inaczej.... Wówczas u osoby , która najlepiej chciałaby miec na tacy podaną gotową poradę....następuje malutki mętlik w głowie.....to prawda , że decyzję należy podjąć samemu i nikt nie chce być odpowiedzialny za błędnie podjęte kroki....Do sukcesów natomiast przyznają się wszyscy. Każdy może po fakcie powiedzieć...dobrze zrobiłeś , dokładnie jak ci doradzałem.... Mowi się, że dobrych porad jest jak na lekarstwo  ...chyba coś w tym jest....bo kiedy tak naprawdę potrzebujemy czyjejś porady....to albo nie wiemy do kogo sie zwrócić....bądź też brak nam odwagi spytać się ludzi ....z którymi na codzień , nie mamy zbyt wiele do czynienia.....Istnieją różnego rodzaju Instytucje , które służą pomocą.....ale myślę , że to jest zbyt sztuczne......lud (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zmienić coś w swoim życiu... Milioner z przypadku

Każda historia napisana przeze mnie jest prawdziwą....wielokrotnie czytelnicy tego bloga będą mogli być osobami na podstawie których napisałem swoje spostrzeżenia....to jest naprawdę bardzo dobra możliwość przeniesienia swoich przemyśleń i zdarzeń na lamy tego bloga....Każdy dzień niesie za sobą pewne zmiany.....zmiany w pogodzie , zmiany w przyrodzie.....zmiany w polityce....zmiany w naszym życiu....ile tak naprawdę sie starasz aby coś zmienić? narzekanie i czekanie na cud....naprawdę nic takiego nam nie da.....zmiany zaczynają sie w nas samych a następnie dopiero za jakis czas będą widoczne....skąd wziąść siłę....kiedy zacząć ....ale nie wiem jak? Czy naprawdę dam radę? Setki pytań i odrazu wielka niewiadoma..!!! z negatywnym podejściem już ładnie zaczynasz..... Badz pozytywnie nastawiony !!! Musisz nawet ..poniewaz chcesz zmian....zmian na lepsze...wiec na co czekasz? zacznij je juz od dzis....zacznij je juz teraz.....zacznij sie cieszyc pradziwym zyciem....nie zamieniaj go na wirtualny z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Musisz wybrać... TRUDNY WYBÓR

Czym tak naprawdę kierujemy sie podczas dokonywania wyboru? W jaki sposób wybrać , żeby późnej nie żałować.......to najgorsze konsekwencje podjęcia nieprzemyślanej decyzji.....Obawiamy się ale jednak musimy decydować.....czas wielokrotnie pogania nas.....dochodzą do tego emocje , ktore nie są dobrym doradcą......im więcej podejmujemy decyzji tym większą zaczynamy mieć wprawę....Osobiście nie boję się podejmowania decyzji , chociaż nie wszystkie są łatwe....trzeba zawsze mieć w pamięci konsekwencje.....co to takiego? To znaczy , że trzeba być swiadomym co z tego może sie zdarzyć , co bedzie takim produktem naszych decyzji.....np...zdecydujesz dzisiaj zacząć nowy rozdział w życiu , w związku z tym kolejna decyzja to nauka w tym kierunku i realizacja wszystkich celów z tym  związanych . Musisz byc już konsekwentny jeśli naprawdę na tym ci zależy....Sam widzisz ile w związku z tym potrzebujesz determinacji i wielokrotnego podejmowania kolejnych decyzji.....niejednokrotnie jest tak że (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła myśli. Siła słów. Twoja siła. ⚪️ Pracuj z radością!

12.08.2019       Jesteś optymistą, czy pesymistą? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 7, 15-20 bierziczytaj

Decyzja jest dobra, gdy po niej odczuwasz pokój serca, radość, opanowanie. ...   Mądrze odróżniaj pozorne dobro od prawdziwego. Umacniaj. Owocuj według Bożych natchnień. Przybliżaj innych do Boga. ...   Patrz na owoce. Działaj w imię Jezusa. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Wybory Szara codzienność

No i jak to mówią po każdej górce musi być dół... Dlaczego Alicja w krainie dorosłych? Bo czasem czuję się jak tytułowa dziewczynka w kraine  czarów... Zagubiona i szukająca ścieżek, a na swej drodze spotykająca coraz to nowe postacie. Tylko które tak naprawdę są twoimi przyjaciółmi a którzy to pozostali... Ile razy człowiek musi się rozczarować zanim wreszcie przestanie szukać? Czy tak naprawdę warto iść po to jedno marzenie...I czy na pewno to jedno to jest to najważniejsze... A może dąży się do celu, który nie jest najważniejszy gubiąc coś po drodze... Dzisiaj doszłam do wniosku,że za niczym nie warto gnać. Warto doceniać tylko to co tak naprawdę już sie posiada... Raz dokonane wybory niech pozostaną celem, a warto tylko o nie codzień walczyć od nowa. Nowe początki najczęściej kończą się szykim końcem i bolesnym rozczarowaniem. Tylko w jaki sposób można zakochać się w sobie od nowa... Jak walczyć o miłość kiedy nie czuje się już wzaj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Opłacalność lokat bankowych Porady Dietetyczne

Osoby, które po raz pierwszy sięgają po takie produkty bankowe, jak lokaty mogą zastanawiać się, czy są one rzeczywiście opłacalne. Doradca bankowy, oczywiście powie nam, że lokaty bankowe są jak najbardziej opłacalne i będzie zachęcał do ich założenia. Natomiast klienci banków zawsze powinni zachowywać rozwagę we wszystkich swoich decyzjach dotyczących własnej przyszłości finansowej. Dlatego warto, aby porównali pomiędzy sobą lokaty i konta oszczędnościowe oraz poszczególne lokaty bankowe przed podjęciem ostatecznej decyzji o założeniu konkretnej lokaty. Tylko w takim wypadku będą mogli być zadowoleni z tego, że założyli taką lokatę bankową, na której naprawdę mogą zarobić. Porównanie lokat bankowych z kontami oszczędnościowymi Konta oszczędnościowe, jak sama nazwa wskazuje służą temu, żeby klient banku mógł w nich przechowywać i pomnażać swoje oszczędności. T (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas Z życia z dupy ( z pupy)

Hejka,  jest całkiem późno jak dla mnie, kładę się zaraz spać. Jestem całkiem zmęczony różnorodnością dzisiejszego dnia. Nie wierzyłem w karme. Czym jest karma? Według definicji SJP w w indyjskich religiach i indyjskiej filozofii: suma uczynków człowieka popełnionych za życia, decydująca o charakterze następnej inkarnacji; karman. Czy to się przekłada na nasze życie? Jestem zdania że tak. To ile damy z siebie każdego dnia mówi o nas samych. Ilość i rodzaj emocji, które przekazujemy otoczeniu (mam tu na myśli ludzi, którzy nas otaczają) wraca do nas w niespodziewanej postacii. Oczywiście nie oznacza to, że należy chodzić cały czas z bananem na "ryju". Przepraszam za to określenie tych których trafiło. Wydawałoby się, że (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jeszcze coś Gimbusy plus śmiech równa się Prawdziwe Gimbusowe Ja (PGJ)

Przedstawiam się, część trzecia. Autorstwo: janekkto1024. Chyba jednak jestem poetą... Do rzeczy. Wiecie już coś o mnie i moim świecie. Co czytam, gdzie chodzę po Networku (to samo co Internet tylko krócej) i takie tam. No i wiecie coś o mojej siostrze, a po przemyśleniach poznaliście zapewne moje nazwisko. To już coś. A jeśli chodzi o siostrę - dopiszę coś o niej. Może zdarza się, że trzeba okazać jej prawdziwie anielską cierpliwość, ale są momenty na świecie, gdy wektory fizyczne kierują się pozytywnie w moją stronę, kiedy rozmawiam. Tak, z nią czasem można sobie porozmawiać, nawet jeśli to kobieta (starsza ode mnie)! Poruszamy tematy o Bogu albo o różnych przekonaniach, prowadzimy dyskusje. I to ona dała mi książkę mającą jakieś 40 stron, która zmieniła mnie przez ostatnie parę dni (tytuł: "Najważniejsza decyzja w Twoim życiu")! Tak, on (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Każdy sam decyduje jak się zachowuje spowiedź

Każdy sam decyduje jak się zachowuje. Czy da się ponieść emocjom, czy zachowa opanowanie! Przez 3 sesje moja terapeutka próbowała mi to zaszczepić w tej mojej małej główce...i dzisiaj do mnie to dotarło! MIAŁA RACJĘ! przez mojego byłego ojczyma zawsze czuję się odpowiedzialna za czyjeś zachowanie. Czuję, że jestem temu winna, że mnie zdradził, oszukał i upokożył...Sama jestem swoim gnębicielem---tylko jak się go pozbyć?? Ale jest światełko w tunelu ;] wstałam rano, słońce wstawało i wpadały pierwsze promienie przez okno..świat budzi się do życia...i ja też! "dasz radę, uda ci się, jesteś silna, sama decydujesz jak się zachowasz, to  twoja decyzja"--powtarzane jak mantra przy wschodzie słońca..i jest skutek- jakiś taki spokój i  dziwna siła położyła rękę na moje ramie. Tak- to nie ja jestem odpowiedzialna za to, że mnie zdradził Tak- to nie moja wina, że do tego doszło Tak- to on sam zdec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Są tylko dwie drogi. I nie ma trzeciej. •••:: My love, my story, my passions... It's just my life - the Lupus' blog ::•••

Decyzja Decyzja została już podjęta. Tak naprawdę to podjąłem ją ostatecznie nie dzisiaj, ale parę dni wcześniej. Uświadomiłem sobie, że to jedyna droga, aby w pełni być zadowolonym ze swojego życia i móc za kilka lat z czystym sumieniem spojrzeć w lustro. A zatem: Za dziesięć miesięcy wyjeżdżam i zmieniam miejsce zamieszkania. To trudna decyzja, ale uświadomiłem sobie, że muszę ją podjąć i to jak najszybciej. Po prostu nie byłbym w stanie przez całe moje życie obserwować tych samych ludzi, tą samą drogą podążać na przystanek, egzystować w tym samym miejscu aż do śmierci. Codziennie widzę wielu ludzi, którym wydaje się, że wygrali swoją walkę o jutro. Opuszczają dom rodziców tylko po to, by swój własny wybudować kilkadziesiąt metrów dalej. Od dzieciństwa do starości widzą tych samych sąsiadów, tylko czas dodaje im lat. Co dwa, trzy dni odwiedzają swoich rodziców, by spytać się, jak im się żyje, co słychać... I by utwierdzić s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »