Czytelnictwo

Wpisy zawierające słowo kluczowe czytelnictwo.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Podsumowanie czytelnictwa w klasach I-III Szkolny książek świat

    Liczba książek wypożyczonych ogółem w klasach I – III w 2 półroczu - 760 książek, co daje średnią 3,29 książki na ucznia.       W 2 półroczu najwięcej książek wypożyczyły klasy:   I miejsce - klasa II a – 243 książki   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najaktywniejsi czytelnicy w I półroczu roku szkolnego 2021/2022 Szkolny książek świat

          Uczniowie klas I-III w I półroczu wypożyczyli łącznie 573 książki     Najwięcej książek wypożyczyli uczniowie klasy  II a – 202 książki       (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Warto czytać nawet w wakacje biblio-sowa

Dzisiaj odbyła się lekcja biblioteczna w kl. 1 b. Uczniowie dyskutowali na temat umiejętności czytania! Okazuje się, że czytanie bardzo ułatwia życie. Jednym z powodów, dla którego warto sięgnąć po książkę, jest np. mile spędzony czas nad lekturą.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czytelnictwo Róg barana

18 procent ludzi po szkole nic nie przeczytało. 46 procent przeczytało teksty dłuższe niż trzy strony. I tak dalej.  Mało, bardzo mało, malutko, do kitu. Winni są autorzy lub czytelnicy. Kto zgadnie? W powszechnym namawianiu do czytania nie mówi się: co czytać, lecz: trzeba czytać. Dużo najlepiej.  Czyli nie ma znaczenia, co się czyta.  To jest opytmistyczna wiadomość, bo tylu gówien, co ja przeczytałem, to nikt chyba.  Jestem więc usprawiedliwiony i to jest optymistyczna wiadomość, tym bardziej, że mogę dalej czytać gówna. A może większość ludzi nie chce gówna? Producenci gówien wyraźnie skonfundowani.

Zobacz cały wpis na blogu »
Ranking książek Książki, które przeczytałam

Cześć! Na początek chciałabym napisać trochę o sobie. Jeśli Cię to nie interesuje, możesz przejść dalej. Mam na imię Julia i mam 13 lat. Stworzyłam tego bloga, ponieważ czytam dużo książek i lubię to. Wzięłam także udział, w akcji 52 książki w roku, czy coś w tym stylu, i już wypełniłam całą listę . No ale wracając do tematu, stworzyłam tego bloga także dla tego, iż chciałabym podzielić się czymś ze światem, a przy okazji dać ujście wenie pisarskiej. Nie oczekuję publiki, będę szczęśliwa, jeśli w ogóle ktokolwiek zobaczy moją pracę. Chciałabym dodawać wpisy, kiedy skończę czytać jakąś książkę, będę podawała tytuł, autora i moją ocenę książki. Postaram się dodawać także krótki opis i moje spostrzeżenia.Uwaga! Mogą występować spoilery!     Jeśli pojawią się tutaj jakieś inne wpisy, nie tylko o książkach, nie miejcie do mnie pretensji ^-^ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stan czytelnictwa w Polsce w 2019 roku Szkolny książek świat

            Co roku jesienią Biblioteka Narodowa przeprowadza badanie poziomu czytelnictwa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Literatura dziecięca Ciocia ze żłobka

Dzień dobry wszystkim :) Dzisiejsze dzień poświęcę tematyce książek, literatury dziecięcej i zainteresowaniom czytelnictwem w wieku wczesnodziecięcym i dziecięcym.   Pierwsze wzmianki na temat książek dla dzieci i młodzieży sięgają XVIII wieku. Wcześniej oczywiście, młodsi czytelnicy sięgali po książki, lecz było to te same pozycje, które czytali ich rodzice. Nadzór nad literaturą mieli tylko i wyłącznie dorośli. Warto tutaj podkreślić, że baśnie i bajki, obecnie kojarząc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” Czytam więc jestem!

  „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”   Zaczynam od tej myśli Monteskisza gdyż wydaje mi się ona interesująca i prawdziwa. Bo czymże innym, jak nie kreacją jest czytelnictwo? Stwarzanie światów, opisywanie ich, zanurzanie się w róznorodne emocje jest rodzajem życia społecznego. Życia na które mamy znacznie większy wpływ...     Szołem Alejchem napisał kiedyś, że:   „Los książki podobny jest do losu człowieka. Musi ona przejść wszystki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »