Chirurgia plastyczna

Wpisy zawierające słowo kluczowe chirurgia plastyczna.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Trochę więcej o chirurgii plastycznej Beauty Guide | Blog o urodzie

Początki chirurgii plastycznej większości z nas kojarzą się z XX wiekiem, lecz operacje plastyczne mają za sobą znacznie dłuższą historię. Już w starożytnym Egipcie wykonywano operacje rekonstrukcyjne. Ok. 1000 r. p.n.e. dziedzina medycyny pozwalająca naprawić wygląd pojawiła się w Indiach i to właśnie stamtąd pochodzi pierwszy zbiór tekstów medycznych nt. chirurgii plastycznej - Sushruta samhita. Ponieważ tamtejsze prawo skazywało złodziei na obcięcie nosa, nie brakowało chętnych na plastykę tej części twarzy. Operacja stanowiła jedyną szansę na odzyskanie normalnego wyglądu. Do rekonstrukcji nosów w tamtych czasach służyła własna skóra pacjenta, pobrana przykładowo z czoła.   Kult piękna w czasach starożytnośc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lista przebojów zabiegów odmładzających Beauty Guide | Blog o urodzie

  Mówi się, że nie wypada pytać kobietę o wiek, ale czy kobiecie wypada wyglądać na swój wiek? Dzięki nowoczesnym, bezpiecznym metodom można wyglądać młodo w każdym wieku. Zabiegów, pozwalających cofnąć czas, jest jednak tak dużo, że niełatwo wybrać coś dla siebie, dlatego dziś przedstawiamy naszą listę przebojów zabiegów odmładzających.   A więc:   Peeling Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego Sculptra Złote nici Botoks (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy warto powiększyć swoje piersi? Czy warto powiększyć swoje piersi?

Trudno nie zauważyć, że wielu kobietom nie podoba się zbytnio swój biust - wszelakie statystyki jednoznacznie pokazują, iż to na piersi skarżą się najczęściej Polki - choć wśród przedstawicielek innych nacji jest pewnie podobnie. Pytanie: czy więc implanty piersi są wskazanym wyjściem? W końcu wzbudzają dużo kontrowersji, w dalszym ciągu są, zwłaszcza w polskim społeczeństwie, tematem tabu. No cóż, operacja plastyczna biustu - ogólnie jest dobrym wyjściem. Przecież chirurgia plastycznie w ostatnich czasach poszła szybko do przodu. Jeśli ktoś wychodzi z założenia, że chirurg plastyczny zepsuje pracę, to jest w bardzo dużym błędzie. Na całe szczęście. Rzeczywistość jest taka, iż chirurgia plastyczna - naturalnie mówimy o renomowanych placówkach chirurgicznych, to pełna gwarancja usatysfakcjonowania z nowego biustu. Co jak co, lecz biust będzie wyglądał sporo atrakcyjniej. Wszystkie kompleksy mające związek z własnym biustem nareszcie odejdą w zapomnienie. Pamiętaj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia chirurgii plastycznej na świecie Chirurgia plastyczna

Swoje początki chirurgia plastyczna określa już na około pierwszy wiek naszej ery. To właśnie wtedy chirurgia plastyczna zaczynała swe istnienie, a także to wtedy zaczęto pierwsze zabiegi, które dotyczyły narządu wzroku. W piętnastym wieku naszej ery Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym to dokonano pierwszego zabiegu chirurgicznego na nosie zwierzęcym. Polegał on na wycinku skóry z miejsca ramienia, i wszczepieniu go w miejsce nosa. Jednakże w tych czasach nierzadko dochodziło do zakażeń, dlatego też stosunkowo nieczęsto dokonywano takich zabiegów. Dlatego też chirurgia plastyczna charakteryzowała się bardzo długim rozwojem. Dużym rozwojem chirurgii plastycznej może pochwalić się druga wojna światowa, podczas której to zabiegom byli poddawani żołnierze. Dlatego też dzięki tym wydarzeniom, chirurgia plastyczna rozwinęła się w taki sposób, iż dziś zauważyć możemy bardzo dużą ilość przeprowadzanych operacji. Pamiętać musimy także, iż chirurgia plastyczn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chirurgia Plastyczna - PLASTYKA POWŁOK BRZUCHA (ABDOMINOPLASTYKA)

Cel   Plastyka powłok brzucha czyli abdominoplastyka jest zabiegiem, którego celem jest usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha, czasami konieczne jest też wzmocnieniu mięśni ściany brzucha. W ten sposób osiąga się efekt spłaszczenia oraz prawidłowego napięcia brzucha.   Przebieg zabiegu   Cięcia chirurgiczne zlokalizowane są wokół pępka i w dole brzucha, czasami konieczne jest pionowe cięcie łączące pępek z cięciem poprzecznym. Zwykle cięcie jest w kształcie kotwicy i sięga od jednego kolca biodrowego do drugiego. Powłoki brzuszne odwarstwia się na całej powierzchni aż do dolnych żeber, mięśnie zbliża się, a nadmiar tkanki tłuszczowej wycina, tworzy się też nowe miejsce na pępek. Czasami wystarczy jedynie korekcja dolnej części brzucha (poniżej pępka). Zabieg w wybranych przypadkach można połączyć z liposukcją (duży obwisły brzuch z grubą tkanką tłuszczową).   Czas tr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chirurgia plastyczna - POWIĘKSZANIE PENISA

Cel   Zabieg ma na celu chirurgiczne zwiększyć długość prącia, co często usuwa długotrwałe kompleksy i wprowadza komfort psychiczny w życie seksualne pacjenta.   Przebieg zabiegu   Zabieg polega na poluzowaniu wiązadeł (procowatego i wieszadłowego), które mocują ciała jamiste do kości łonowej. Umożliwia to wysunięcie penisa bardziej na zewnątrz (około jedna trzecia do połowy prącia znajduje się wewnątrz ciała), przez co uzyskuje się przyrost długości penisa proporcjonalny do jego wewnętrznej części. Zabieg nie powoduje powstania blizny na prąciu. Trwa 1 - 2 godziny.   Przebieg pooperacyjny   Szwy usuwane są po 7-9 dniach. Zazwyczaj pacjent na drugi dzień po zabiegu wychodzi z kliniki. Tuż po zabiegu wielkość członka zwiększa się jedynie o jakieś 2 cm, a natychmiastowe zwiększenie długości w stanie wzwodu zazwyczaj wynosi 0,7 - 1 cm. Dopiero później rozciąga się go bardziej za pomocą s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chirurgia Plastyczna - PLASTYKA PIERSI

Zabieg powiększenia piersi wzbudza najwięcej emocji i należy do nielicznych zabiegów, po wykonaniu których efekty można podziwiać niemalże natychmiast, bo już w trzeciej dobie.   Zabieg ten jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. W ubiegłym roku w USA wykonano aż 600 000 tego typu zabiegów. Jednak w Polsce, a szczególnie w małych miejscowościach, kobiety często powstrzymują się przed decyzją o poddaniu się zabiegowi i realizacją swoich pragnień w obawie przed nie do końca przewidywalną opinią najbliższego otoczenia. W takich sytuacjach nasuwa się banalne porównanie operacji powiększenia piersi do wizyty u stomatologa: czy naturalny ubytek zęba należy zachować na zawsze? Oczywiście, że nie. Każdy z nas czym prędzej dąży do przywrócenia stanu właściwego.   Podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu jest najczęściej bardzo trudne, mimo uciążliwości i dyskomfortu psychicznego spowodowanego małymi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chirurgia plastyczna - LIPOSUKCJA

Cel   Liposukcja (lipoplastyka) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z niektórych okolic ciała, jak np. podbródek, brzuch, biodra, pośladki, uda lub inne części ciała.   Przebieg zabiegu   Zabieg polega na odessaniu tłuszczu i przemodelowanie danej okolicy i odbywa się w kilku etapach. Pierwszy z nich polega na ostrzyknięciu tkanki tłuszczowej roztworem znieczulającym, kolejne to tunelizacja i eliminacja (odessanie) uszkodzonych w czasie zabiegu komórek tłuszczowych. W trakcie jednego zabiegu bezpiecznie można usunąć 3,5 litra tłuszczu.   Przebieg pooperacyjny   Po zabiegu nakłada się specjalne ubranie uciskowe, dzięki któremu zmniejszają się obrzęki i łatwiej obkurcza się skóra. Pierwszy okres pooperacyjny trwa 7 dni, w tym czasie zaleca się spacery. W następnym tygodniu występuje łatwe męcz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chirurgia Plastyczna - KOREKCJA POWIEK (GÓRNYCH I DOLNYCH)

Cel   Zabieg ma na celu usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych i dolnych oraz tzw. worków pod oczami, a także ewentualnych zmarszczek wokół oczu.   Wspaniałe efekty wykonanego zabiegu korekcji górnych i dolnych powiek są długotrwałe i optycznie sprawia odmłodzenia całej twarzy, dzięki czemu możemy poczuć się pewniejsi siebie, bardziej otwarci i pozbawieni kompleksu upływu czasu.   Odsłonięcie ukrytej gałki ocznej oraz uzyskana w ten sposób większa wyrazistość twarzy powoduje, iż możemy być postrzegani jako osoby zdecydowane i pełne sił witalnych.   Przebieg zabiegu   Korekta górnych powiek polega na nacięciu w zmarszczce naturalnej, następnie wycina się nadmiar skóry i mięśnia okrężnego oka, co znacznie pogłębia górną część powieki. Ranę zeszywa się bardzo cienką nitką tak, że blizna jest praktycznie nie widoczna.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chirurgia plastyczna KOREKCJA ODSTAJĄCYCH USZU

Cel   Zabieg korekcyjny uszu ma na celu poprawienie wyglądu uszu poprzez ustawienie małżowiny usznej i ewentualne wymodelowanie niewykształconych elementów chrząstki.   Krótki czas trwania zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji, bezbolesny przebieg zabiegu oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabieg ten wykonywany jest bardzo często nie tylko przez osoby dorosłe, ale również młodzież i dzieci.   Przebieg zabiegu   Zabieg ten jest jednym z krótszych i polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną tak, aby odsłonić chrząstkę a następnie po odpowiednim ścieńczeniu chrząstki odpowiednio ją wymodelować, zakładając szwy niewchłanialne.   Bardzo ważne jest w tym momencie operacji odpowiednie wymodelowanie chrząstki, aby od przodu była półokrągła i bez śladów zagięć, żeby nie budziło to podejrzeń o zabieg korekcyjny uch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chirurgia Plastyczna - KOREKCJA NOSA

Cel   Kosmetyczna operacja nosa ma na celu naprawę jego szkieletu chrzęstnego i kostnego. Zaplanowany wygląd nosa uzyskuje się wycinając struktury odpowiedzialne za zniekształcenie zewnętrznych kształtów nosa, jak również za pomocą przeszczepiania kości oraz chrząstki.   Wykonanie zabiegu zazwyczaj wpływa pozytywnie na psychikę pacjenta, pomaga w pozbyciu się nieśmiałości. Zlikwidowanie przyczyny kompleksu wzmacnia w wielu przypadkach pewność siebie i dodaje optymizmu.   Przebieg zabiegu   W zależności od techniki operacyjnej kosmetyczny zabieg nosa można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, dotchawiczym.   Cięcie wykonywane jest odpowiednio do wskazań operacyjnych. Zabieg polega na korekcji części chrzęstnej i kostnej nosa w zależności od zaplanowanego kształtu.   Kończy się on szyciem wykonanych cięć skóry bądź błony śluzowej, tampo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moja Pierwsza notka na moim blogu o operacjach plastycznych, powiększaniu piersi i chirurgii plastycznej

Operacje Plastyczne - Plastyka powłok brzucha             Plastyka powłok brzucha czyli abdominoplastyka jest operacją polegającą na usunięciu fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha oraz plastyce mięśni ściany brzucha. Efekt zabiegu to poprawa sylwetki ciała jak i wyglądu brzucha a także znaczna poprawa samopoczucia . Z leczenia chirurgicznego w znacznej mierze korzystają kobiety, których powłoki brzuszne po przebytych ciążach uległy znacznemu rozciągnięciu. Z wiekiem następuje znaczny spadek elastyczności powłok brzusznych a także nagromadzenie się miejscowe tkanki tłuszczowej co jest wskazaniem do wykonania zabiegu redukcji tłuszczu i abdo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieoperacyjne zabiegi estetyczne

Wygładzanie zmarszczek mimicznych twarzy z wykorzystaniem preparatu Botox. Botox powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Wygładzamy nim fałdy czoła, głębokie bruzdy pomiędzy brwiami, tzw.kurze łapki wokół oczu, fałdy wargi górnej. Całe uzdrawianie trwa kilkanaście minut. Nie potrzebne jest żadne znieczulenie i można wrócić wśród przeciętnej działalności zaraz do operacji plastycznej. Rezulaty są spektakularne i widoczne ok. 5-7 dni od chwili zabiegu. Uzdrawianie nadpotliwości rąk , stóp, dołów pachowych z wykorzystaniem preparatu Botox. Zabieg wykonuje się w sedacji dożylnej .Optymalny efekt występue do 1 tygodniu od chwili zabiegu. Wygładzanie zmarszczek twarzy i szyi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabieg nie oczekuje znieczulenia. Powrót wśród przeciętnej działalności zaraz do zabiegu. Powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabieg oczekuje znieczulenia miejscowego. Powrót (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Labioplastyka

Labioplastyka- to zabieg polegający na jego wymodelowaniu małych lub wielkich warg sromowych u kobiet. Jeżeli wargi sromowe są przerośnięte to mogą powodować dyskomfort estetyczny , fizyczny , a nawet z powodów psychicznych niekorzystnie wpływać na jego życie intymne kobiety. Operację korekcji warg sromowych przeprowadza także najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dożylnym. Ból do zabiegu nie jest dotkliwy , jest to raczej uczucie pieczenia.Pacjentka do wykonanym zabiegu udaje także do domu.Efekty zabiegu są bardzo zadawalające.

Zobacz cały wpis na blogu »
Plastyka brzucha

Zabieg ten najczęściej wykonuje także u kobiet z powodu nadmiaru wiotkiej Piłce i rozstępów kałduna do przebytej ciąży. Poziome nacięcie wykonywane jest od chwili jednego Rylca biodrowego, poprzez okolicę nadłonową wśród drugiego Rylca biodrowego. Pępek przenoszony jest w „nowe” miejsce. Operacja powoduje zredukowanie Sieci tłuszczowej oraz zapewnia wzmocnienie mięśni prostych brzucha. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego. Trwa od chwili 3 wśród 4 godzin. Najczęstsze powikłania to : gromadzenie także płynu surowiczego w powłokach kałduna, zakażenie Piłce i Sieci podskórnej, przerost blizny. Kilka tygodni do zabiegu należy nosić pas ściągający. Powrót wśród pracy jest możliwy do około 2-3 tygodniach.

Zobacz cały wpis na blogu »