Chiny

Wpisy zawierające słowo kluczowe chiny.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Rozdział Pierwszy cz.1 Opowieści z Azji

Rozdział Pierwszy: Trzech Bohaterów, w Brzoskwiniowym Sadzie, przysięga sobie braterstwo; Jedno zwycięstwo rozbija buntowników na polu bitwy. Cz.1.    To co pod niebem, po długim okresie rozbicia dąży do zjednoczenia się; a po długim okresie jedności dąży do podziału. Tak też działo się od wieków. Kiedy władcy z Dynastii Zhou osłabli, siedem rywalizujących ze sobą królestw po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koronawirus katastrofy globalne

Koronawirus z Wuhan budzi lęk w społeczęństwie. Choroba ta wywodzi się od zwierząt, jednakże zakażeniu ulegają także ludzie. Cały świat pogrążył się w obawach. Objawy wirusa mogą przypominać objawy grypy, więc możemy mieć problem z rozróżnieniem tych chorób. Chroba ta jest tym bardziej groźna, ponieważ na chwilę obecną nie został na nią opatentowany żaden skuteczny lek.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
lekcja tutututut

https://youtu.be/q2-cx-oJu4U

Zobacz cały wpis na blogu »
Zabójczy wirus atakuje świat! Wiadomości o świecie

Zabójczy wirus atakuje świat! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez chińskiej metki bezchinskiejmetki

Hej! Jestem Aga i witam Was na moim blogu. Na samym początku powinnam chyba uściślić, że nie mam awersji do Chin, mieszkałam tam przez rok, uczyłam ponad 700 chińskich maluchów (zresztą "staruchy" też się zdarzały) i możliwe, że jeszcze wrócę w tamte strony. Tytułowa "chińska metka" symbolizuje dla mnie taniość, słabą jakość i jednorazowość. Żyjemy w czasach, w których trwałość i unikalność to luksu i nie każdego na ten luksus stać. Ubrania z sieciówek, jedzenie na wynos i picie kawy ze znajomymi na facebooku zamiast szczerzej ro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft ukończył prace nad Windows 10 dla chińskiego rządu laptopowbateria

Microsoft od miesięcy pracował nad specjalną wersją systemu Windows 10 na potrzeby chińskiego rządu. Prace prowadzono we współpracy z chińską grupą CTEC. System jest już gotowy i powinien spełniać wytyczne Chin. Niestety, nie wiadomo dokładnie, co Microsoft zmienił w Windows 10 na potrzeby Państwa Środka. The Wall Street Journal raportuje, że Microsoft ukończył prace nad specjalną wersją Windows 10 na potrzeby chińskiego rządu. System powstał we współpracy z grupą technologiczną CTEC. Niestety, nie wiadomo, co dokładnie zmodyfikowano czy wyłączono w Windows 10 dla Chin. Microsoft chcąc spełnić warunki Chin z pewnością musiał znacząco zmodyfiko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakupy Aliexpress Zakupy z Chin

Zakupy na aliexpress coraz bardziej popularne w Polsce. Większość osób posiada już konto Aliexpres lub na innym portalu chińskiego pochodzenia, które powstają jak grzyby po deszczu. Ceny znacznie niższe niż na polskim znanym portalu wspierającym kupno i sprzedaż towarów. Każda paczka z Chin sortowana jest w głównej sortowni w Warszawie. Status przesyłki - wer wars (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Albania Floty wojenne od 1860 roku do współczesności

Albania Albania nie ma już marynarki wojennej jako takiej. W 2015 roku w jek skład wchodziły stare okręty  otrzymane od b. ZSRR i Chin w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, głównie jednostki pomocnicze. Z ostatnich informacji wynika, że Albania zrezygnowała z posiadania marynarki wojennej na rzecz rozwoju swojej straży granicznej - Roja Bregdetare. Prawdopodobnie trwa już proces jej likwidacji zatwierdzony decyzją rządu No. 1403 z dnia 27-10-2008. Roja Bregdetare Morska służba powstała w 2002 roku przy pomocy Włoch i USA. W ramach ostatnio podjętej modernizacji sił zbrojnych Albanii postawiono na rozwój i modernizację straży granicznej. Po likwidacji marynarki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wojna koreańsko-koreańska. Wybrane wizje filmowe No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Śmiertelny mecz Wojna w Korei nie była tym, czym mogła (i nadal może) się wydawać. Aby to zrozumieć, wystarczy zajrzeć do książeczki “Korea i Wietnam 1950-1975” opublikowanej w ramach cyklu wydawniczego “Wojny, które zmieniły świat. Wielka kolekcja” (Edipresse Polska 2009). Konflikt zbrojny, którego skutki są odczuwalne do dzisiaj, był czymś więcej niż bratobójczą walką między Koreańczykami podzielonymi politycznie i rozdzielonymi geograficznie. Można nawet się zastanawiać, czy faktycznie było to starcie Koreańczyków z Koreańczykami, czy pierwsza poważna próba sił między Sowietami a Amerykanami. Chociaż konflikt, będący tematem niniejszego artykułu, nazywany jest wojną koreańską, Korea była w nim tylko tłem. Scenerią, w której przedstawiciele bloków wschodniego i zachodniego realizowali swoje interesy. Półwysep Koreański stanowił murawę, na której toczył się śmierte (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Japoński punkt widzenia: druga wojna światowa No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Oświecony Pokój Michał Klimecki, autor książki “Pekin-Szanghaj-Nankin 1937-1945”[1], zawarł w swojej publikacji stwierdzenie, że “dla Europejczyków II wojna światowa rozpoczęła się o świcie 1 września 1939 r. atakiem Niemiec na Polskę”. Zasugerował jednak, że początków drugiej wojny światowej należy upatrywać w Azji, i to już na początku lat ‘30 XX wieku. To właśnie wtedy Cesarstwo Japonii zainicjowało swoją drapieżną politykę zagraniczną. Wszystko zaczęło się od najazdu na chińską Mandżurię, w której ostatecznie utworzono marionetkowe państwo Mandżukuo. Klimecki opisuje Japończyków jako naród “przekonany o własnej wyjątkowości i doskonałości”. Megalomania i ksenofobia, zdiagnozowane przez autora, miały być widoczne już w XVII wieku, kiedy to władze Kraju Kwitnącej Wiśni wprowadziły “zakaz przebywania na wyspach cudzoziemców”. Burzliwe wydarzenia XIX (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maoizm w kinie chińskim. Dwa przykłady No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Narodziny maoizmu W poprzednim artykule[1] zajęłam się tematem masakry nankińskiej, czyli okrutnej rzezi, której dokonali japońscy najeźdźcy na grupie 300.000 chińskich żołnierzy i cywilów (przełom 1937 i 1938 roku). Zaznaczyłam jednak, że w późniejszych dekadach Chiny wcale nie zaznały spokoju. Maoizm[2], chiński wariant komunizmu, przyczynił się bowiem do śmierci 65 milionów ludzi. Chińczycy, niegdyś gnębieni przez Japończyków, stali się ofiarami swoich własnych rodaków. Dzisiaj chciałabym przypomnieć o tym, że rządy maoistów nie wzięły się z powietrza. John King Fairbank, autor książki “Historia Chin. Nowe spojrzenie”[3], pisze, że tryumf maoizmu stanowił zwieńczenie wieloletniej wojny domowej. Komunistyczna Partia Chin powstała już w roku 1921. Jednym z jej twórców był Mao Zedong (Mao Tse-Tung) - człowiek związany wcześniej z tzw. ruchem 4 maja. Ruch ten miał charakter patriotyczno-postępowy (z jednej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gorsi niż Mengele. Diabły z Jednostki 731 No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Uwaga! Poniższy artykuł zawiera drastyczne opisy, które nie nadają się dla osób o słabych nerwach! Tytuł oryginalny: “Hei tai yang 731” Tytuł międzynarodowy: “Men Behind the Sun” Reżyseria: Tun Fei Mou (T.F. Mous) Produkcja: Chiny, Hongkong Rok produkcji: 1988 Język: chiński (mandaryński) Gatunek: gore, wojenny Nie dla nastolatków Jeśli istnieją filmy, które naprawdę powinny być dozwolone od lat dwudziestu jeden, to należy do nich zaliczyć kontrowersyjną produkcję “Hei tai yang 731” (“Czarne Słońce 731”), znaną szerzej jako “Men Behind the Sun” (“Ludzie za Słońcem”)[1]. Uzasadnieniem tej opinii niech będą moje własne doświadczenia związane z rzeczoną produkcją. O istnieniu & (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez tytułu diamenty i brylanty

4000 lat p.n.e - chińscy rzemieślnicy z kultur Liangzu i Sanxingcun szlifowali bardzo twarde materiały przy użyciu drobnego diamentowego żwiru. Dowodem na to są cztery ceremonialne toporki, których dekorację stanowią duże szafiry. Najmniejszy z toporków nich ma 13 cm długości, największy 22 cm. Trzy z nich pochodzą grobów arystokracji chińskiej kultury Sanxingcun, czwarty zabytek datowany jest na połowę III tysiąclecia p.n.e. Szlifowane były diamentowym proszkiem. Dziś Eksport diamentów z Antwerpii do Chin wzrósł w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku o 55 proc. – wynika z danych Światowego Centrum Diamentów w Antwerpii, do których dotarł Wall Street Journal. Wartość eksportu wyniosła 737 mln dolarów.

Zobacz cały wpis na blogu »
CHINY Piesiaczek

Drodzy czytelnicy dzisiaj chiałabym wam powiedziec co sądze o chinach. Niedawno okazało sie że moja koleżanka podała mi link do strasznego filmu podam wam jego link w następnej notce lecz to nie jest film dla wrażliwych.

Zobacz cały wpis na blogu »
Składanie t-shirta w Chinach ABC gaga, czyli dadaizm nju century

Kiedyś zastanawiałem się, jakich maszyn używają Chińczycy do składania milionów t-shirtów, które zalały świat. Okazało się, że można poskładać koszulkę w 2 sekundy. Ręcznie. Co bardziej przedsiębiorczy używają specjalistycznego sprzętu do składania koszulek: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »