Cel

Wpisy zawierające słowo kluczowe cel.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Dlaczego maszeruję 25 czerwca 2021 r Piotr maszeruje

                                                      Najważniejsze w życiu są wyzwania i ich realizacja.   Na przełomie roku 2020/2021 (w zwariowanym wokół świecie) zdałem sobie sprawę, że w czerwcu 2021r. mija 60 lat od ukończenia Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powody dla któych chcę schudnąć Chcę zmiany

1. Źle się czuję ze swoim ciałęm 2. Źle wyglądam praktycznie w każdych ciuchach 3. Chcę być zdrowa, sprawna i energiczna 4. CHcę być atrakcyjna 5. Chcę ię nie wstydzić mojego wyglądu i ociężałości 6. Mam dość słuchania, że coś ma ograniczenia wagowe, nie ma mojego rozmiaru, albo że te ciuchy  na mnie nie leżą, nie chcę słyszeć swojego zdyzanego głosu 7. Nie chcę ciągle wciągać brzucha, porawiać ciuchów, podskakiwać przy wciąganiu spodni czy bielizny, wciągac fałdek pod ubranie 8. Przeraża mnie wizja mojej rychłej niepełnosprawności 9. Wycieranie tyłka papierem toaletowym na patyku (podpatrzone w "historie wielkiej wagi") bo nie sięgam między włąsne pośladki mnie przeraża 10. Nie mieszczę się pod prysznicem z moim mężem 11. Nie cieszy mnie seks, czuję się zażenowana swoim ciałem, jego płynnością (nie ruchami a konsystencją), odgłosami jakie wydaje, kurwa, jak to się stało?! 12. Chcę mieć siłę na sport, taniec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ach te cele... DZIEŃ 1 Moje 90 dni...

Pora wyznaczyć sobie cele na ten 90 dniowy challenge. Największym problemem są dla mnie fajki. Nie chce palić, bardzo źle się po nich czuję ale jaram jak głupi. Rzucałem już tysiąc razy żeby po godzinie znowu iść po paczkę. Spróbuję zatem podtrzymać motywację poprzez spisywanie swoich doświadczeń poczas rzucania. Chcę rzucić raz na zawsze a nie na 90 dni ale przyjąłem taką formę, bo łatwiej mi oszukać umysł, że przecież po 90 dniach zapalę i nie ma co rozpaczać za dymkiem     A więc priorytet:      1. pożegnanie fajek     Inne cele na te 90 dni: 1. Min 30 do 1h medytacji dziennie.  2. Min. 30 do 1h nauki programowania dziennie.  3. Co drógi dzień trening.    Mam już również pomysł na drugi wpis. Żeby nie zapomnieć: ---> co mnie motywuje do tego żeby rzucić palenie papierosków? ---> co mi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zjawisko iluzji tożsamości Ciemna Strona Umysłu

Wyobraź sobie, że jesteś na wielkiej pustyni i masz przed sobą wyspę na której znajduje się wielki wodospad. Twoje pragnienie jest bardzo silne, chciałbyś napić się wody. Zmierzasz w kierunku wyspy, jednak nie czujesz, abyś był bliżej celu. Odległość wciąż taka sama, a ty nadal masz sucho w gardle. Złościsz się, stoisz w miejscu mimo tego, że przyspieszyłeś. Po pewnym czasie w twoim organizmie brakuje już na tyle wody, że tracisz przytomność i upadasz. Powoli zamykasz oczy i znikasz z tego świata zastanawiając się, dlaczego woda wciąż była w tym samym punkcie.   Gdy czegoś nam bardzo brakuje, to zazwyczaj sobie malujemy w naszej wyobraźni. Czasami obrazy są tak mocne, że zamieniają się w iluzje, która wydaje się nam dobrym punktem zaczepienia. W tym wypadku, dla odwodnionego pustelnika celem była woda. Jego wyobrażenie było tak wielkie, że widział ją naprawdę. Człowiek musi być świadom tego, iż cel życiowy jest uzależniony od hierarchii jego potrzeb. Gdy stoimy na samym s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Witaj nieznajomy Melodia Moich Myśli

Witaj nieznajomy pozwól, że się przedstawię jako pierwsza. W końcu mam ten przywilej z samego faktu, iż jestem kobietą. No więc jestem autorem tego bloga, autorem książki pt. ”Mój los”, felietonistką gościnnie na www.planetakobiet.com.pl , prywatnie żona prawdziwego górala, matka czworga wspaniałych dzieci. Dorosłych już prawie, ale dla mnie zawsze będą dziećmi. Jeśli jesteś rodzicem, sam wiesz, co ci tu będę pieeeprzyć...;) Cieszę się, że akurat tu zaprowadziła Cię Twoja intuicja. Jak to się stało, że akurat tu? Ciekawe... No więc skoro jesteś, rozgość się proszę u mnie na stronach. Wiem, wiem spojrzałeś nonszalancko jak prawdziwy mężczyzna po tytułach moich wpisów myślisz, że ja tu tylko gadu-gadu z babami, jakieś srety- tety itd.. Nie, dlaczego? Niekoniecznie ;)Choć coś w tym, jest w końcu jestem jedną z nich, prawda? Wiesz myślę sobie, że faceci (mężczyźni)są OK. Co my kobiety bez Was znaczymy? Myślę, że zarówno Wy jak My -UZUPEŁNIA (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
cel czy marzenie ? kiedy szukasz swojej drogi

"Nie ważna długość drogi, lecz cel tej podróży"   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie przesadza się starych drzew.... Milioner z przypadku

Szukamy własnego miejsca na ziemi....spoglądamy na inne kraje z zazdrością......chcielibyśmy tam być....myslimy, że tam wszystko jest lepsze..... Pamietajcie, że co innego jest przyjechać do danego miasta, wsi, regionu na chwilę a co innego tam mieszkać.....zauroczenie danym rejonem wynika bardzo często, z tego, że jesteśmy tam i beztrosko spędzamy wolny czas.....wydajemy odłożone pieniądze na ten cel......wówczas mamy komfort, który pokazuje nam to miejsce jako cudowne....  Prawda jest inna.....po latach dojdziecie do wniosku, że wasze rodzinne strony są wspaniałe....i tam bedziecie chcieli mieszkać.....tam bedziecie chcieli wrócić( jesli wyjechaliscie)...... Czy zastanawialiście się dlaczego im człowiek starszy, tym trudniej się gdzieś przeprowadzić?

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprytne posunięcia.... Milioner z przypadku

Dopóki nikt nie wiedział, że Grzegorz inwestuje w nieruchomości miał spokojne życie, dopiero udzielanie się publicznie jako sponsor i dawanie różnego rodzaju publicznych porad.....pokazało jego otoczeniu, że tak naprawdę jest dość majetna osoba.......czy tego chciał? Nagle lawina znajomych i potrzebujących pojawiła się w jego życiu....każdy coś chciał, każdy miał jakieś pilne potrzeby, nagłe wydatki.....wówczas Grzegorz odmawiając stawał się coraz mniej popularną osobą.....nikt nie rozumiał, że on inwestuje pieniądze i tak naprawdę nie posiada nigdy wiekszej gotówki przy sobie.....podejmuje sprytne decyzje i trafne inwestycje....może okiem innych jest bardzo bogaty, ale On uważa się tylko za skromnego inwestora.....nie szasta pieniędzmi....oszczędza i jest cierpliwy w tym co robi.....otoczenie zawsze ma inne zdanie....otoczenie często widzi inaczej.....  

Zobacz cały wpis na blogu »
Powołanie... Milioner z przypadku

Powołanie do czegoś innego....może poświęcenie sie do wykonywania czegoś innego....jak zrozumieć pasję innych ludzi , którzy potrafią swoje życie oddać państwu ( wojsko ) , sprawom duchowym ( Kościół ) czy też wlasnym ambicjom zyciowym... Można też najlepsze lata swojego życia oddać dla pracy nad jakimś potrzebnym projektem naukowym jak to robią naukowcy.....a Ty ? Jak chcesz spędzić swoje życie? W wartościowy sposób , czy też chcesz przepić daną Ci szansę.....czy zastanawialiście się kiedykolwiek że żyjemy dzięki cudowi...że czasem sekundy stanowią o tym czy się urodzimy czy nie.....już nie wspomnę o tym , że cudem jest urodzenie się zdrowym... Może powinniśmy być świadomi naszego szczęścia.......szukamy sukcesu a cały czas go osiągamy.....jest przy nas bardzo blisko.....ale my nie mamy czasu zauważać drobnych spraw....my wielokrotnie nie wiemy do czego zostaliśmy powołani.......taka jest rzeczywistość.... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kolejny krok Milioner z przypadku

Co jakiś czas przeglądam własną listę celów....minęło kilka tygodni i mogę znowu coś wykreślić....robię trzy skreślenia....gdyby nie lista ciężko by było zauważyć kolejne zrealizowane cele....po drodze realizuje też małe cele....ale o nich nawet sobie nie pisałem.... Bardzo ważne jest mieć świadomość robienia postępów....dalej cały czas się uczę i pracuję nad kolejnymi projektami.....bardzo motywujące jest takie analizowanie listy celów....czytasz i wiesz na czym stoisz.....kilka najbliższych projektów jest opartych na tych właśnie celach....czas pokaże kiedy się zrealizują.....jestem zawsze na 100% pewny , że sie uda.....i już robię wszystko aby do tego doszło....  Dlatego radzę wam sporządzać takie listy i je systematycznie sprawdzać a nawet i uaktualniać....to właśnie systematyczność i kontrola zapewniają skuteczność naszej pracy.... Kolejny krok.....cel za celem..... Musicie pamietac , ze oprocz planowania waznym elementem jest rowniez ak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Decyzja o podjęciu pracy nad rozwojem osobistym Milioner z przypadku

Takim pierwszym elementem z naszej listy celów powinna byc decyzja o podjęciu pracy nad własnym rozwojem osobistym......nie tylko sama decyzja , ale natychmiastowe działanie i podjęcie już tej nauki.......metod jest ogromna liczba..... Nikt nas na siłę do tego nie zmusi....musimy sami to zrozumieć i natychmiast działać!!! Planowanie tylko wówczas ma sens , jeśli chcemy to realizować a nie tylko planować i o tym mówić...bo co to nam da?  Słyszę ciągle , że motywacja już nie działa -ja nią oddycham cały czas......dzieki niej zarabiam...to motywacja dała mi przepustkę do determinacji....wiem , każdy zainteresowany powie , że coś u niego nie działa.....mogę się zgodzić....ponieważ trzeba umieć ją zastosować u siebie w odpowiedni sposób i zgodne ze swoimi predyspozycjami......również odpowiednia motywacja podczepiona do naszych ulubionych czynnosci bądź też zainteresowań przyniesie ponadprzeciętne wyniki.......tylko Ci , którzy w nieodpowied (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Realizowanie celów...... Milioner z przypadku

Każdy wyznaczony cel musi być zrealizowany... To , że udaje sie nam osiągać sukcesy , to zasługa naszej determinacji , ktora pozwala nam pokonywać wszystkie napotkane problemy. To dzięki determinacji realizujemy cel za celem....Bardzo ważna sprawą w biznesie jest to aby , każdy wyznaczony cel został zrealizowany...w moim przypadku wyznaczam sobie cele i pilnuje ich realizacji.....to jest jedyna droga do sukcesu...zdarza się , że udaje się zrealizować dwa cele w tym samym czasie....wówczas przyspiesza to realizację całego projektu......nie ma mowy o omijaniu celów.....chyba , że nie są z sobą powiązane....... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Lista celów..... Milioner z przypadku

Nie ważne ile celów posiada Twoja lista , musisz być z nią na bieżąco.....uważam , że to jest bardzo motywujące do działania i pozwala śledzić swoje postępy , podejmować decyzje a co najfajniejsze skreślać już osiągnięte cele. Można też dopisywać nowe cele , ale należy z tym być bardzo ostrożnym , aby sie nie przeladowac pracą , zadaniami....a co najważniejsze żeby czasu Ci wystarczyło.... Ja , każdego roku na przełomie miesiąca grudnia i stycznia dokonuje podsumowań , analiz , planowan , rozliczeń.......uważam , że jest to najlepszy czas na takie Generalne podsumowanie....Ponadto , sądzę że z wiekiem ta nasza lista staje sie coraz mniejsza......niektóre cele nie powinny już wrócić na naszą listę......chyba, że sie rozbudowywujemy , badz w trakcie z upływem czasu nasze piorytety uległy zmianie. .... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Ile wlasciwie chcesz zarobic? MAGIA PIENIEDZY

Powiedzmy , ze stawiasz sobie , jakis cel.... Nie wazne czy jest to materialny czy typowo finansowy.....zarobek pewnej okreslonej kwoty.....musisz wlasciwie wiedziec ile chcesz ? Problem w tym , ze ludzie nigdy nie wiedza ile naprawde czego chca.....albo ma poczatku nie wiedza , albo w trakcie zmieniaja zdanie.... Taka nie wiedza do niczego dobrego nie prowadzi , wrecz przeszkadza w osiaganiu celow......bo jak masz sie realizowac, jesli sam nawet nie wiesz czego chcesz....... Nagle przyplywy gotowki ......nic nie zmienia....

Zobacz cały wpis na blogu »
Tworzenie listy celow.... Milioner z przypadku

Zapytalem kiedys jedna znajoma czy ma liste swoich życiowych celow.....odparla no pewnie...a ile masz tych celow ? Spytałem...cztery moze pięć odpowiedziala......Kiedy podalem kartke i poprosilem aby napisala sobie liste swoich celow napisala ich 15 ...i ....byla zaskoczona....Nie dawajac jej chwili odpoczynku polecilem aby dopisala daty do kiedy chce je zrealizowac....byla zdziwiona? ...Kiedy dopisala daty , wiedziala juz,  ze sama siebie  nie oszuka, ze nie bedzie mogla oddalac wykonanie w czasie ..... Bardzo istotne jest sporzadzenie wlasnej listy celow oraz wyznaczenie sobie daty ich realizacji...Cele te mogą byc podzielone na mniej i bardziej wazne , ale istotne jest dazenie do ich realizacji i swiadomosc wykonania niektorych z nich.....Determinacja w dazeniu do celu pozwala na zrealizowanie ich a taka lista pokazuje czego naprawde chcemy......a chcieć to móc.. .. Ktos kiedys powiedzial niemozliwe jest mozliwe...

Zobacz cały wpis na blogu »