Bytom

Wpisy zawierające słowo kluczowe bytom.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

BYTOM Śląsk

                                                                                                       BYTOM   Bytom - Bytom – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej, w centrum Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Bytom to jedno z najstarszych miast historycznego Górnego Śląska. Wzmiankowany w czasach przynależności do Polski, jeszcze przed rozbiciem dzielnicowym.  co warto zobaczyć ? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szlifierka kątowa METABO WEV 850-125 Elektronarzędzia, Bosch, Makita, Metabo, Stihl, Celma, Pferd, VSM, Norton, Hikoki, Clipper

  OPIS PRODUKTU: Metabo WEV 850-125 Szlifierka kątowa 850W. Wytrzymała, uniwersalna i ekonomiczna: mocna szlifierka kątowa do różnorodnych zastosowań. Mocny silnik o dużej przeciążalności. Pełnookresowa elektronika Vario-Constamatic (VC) z pokrętłem regulacyjnym umożliwia dostosowanie prędkości obrotowej do rodzaju obrabianego materiału i utrzymanie jej pod obciążeniem na niemal stałym poziomie. Osłona z mocowaniem uniemożliwiającym obrócenie. Elektroniczne zabezpieczenie p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Taksówkarz cudem przeżył brutalny atak jankowaski7654

Taksówkarz cudem przeżył brutalny atak bardzo młodego nożownika, który zachowywał się, jakby był niespełna rozumu. Jego ofiara ma liczne rany głowy.   Czytaj: https://katowicedzis.pl/2019/10/taksowkarz-cudem-przezyl-brutalny-atak-nozownika-ma-liczne-rany-glowy/   #katowice #katowicenielizbona #katolove #kochamkatowice #mojekato #katowicesamekopalnie #igerskatowice #wiadomości #śląsk #metropolia #informacje

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym się zajmujemy? Okna Bytom

Jeszcze nie wiemy jaki będzie mieć charakter ten blog, jednak na sam początek chciałbym zapoznać Was z nami. Zajmujemy się remontami mieszkań. W tym wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Jesteśmy solidną firmą, wykonującą montaże na terenie Bytomia, Rudy Śląskiej, Chorzowa itp.  Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.oknabytom.com gdzie już można zobaczyć przykładowe nasze prace.   

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieoficjalna strona internetowa z informacjami odnośnie Opery Śląskiej w Butomiu Opera Śląska w Bytomiu

Mało kto wie, że historia neoklasycznego gmachu Opery Śląskiej, rozpoczęła się od wizyt tzw. „teatrów wędrownych” w Bytomiu. Kiedy miasto zmieniało charakter, coraz częściej stawiając na sferę kultury, w mieście regularnie zaczęły gościć trupy teatralne z artystycznymi występami. Pod koniec XIX wieku powstało zapotrzebowanie na budynek, który zaprojektował Aleksander Bohm z Berlina. Obiekt był jednocześnie Konzerthausem i Teatrem Miejskim usytuowanym w centrum Bytomia. 1 października 1901 roku teatr był gotowy a repertuar w nim grany to sztuki mówione i operetki m.in. „Makbet”, „Sen nocy letniej” czy „Faust”. Ważnym faktem w historii budynku było umiejscowienie w nim Komisariatu Plebiscytowego w 1920 roku z Wojciechem Korfantym. Niedługo później w Bytomiu zaczęto prezentować pierwsze spektakle baletowe np. „Ostatnią maskę” Kurta Munzera. Na mocy postanowień Konwencji Genewskiej coraz częściej miała miejsce wymiana ku (...)

Zobacz cały wpis na blogu »