Bytom

Wpisy zawierające słowo kluczowe bytom.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Taksówkarz cudem przeżył brutalny atak jankowaski7654

Taksówkarz cudem przeżył brutalny atak bardzo młodego nożownika, który zachowywał się, jakby był niespełna rozumu. Jego ofiara ma liczne rany głowy.   Czytaj: https://katowicedzis.pl/2019/10/taksowkarz-cudem-przezyl-brutalny-atak-nozownika-ma-liczne-rany-glowy/   #katowice #katowicenielizbona #katolove #kochamkatowice #mojekato #katowicesamekopalnie #igerskatowice #wiadomości #śląsk #metropolia #informacje

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym się zajmujemy? Okna Bytom

Jeszcze nie wiemy jaki będzie mieć charakter ten blog, jednak na sam początek chciałbym zapoznać Was z nami. Zajmujemy się remontami mieszkań. W tym wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Jesteśmy solidną firmą, wykonującą montaże na terenie Bytomia, Rudy Śląskiej, Chorzowa itp.  Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.oknabytom.com gdzie już można zobaczyć przykładowe nasze prace.   

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieoficjalna strona internetowa z informacjami odnośnie Opery Śląskiej w Butomiu Opera Śląska w Bytomiu

Mało kto wie, że historia neoklasycznego gmachu Opery Śląskiej, rozpoczęła się od wizyt tzw. „teatrów wędrownych” w Bytomiu. Kiedy miasto zmieniało charakter, coraz częściej stawiając na sferę kultury, w mieście regularnie zaczęły gościć trupy teatralne z artystycznymi występami. Pod koniec XIX wieku powstało zapotrzebowanie na budynek, który zaprojektował Aleksander Bohm z Berlina. Obiekt był jednocześnie Konzerthausem i Teatrem Miejskim usytuowanym w centrum Bytomia. 1 października 1901 roku teatr był gotowy a repertuar w nim grany to sztuki mówione i operetki m.in. „Makbet”, „Sen nocy letniej” czy „Faust”. Ważnym faktem w historii budynku było umiejscowienie w nim Komisariatu Plebiscytowego w 1920 roku z Wojciechem Korfantym. Niedługo później w Bytomiu zaczęto prezentować pierwsze spektakle baletowe np. „Ostatnią maskę” Kurta Munzera. Na mocy postanowień Konwencji Genewskiej coraz częściej miała miejsce wymiana ku (...)

Zobacz cały wpis na blogu »