Bohater

Wpisy zawierające słowo kluczowe bohater.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Bohater serialu. Dzień wolny. Sandomierz opowiadania kryminalne

   Anna razem z Dominikiem wsiedli do samochodu marki Toyota Corolla, który zamówił chłopak od swojego starego znajomego i wyruszyli spod miejsca, w którym przesłuchiwali Huberta. To był jego dom usytuowany w Święcicach. Postanowili udać się do Sandomierza, aby zrobić sobie jeden dzień odskoczni od tej całej sprawy. Kierowca miał za zadanie zawieźć ich do Sandomierza. Podczas podróży podziwiali malownicze okolice, jakie znajdowały się w miejscowościach, które mijali w drodze do celu.Byli na miejscu o godzinie 10:25.    W pewnym momencie zauważyli Andżelikę, która miała dla nich nowe informacje. Podeszła do Dominika i Anny, dała im pewną teczkę.- Co tutaj jest ? - zapytała zaciekawiona Anna.- Sama zobacz. - powiedziała Andżelika.    Anna pełna nieufności otworzyła teczkę i zobaczyła artykuł pewnego znajomego redaktora. W nim były same bzdury. Było napisane o tym, że Jessik (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bohaterowie La Double vie de Véronique

Szukamy bohaterów Szukamy na siłę Bo oni nie biorą się znikąd Nie spadają z nieba Szukamy kogoś kto jest silny Odważny i mądry Kogoś kto się nie przestraszy Nie ucieknie Na głos grzmotu, trąby Szukamy ich bo sami Wolimy siedzieć w szafie Przez dziurkę od klucza Podglądać tabelki, słupki, relacje Siedzimy jak myszy pod miotłą Możemy mieć własne zdanie Ale tylko w kontekście cudzych wypowiedzi I co najważniejsze Nie wolno nam brać odpowiedzialności Bo jesteśmy dziećmi A to cecha ludzi dorosłych  

Zobacz cały wpis na blogu »
Bohaterowie, którzy zginęli za Polskę Powstanie Warszawskie

          1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 (godzina „W”) wybuchło Powstanie Warszawskie, które trwało kolejne 63 dni. Stanęło do niego ok. 50 tysięcy żołnierzy przydzielonych do różnych konspiracyjnych zgrupowań rozstawionych w poszczególnych dzielnicach Warszawy. Pierwotnym terminem rozpoczęcia walki z okupantem miał być 29 lipca 1944 roku, jednak został on odwołany i przełożony na 1 sierpnia, niestety rozkazy dostarczane przez łączników dotarły do poszczególnych komórek w ostatniej chwili co spowodowało, że jedynie część żołnierzy mogła wziąć udział w powstaniu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bohaterzy naszych czasów... Milioner z przypadku

W chwili obecnej jest duże zapotrzebowanie na osoby, które chcą pomóc innym....na takich bohaterów naszych czasów.... Osoby te poświęcają swoje zdrowie a nawet życie dla ratowania innych .....są osoby, które robią to pod wpływem własnych emocji i decyzji .....są też osoby, które wykonują pracę....a praca ta wymaga poświęceń.....i osoby te nie mają wyboru..... Widzimy lekarzy i pielęgniarki tracące życie w wyniku wykonywania swojej pracy....ulegają zarażeniu wirusem....mają powikłania i umierają....pisałem już o nich wcześniej.... Naprawdę duże uznanie i szacunek dla tych ludzi honoru......zawsze ci co niosą pomoc innym zasługują na uznanie.....

Zobacz cały wpis na blogu »
Wielki gest Arniego! Gwiazdy Kina Akcji

  Arnold Schwarzenegger to nie tylko legenda kina akcji i świetny aktor. Jest też człowiekiem o wielkim sercu.        W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem były gubernator Kalifornii przekazał bowiem 1.000.000 dolarów dla fundacji Frontline Responders Fund na rzecz walki z coraz to bardziej narastającą epidemią.             Fundusz został utworzony przez organizację o nazwie Flexport, która dostarcza najpotrzebniejsze zasoby dla osób udzielających pierwszej pomocy w walce z COVID-19 ”.      Frontline stara się zaopatrywać szpitale na całym świecie w maski, fartuchy, rękawiczki i inne niezbędne materiały potrzebne do walki z wirusem. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Herosi w liczbie czterdziestu No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Książka za “dychę” “Poczet polskich bohaterów narodowych. Od Zawiszy Czarnego do Lecha Wałęsy” (2012) to popularnonaukowa pozycja wydawnicza, którą kupiłam w tej samej taniej, warszawskiej księgarni, w której nabyłam książeczkę “Nietzsche. Zapiski przyjaciela” Franza Overbecka[1]. Według dwóch internetowych porównywarek, cena “Pocztu…” w różnych wirtualnych sklepach waha się od 13 do 22 złotych (groszy nie liczę). Ja jednak kupiłam ją w Realnym Świecie za jedyne 10 złotych. To bardzo mało jak na 232-stronicową książkę w twardej oprawie i z czarno-białymi ilustracjami (niewielkimi portretami). Podobną, a nawet nieco wyższą cenę zapłaciłam za dużą kawę w jednej z kawiarni na Krakowskim Przedmieściu. Czyżby przyczyną niskiej ceny książki była jej niska jakość? Jako czytelniczka tej właśnie pozycji, mogę powiedzieć coś takiego: “Poczet polskich bohater&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bohater Przesyłaczek

Biegałem po boisku i dryblowałem zupełnie jak na treningach. A co najważniejsze strzeliłem dwie bramki, które zadecydowały o zwycięstwie naszej drużyny. Byłem bohaterem. W podobnym charakterze odbyło się jeszcze kilka meczy. Lecz przed jednym z nich gdzieś zniknęły moje korki. Byłem załamany, przecież dzięki nim dobrze grałem. Musiałem wyjść na boisko w moich starych korkach. Przez pierwszych parę minut meczu grałem strasznie. W końcu podbiegł do mnie kolega, który wcześniej doradził i kupno korków i spytał co się ze mną dzieje. Powiedziałem mu o wszystkim, a on tylko zaśmiał się i zapewnił mnie, że tamte korki nie miały żadnej magicznej mocy. Po prostu powiedział mi te bzdury bym się odblokował i zaczął grac tak jak potrafię. W końcu to do mnie dotarło. Nie potrzebowałem magicznych korków. Już wiedziałem, że to wszystko moja zasługa.

Zobacz cały wpis na blogu »
Senność – audiobook Audiobooki : Książki audio, słuchowiska mp3, kursy mp3

Senność Wojciecha Kuczoka to książka filmowa. Jej pierwszym szkicem był scenariusz pod tym samym tytułem, napisany na zamówienie reżyserki Magdaleny Piekorz. Adam jest młodym lekarzem naznaczonym piętnem tradycyjnego, prowincjonalnego wychowania. Rodzice lokują w nim wszystkie ambicje, jednak on, skrywający swój homoseksualizm i dręczony poczuciem winy, wie, że nigdy ich nie zadowoli. Robert to rozgoryczony autor jednej wybitnej książki. Pozostając pod dozorem żony i jej koszmarnej rodziny, od lat nie napisał ani słowa. Jego pracownia coraz bardziej staje się dla niego więzieniem. Róża była niegdyś wspaniał (...)

Zobacz cały wpis na blogu »