Biznes

Wpisy zawierające słowo kluczowe biznes.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Nowy początek Praktyczna gospodyni

No tak, przyszedł ten czas, że jako czterdziestolatka (ponad) zaczynam od początku. Nowy początek, ale z mega długim ogonem. Mam nadzieję zgubić ten ogon w niedalekiej przyszłości. W swoim życiu imałam się wielu zajęć. Byłam nauczycielem wspomagającym w klasie integracyjnej, uczyłam matematyki, prowadziłam firmę edukacyjną, pracowałam w agencji reklamowej, w sklepie, byłam przedstawicielem handlowym, opiekunką osób starszych... Wszystko wykonywałam z zaangażowaniem i wielką radością, że mogę to robić. Z natury jestem pracoholikiem i potrzebuję nowych wyzwań. Monotonia w pracy, to nie moja bajka. Obecnie od trzech lat z powodzeniem prowadzę firmę sprzątającą. Lubię to do tego stopnia, że zrezygnowałam z pracy w szkole. Moje otoczenie nie może pojąć jak można dziennik elektroniczny zamienić na mopa  W tym miejscu chciałabym się z Wami podzielić moim doświadczeniem w byciu gospodynią domową. Ma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2)     (...)   STEVEN „STEVE” JOBS (ur. 24 II 1955 r., zm. 5 X 2011 r.) Drugi – a właściwie pierwszy, bo zaprezentowany w pierwszej kolejności – antybohater „Piratów z Doliny Krzemowej” nie był człowiekiem tak głęboko zaburzonym jak jego autystyczny rywal. Nie ulega jednak wątpliwości, że miał problemy z samym sobą (narcyzm kliniczny), a za ich przyczynę uznaje się traumę z dzieciństwa i wynikający z niej kryzys tożsamości. Steve Jobs pojawił się na świecie… przez przypadek. Urodziła go bowiem niemiecko-szwajcarska katoliczka Joanne Schieble, która zaszła w nieplanowaną ciążę z syryjskim muzułmaninem Ab (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1)     „Pierwszy milion trzeba ukraść” Słowa przypisywane J.K. Bieleckiemu (cyt. za: Wikicytaty, Pl.wikiquote.org) UWAGA! UWAGA! UWAGA! PONIŻSZA ANALIZA ZAWIERA SPOILERY! Tytuł oryginalny: „Pirates of Silicon Valley” Tytuł polski: „Piraci z Doliny Krzemowej” Reżyseria: Martyn Burke (Kanadyjczyk, rocznik 1952) Kraj i rok produkcji: Stany Zjednoczone Ameryki 1999 Instytucja sprawcza: TNT – Turner Network Television Gatunek: dramat/komediodramat, obyczajowy, biograficzny Na podstawie książki Paula Freiber (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bank a parabank Promocje internet

Wielu ludzi nie dostrzega różnicy między bankiem a parabankiem. A różnica jest i to całkiem spora. Może zaważyć na naszej najbliższej przyszłości, jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę obojętnie w której instytucji. Coś o banku. Działalność banków jest szczegółowo regulowana i nadzorowana przez prawo bankowe oraz Komisję Nadzoru Finansowego. Pieniądze klientów banku są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, czyli jak bank stanie się niewypłacalny to ten właśnie Fundusz zapewnia nam zwrot gotówki. W tradycyjnym banku, żeby otrzymać pożyczkę trzeba okazać zaświadczenie posiadanej pracy, zaświadczenie o dochodach.   Osoba starająca się o kredyt zostaje również sprawdzona w Biurze Informacji Kredytowej (popularny BIK). Proces otrzymania kredytu jest czasochłonny i wcale nie jest powiedziane, że tę pożyczkę się otrzyma. I coś o parabanku. Analogicznie jak w przypadku banków. Działalność parabanku nie jest kont (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co nam daje oszczędzanie pieniędzy? Promocje internet

Czy jest w ogóle sens oszczędzać pieniądze? Informacje dotyczące emerytur osób, które właśnie weszły lub wchodzą w fazę produkcyjną swojego życia, nie są jednym słowem dobre. Emerytury będą śmiesznie niskie, o ile w ogóle będą. Ale do tego jeszcze dużo czasu. Niemniej warto pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu.     Takim zabezpieczeniem jest bez wątpienia regularne odkładanie jakieś kwoty. Oczywiste, że im więcej tym lepiej. Ale nie chodzi przecież o to, żeby każdy grosz odkładać i nie żyć chwilą. Jeżeli kogoś stać i może sobie pozwolić na odkładanie 400 zł miesięcznie, ten jest szczęściarzem. Gdyby co miesiąc właśnie taką kwotę odkładał przez dajmy na to 30 lat, uzbiera kwotę 1 440 000 zł! Na chwilę obecną jest to ogromna suma. Nie musiałby się martwić o przeżycie, nie musiałby czekać na emeryturę od państwa. Jak sobie sami nie zaoszczędzimy, może być później niezbyt ciekawie.   Ale przecież nie oszczędzamy tylko na emer (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Problem na problemie, dzień jak co dzień. Programista inaczej

Pora naskrobać coś nowego. Praca daje się we znaki, ciągle te same ciągle nowe problemy, z jednego w drugi, choć już nie jestem pewien ile z tych starszych zostało rozwiązane. Strasznie pilne były ale zatarły się gdzieś w odmętach czasu :) Mniejsza o pracę!  Trzeba sobie zrobić nową obudowę do komputera, tak, taką swoją piękną nową dizajnerską :) Zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie walczę z czasem, zimnem, warsztacikiem i płytami MDF. Coś się już urodziło nawet ale to jeszcze nie to.  Czy powstanie z tego biznes? Miło by było.

Zobacz cały wpis na blogu »
Narzędzia wspomagające i organizujące pracę dla firmy. Jakie systemy będą odpowiednie? Systemy CRM na start firmy - jakie?

Hej, jestem Mariusz zaś otwieram inicjatywa biznesową. Na stronie drit znalazłem informacje o systemach wspomagających funkcjonowanie firm. Nigdy nie interesowałem się takimi narzędziami, wszak nuże wiem, iż frekwencja systemów CRM wewnątrz firmie wielce podnosi jakość dodatkowo wydajność prowadzonych kampanii. W firmie kładę ścisk przede wszystkim na sprzedaż. Otwieram całkiem dużą aktywność, wewnątrz której pozycja działem sprzedaży będzie też pośrednictwo pracy – kolegium rekruterów HR. Co prawda nie jest to żaden pomysłowość lotniczy ani bank, natomiast moja zakład pracy jest równolegle odbiorcą plus dostawcą różnego typu rozwiązań. W mojej firmie brakuje rozwiązań informatycznych natomiast systemów, które zorganizują pracę tudzież pomogą do wnętrza zarządzaniu zespołem. Cele, które postawiłem muszą egzystować realizowane stopniowo, żeby firma nie generowała strat. Wyroby hutnicze azaliż nadwozie, któ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas zacząć! Programista inaczej

Jakieś zawiłe, niezrozumiałe zwarcia w moim umyśle skłoniły mnie to rozpoczęcia bloga!  O to bym się niedawno jeszcze nie posądził.  Dlaczego programista na etacie zaczyna przygodę z blogiem? Ano zazwyczaj po to, zeby podzielić się swoimi technicznym doświadczeniami, "kołczować" czy coś pokrewnego.  Tutaj zamysł (lub jego brak) jest zgoła inny. Chciałbym pozbierać tu swoje myśli te luźne i te konkretne.  Może zacznę od lekkiego przedstawienia się, aby nakreślić nieco profil.  Tak, jestem programistą, pracuję sobie w zawodzie już ładne parę lat, bywalo średnio, teraz bywa nieźle, tak zawodowo ale czy to wszystko? No własnie nie! Praca programisty przynosi czasem sporą satysfkację ale często tez (chyba zdecydowanie częsciej niestety) przynosi sporo irytacji. Bo co to jest? Ano rozwiązywanie problemów. Codziennie jest jakiś problem albo cała sterta. Niektórych rozwiązać łatwo i szybko sie nie da, innych prawie wcale. Sprowa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bardzo długo zajęło mi otwarcie działalności w mieście. Teraz muszę odbyć multum szkoleń. Jak to załawtić? Systemy szkoleniowe i prawne w Krakowie

Cześć. Otwarłem aktywność w środku Krakowie dodatkowo zatrudniam sporo osób. Okazało się, że muszę ukończyć dzisiaj parę szkoleń.. Na stronie certyfikacja imq 14001 znalazłem informacje na ten idea, propozycja IMQ mnie uspokoiła, albowiem wiem iż jest taka traf zaliczenia wielu kursów w środku niedługim czasie. Chciałem ale uwydatnić, iż zgoła firmy furt osłania nowe przeszkody aż do pokonania i należy się kalkulować z wieloma dodatkowymi formalnościami, które na dłuższą metę mogą uzyskiwać koszty. Dlatego chciałem zapytać o dobre tudzież profesjonalne szkolenia z różnych dziedzin, których wykonanie jest certyfikowane plus pozwala na wyszkolenie ręce do pracy gotowej do pracy. Trzeba ofiarować sporo czasu na znalezienie dobrej dodatkowo godnej zaufania oferty firmy szkoleniowej. Fachowa biznes zagwarantuje skuteczne przeprowadzenei całego szkolenia oraz zajmie się wszystkimi formalnościami, co pozwoli oszczędzić nam więcej czasu. Wy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Myjnia samochodowa pomysłem na biznes – warto zainwestować? Warto inwestować w myjnie samochodowe?

Hej, nazywam się Piotrek również jestem początkującym przedsiębiorcą spod Krakowa. Interesuję się myjnie a inwestycja również rozważam bez owijania do wnętrza bawełnę biznesu wewnątrz tym temacie. Wraz z wzrostem wypłat Polacy raz po raz częściej myją samochody na myjniach parowych tudzież bezdotykowych, korzystają spośród odkurzaczy aż do samochodów tudzież innych akcesoriów. Inwestycja do wnętrza myjnie jest rozwiązaniem dobrym dla ludzi zabieganych, samo pranie trwa na chybcika, jest też prawdopodobieństwo wysprzątania wnętrza na takiej myjni. Takich stanowisk wewnątrz okolicach Krakowa negacja logiczna jest rynek do licha a trochę, tak więc rozważam jawnie takiego punktu gdzieś do wnętrza Małopolsce. Potrzebowałbym wsparcia do wnętrza tej kwestii, potrzebuję przedstawić się spośród ofertami myjni a odkurzaczy parowych, nabyć instrument także mieć warunki ruszyć rozwijać biznes. Projekt myjni parowej jest niewiele wiel (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zacząć biznes Nowoczesne inwestycje

Jak zacząć biznes Rozpoczęcie biznesu stresuje wiele osób, które dopiero raczkują w tej tematyce. Oczywiście nie jest proste rozpoczęcie biznesu bez własnego wkładu, ale również to wbrew wielu obiegowym opiniom jest całkowicie wykonalne. Warto pamiętać o pewnych kwestiach, którymi przed zarejestrowaniem działalności powinniśmy się zająć w sposób perfekcyjny, by ograniczyć późniejsze rozczarowanie wynikające z naszych niedopatrzeń.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Własna firma prowadzona z domu - propozycje i porady Szczęśliwe życie dzięki zmianom

Każdy chce wieść dobre, zadowalające, szczęśliwe życie. Jedną z dróg umożliwiająca to jest własna firma. Na początku chciałbym powiedzieć - nie będzie łatwo. Jednakże ciężka praca odpłaci Ci to, będziesz dumny ze swoich osiągnięć, dzięki czemu zasmakujesz prawdziwej wolności finansowej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Utilikilt Strony Kiltowe

Pewien mieszkaniec Seattle w USA, Steven Villegas, nie Szkot miał wojskowe spodnie. Jest też harleyowcem, a motory te skonstruowane są tak, by właściciel miał okazję więcej czasu spędzać w garażu na naprawach i przeróbkach niż jeżdżąc nimi. Stąd też nasz bohater urzędował całymi dniami w garażu będąc ubrany w swoje spodnie. W końcu stwierdził to samo, co ja, że spodnie nie są wygodne i warto by było spróbować znalezć inne rozwiązanie. Przerobił te spodnie na kilt, częściowo wzorowany na tradycyjnych, jednak moro i z kieszeniami. Było to w 1998 roku i był to prawdopodobnie pierwszy kilt nowoczesny na świecie. Roboczy, miał kieszenie na narzędzia i śrubki. W takim stroju pracowało mu się o wiele wygodniej przy swojej maszynie. Pewnego razu odważył się wyjść wtym stroju do pubu, myślał, że ludzie go wyśmieją, tymczasem wzbudził zainteresowanie i pytania, skąd ma taki strój, bo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest i do czego jest potrzebna kasa fiskalna? Kasy Fiskalne - przegląd rynku

 Kasa rejestrująca, powszechnie nazywana fiskalną, jest elektronicznym urządzeniem rejestrującym, które służy do prowadzenia zapisu obrotu oraz kwot podatku należnego ze sprzedaży. Rodzaje kas stosowanych w Polsce posiadają pamięć fiskalną, typu OTP (one time programing). Ponadto każda z nich posiada unikalny numer. W pamięci kasy rejestrującej na zakończenie doby, zapisywane są informacje o wysokości kwot netto, podatku według aktualnych stawek  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jestem X, a chcę być Y.

Pisze bloga, nie dlatego, że większość chociaż raz miała z tym styczność. Pisze, bo chce się podzielić swoim punktem widzenia. Zacznę od zaprezentowania siebie.  Mam 23 lata i nie pracuję . Zajmuję się dzieckiem. Mam męża, który jest kierowcą na busach międzynarodowych . Mieszkam jeszcze z rodzicami. Właściwie tym mieszkaniem nie powinnam się chwalić ,ale jest to jeden z punktów, który skłania mnie do samorozwoju. Patrząc na moje doświadczenie to oprócz tego co nie jest nieudokumentowane, mogę wymieć prace jakich chwyta się każdy młody człowiek. Chcąc chodź trochę odłożyć na swoje własne konto. Uczyłam się też w technikum hotelarskim. Nie brakuje mi informacji na temat hotelarstwa czy też turystyki. Aktualnie jestem studentką II roku Pedagogiki. Uważam, że już na tym etapie mam pojęcie w jaki sposób prowadzić lekcje. Brzmi to bardzo ogólnie, ale mam na myśli cały obszar. Znam zachowania, dokumenty , miałam praktyki, wiem na czym to pol (...)

Zobacz cały wpis na blogu »