Bezsenność

Wpisy zawierające słowo kluczowe bezsenność.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Liczenie owiec i baranów przed snem to przeszłość ! Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Według amerykańskich badań 30% dorosłych ma objawy bezsenności, a u 15% bezsenność jest chroniczna. Na przejściowe trudności z zasypianiem skarży się aż 68% badanych. Jeśli również należysz do pokaźnego grona osób bezsennie kręcących się w łóżku z boku na bok i szukasz porad jak ułatwić sobie zasypianie, bądź ostrożny! Niektóre popularne sposoby na szybkie zaśnięcie są mitem, tak naprawdę mogą wręcz utrudnić zapadanie w sen.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Krótko o rodzicach Myśli Cyraneczki

Zabawne jest to, że rodzice nie potrafią szczerze rozmawiać. Chciałabym im powiedzieć jak się czuje, o czym myślę. Oni i tak nie posłuchają. Na pozór idealna rodzina w środku zgnita, nasąknięta jadem. Brakuje mi zwykłej rozmowy w cztery oczy. Co kolwiek bym nie zrobiła zawsze jest to moja wina. Kilka wymienionych zdań. Czy to takie trudne? Moim zdaniem jeśli ma się dzieci, powinno się być wyrozumiałym. Potrafić znaleźć przede wszystkim wspólny język. Stwierdziłam kiedyś, że jeśli będe sprawiać proplemy, to ktoś zwróci na mnie uwagę. Podziałało, może przez chwilę. Moim zdaniem to wcale nie tak dużo. Jakim dzieckiem mam być, by byli ze mnie zadowoleni? Zgubiłam drogę, którą muszę podążać już dawno. Nikt nie pomaga mi jej odnaleźć. Jestem tylko zwykłą, zagubioną nastolatką. Może wydaje się, że to zwykły bunt. Ale tak nie jest, staram się po prostu żyć, a nie egzystować.   Hej, to mój pierwszy wpis. Dajcie znać jak się podoba. Tu poznacie mnie taką prawdz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
To nie tylko Twój problem! BolączkiŻycia

Hm.. jakby tu zacząć..Myślę, że większość ludzi na naszym pięknym globie boryka się z problemami, czy to większymi, czy to mniejszymi. Dla jednych trudnym jest przygotować się do zbliżającego się egzaminu, dla innych jest to na przykład prezentacja przed szefem w pracy. Inni; jak w tym przypadku ja, mają problem egzystencjonalny. Problem braku przynależności do społeczeństwa, otoczenia. W życiu każdego z nas, zdarzały, zdarzają i zdarzać się będą chwile, które wywrócą naszą rzeczywistość do góry nogami! Tak też było w moim przypadku; ale o tym może napisze innym razem. Są w życiu chwile, przez które zaczynami się bać własnego cienia, odechciewa nam się żyć, nie widzimi jakiegokolwiek sensu w tym co robimy. W moim przypadku, nawet jeśli podejmowałem próbę podniesienia się na nogi; jak staranie się pracować na 110%, znalezienie całkowicie nowego zajęcia, czy też rozpoczęcie sesji medytacyjnych (które swoją drogą, nie tyle co poprawiają humor, co wyciszają umysł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kiedy noc nadchodzi... Chodź to Ci opowiem o tym jak upada człowiek...

Znowu nadeszła noc a wraz z nią bezsenność...  To jedyna wierna mi przyjaciółka, nigdy nie zawodzi...  Kiedy robi się ciemno ona przychodzi a wraz z nią te myśli...  Budzą się moje mroki... To ciemne oblicze... Chyba bardziej popieprzone niż te całe 50 twarzy Siwego...  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
No i przyszedł weekend :) Życie,może,być,piękne

No i mamy kolejny weekend :D Dla mnie dzień zaczął się przed 4 nad ranem. Niestety od dłuższego czasu nie mogę spać. Próbując zasnąć przewalam się z boku na bok, aż w końcu szlak mnie trafia i wstaję. Zaczynam krzątać się po mieszkaniu, sprzątać, robić pranie, porządkować dokumenty itd. Dzisiaj z kolei poszłam do sklepu po drobne zakupy. Jest otwarty całą dobę, co jest bardzo wygodne dla tych, którzy spać nie mogą. No i omija się tłumy ludzi ;)) Założyłam na FB grupę razem z koleżanką..."Jak piękny kwiat wśród skał". Tytuł trochę poetycki, ale nie chciałam nazywać jej "Grupa dla chorych psychicznie i okaleczających się"...brzmiałoby to trochę brutalnie. Dla mnie jednak porównanie do kwiatu jest bardzo osobiste...każdy z nas ma w sobie piękno, które musi wyjść na wierzch...a skały, to nasze choroby psychiczne, zaburzenia....które próbują nam uniemożliwić wzrastanie... Stąd taki tytuł. Mam nadzieję, że grupa pójdzie w dobrą  stronę. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
noc z kotami balzakowski singiel

no i dopadło i mnie. A zaczęło się niewinnie, od złożenia pozwu rozwodowego. Bez obaw, nie będę się wyżalać. To był mój pomysł choć chyba nie do końca przemyślany. No ale słowo się rzekło i poszło dalej...w tym wypadku do sądu. 21 lat skomasowane w trzech rozprawach. To i tak długo, bo ślub dzięki znajomościom załatwiliśmy w miesiąc, a rozwód dzięki znajomościom znajomych w ciągu dwóch lat. Pewnie takich blogujących jest całe mnóstwo...ale ja stwierdziłam, że w ten sposób załatwię sobie terapię :) tylko po czym i dlaczego :) przecież na własne życzenie. na dzisiaj to tyle :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zadbajmy o zdrowy sen! Żyjemy zdrowo

Każdy z pewnością przyzna, że sen to jeden z najistotniejszych elementów w naszym życiu. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że w wielu przypadkach to właśnie dzięki niemu możemy się zregenerować oraz zyskać siły na cały kolejny dzień. Warto więc zadbać o to, by nasz sen był jak najbardziej odpowiedni, ponieważ wpłynie to bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. Istnieją jednak takie osoby, które mają całkiem spore problemy z zasypianiem. Powody bezsenności Może to być spowodowane wieloma czynnikami, czego przykładem może być chociażby nadmierny stres. Prawda jest jednak taka, że to my sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Tylko wtedy będziemy mogli bowiem znaleźć rozwiązanie, które okaże się dla nas najbardziej korzystne. Czasami problemy ze snem mogą być (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak ważny jest sen? Zdrowo do celu

Sen to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów w naszym życiu. Dorosły człowiek powinien spać więc co najmniej osiem godzin każdego dnia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że na następny dzień będziemy wyspani i pełni energii. Jest to więc coś czego nie możemy bagatelizować, ponieważ brak odpowiedniej ilości snu może mieć na dłuższą metę bardzo niekorzystny wpływ na nas samych. Z tego właśnie powodu czasami warto położyć się nieco wcześniej, szczególnie jeśli rano musimy wcześnie wstawać. Bezsenność Nie można zapominać jednak o tym, że niektóre osoby mogą mieć całkiem spore problemy jeśli chodzi o zasypianie. W wielu przypadkach będzie więc dotyczyć to przede wszystkim bezsenności, która może być spowodowana wieloma czynnikami. Jednym z nich może być chociażby nadmierny stres, z którym wiele os&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bezsenność Kicia

Nie mogę dziś zasnąć, dlatego poszperałam w internecie wiersze. Sama kiedyś pisałam, ale kto ich nie pisał? Bardzo fajny wierszyk, tym bardziej, że czuję się samotna. Od razu zachciało mi się do łóżka, no w sensie, pospać w ciepłej pościeli. w domku z kieszeni (II) W pasiastej kieszeniróżowej koszuli,tam serce do sercatuli,a ja pod skrawkiem atłasuzasypiam... mym ciepłym ciałemTwego zimnego dotykam..W domku kieszonkowymmarzę, wiersze snujępotem wychodzę,Ciebie smakuję, karmisz mnie okruchamiz warg swoich,a potem wracamna miejsce moje..Tam Twoje cierpieniaukoję... romantic-soul

Zobacz cały wpis na blogu »