Begonie

Wpisy zawierające słowo kluczowe begonie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

kwiaty na wschodni parapet biologia i ochrona przyrody

apidistria wyniosła lubi lekko wilgotną glebę, podlewamy regolarnie, latem 1-2 razy w tygodniu zimą co 7-14 dni, nawilżamy powietrze nawilżaczem lub wodą i kamykami w podstawce, lubi luźne, żyzne, przepuszczalne gleby lekko kwaśne do obojętnych z domieszką liści i piasku, rozproszone światło do cienia, co miesiąc dajemy rozcieńzone dawki nawozów dla roślin o ozdobnych liściach, przesadzmy gdy korzenie przerastają otwory w doniczce wiosną, dzielimy kłącza na części z 3-4 liścmi każdaaraukaria wyniosła kupujemy na przedwiośniu lub wczesną jesienią, lubi południowo0wschodnie okna latem ocienione parapety, wilgotne powietrze, 20 st latem, 5-10 zimą, lubi wilgotne powietrze, 2 razy w tygodniu zraszamy miękka, letnią, odstaną wodą, zimą co tydzień, mocno podlewamy 2 razy w tygodniu, zimą co tydzień, mus (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
czerwone kwiaty biologia i ochrona przyrody

czerwone kwiatymak wschodni wieloletni kwitnie w maju i czerwcu, kwiaty mają 10-15 cm, rośnie do 100 cm, rozeta pierzastodzielnych liści, słabo ulistniona lub bezlistna łodyga, kwiaty białe lub różowe, lubi żyzne, przepuszczalne, próchnicze podłoże, słońce, suche miejsce, sadzonki pobieramy po kwitnieniu lub jesienią, tniemy korzenie na 8 cm, wsadzamy do skrzynek, gdy wypuszczą nowe korzonki dajemy do doniczek lub gleby, do gruntu dajemy wiosną lub jesienią tulipan lubi stanowisko słoneczne, ciepłe, zaciszne, podłoże przepuszczalne, dobrze spulchnione, żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne, obojętne lub zasadowe, kompostowane, podlewamy w suszę, plewimy, podlewamy, spulchniamy glebę, cięzkie gleby rozluźniamy piaskiem i kompostem, w spoczynku wolą suchsze gleby, cebulki wyko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Begonia stale kwitnąca Dom i ogród

Odmiana tej begonii jest mniej okazała niż begonia bulwiasta, ma jednak wiele zalet i jest łatwa w uprawie. W warunkach domowych te begonie można rozmnażać poprzez sadzonki. Pobieramy takie, które zawierają dwa, trzy liście i w pozycji ukośnej sadzimy w wilgotnym piasku. Begonie wysadzamy pod koniec maja w rozstawie 15 X 20-15 cm. Jeżeli rośliny przed przymrozkami przeniesiemy do piwnicy, to możemy przechować je do następnego sezonu. W okresie spoczynku podlewamy tylko tyle by nie przesuszyć korzeni, a w marcu przenosimy do jasnego pomieszczenia i zaczynamy zasilanie nawozem. Możemy również rozsadzić begonie poprzez podział kępek. Begonia doskonale nadaje się do obsadzeń rabat, balkonów, mis czy na cmentarz.

Zobacz cały wpis na blogu »