Banki

Wpisy zawierające słowo kluczowe banki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Pieniądze bezpieczne jak w banku Nowy Ład - Nowy Porządek Świata

Myślisz, że Twoje pieniądze w banku są bezpieczne? Otóż tak naprawdę nie są. Ale nie są też bezpieczne w kieszeni Twoich spodni, czy w skarpecie.Bank może legalnie skonfiskować twoje pieniądze (skandaliczna ustawa)!Sejm uchwalił ustawę, która pozwala bankowi skonfiskować oszczędności swoich klientów, w razie zagrożenia bankructwem! Ustawa weszła w życie 10 czerwca 2016 roku jako element ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym w zakresie restrukturyzacji banków.Tak, bank może zabrać Ci pieniądze zupełnie legalnie!Sam tylko projekt ustawy zawierał 360 artykułów prawnych. Wraz z uzasadnieniem, oceną skutków regulacji i tabelą zbieżności zajmował aż 1272 strony! Dziś przebrnięcie przez ustawę o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym jest zadaniem dla wybitnie zdeterminowanych jednostek.Ta skandaliczna ustawa to pokłosie dy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Commerzbank tnie koszty z Niemiec, Austrii i Szwajcarii

Przy obsłudze klientów w oddziałach stacjonarnych Commerzbanku w Niemczech pracuje obecnie 10 000 osób. Na terenie kraju bank ma 1000 filii. Jak informuje Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), do 2023 roku zamknięta zostanie ponad połowa oddziałów, a pracę straci jedna trzecia zatrudnionych.  FAZ podaje również, że blisko 200 oddziałów, kt&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niemiecki Commerzbank w tarapatach z Niemiec, Austrii i Szwajcarii

Jak podaje Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), Commerzbank zdecydował się na bolesny program cięć kosztów i zwolnień. Rada nadzorcza wyraziła zgodę na redukcję zatrudnienia o blisko 2300 etatów w latach 2021–2024. W 2020 roku Commerzbank zanotował straty na poziomie ponad 160 milionów euro. Bank ewidentnie nie radzi sobie z cyfryzacją i problemami wynikającymi z historycznie niskich stóp procentowych. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dla kogo pożyczka Pożyczki dla Ciebie

Każdy z nas ma swoje potrzeby, na zaspokojenie których często potrzebne są środki finansowe. Studiujesz, pracujesz, jesteś na emeryturze, masz chwilowe problemy finansowe i natychmiastowo potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki? Najlepszym rozwiązaniem  jest  pożyczka gotówkowa. Transakcje gotówkowe w internecie stają się coraz popularniejsze. Dlatego warto zbadać możliwości krótkoterminowych pożyczek przez internet. Koszt udzielenia pożyczki jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze takiej usługi, istotna jest również reputacja firmy udzielającej szybkiej pożyczki i postawa wobec swoich klientów.   Należy zauważyć, że obecnie w Polsce są już dostępne szybkie pożyczki przez Internet. Pożyczkobiorcy pozostaje tylko porównać warunki pożyczkowe proponowane przez firmy, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego konto osobiste jest niezbędne? Finanse codzienne

W obecnych czasach w zasadzie wszyscy prowadzą konta osobiste. Są to jedne z trzech gatunków depozytów w bankach, z jakich oczywiście korzysta praktycznie każdy. Rachunki osobiste można podzielić na dużo wielorakich gatunków, z których najpopularniejszy jest w głównej mierze ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie prezentuje się ono w ten sposób, iż umożliwia zbieranie pieniędzy i jednocześnie działa jako specyficzny wariant lokaty, czyli w przypadku pokaźnej kwoty umieszczonej na koncie, doliczany jest co miesiąc pewien procent, jaki w postaci ekstra pieniędzy dodawany jest do reszty zdeponowanych przez nas funduszy. Jednakowoż ostatnio kapitalizacja kapitału na ROR-ach stała się mniej sprzyjająca dla przeciętnego Kowalskiego. W większości znanych banków, które funkcjonują od dziesięcioleci, pobierane są miesięczne opłaty, które nie dla każdego są nieznaczne. Stąd też za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Krajobraz po „franku” Finanse - Gemini Polska

Po nieco dwóch tygodniach, od zaskakującej decyzji SNB, kurs CHF/PLN powoli zaczyna spadać. Burza medialna i protesty osób zadłużonych w tej walucie, uświadomiły Polakom jakie ryzyko niosą kredyty walutowe.   Ile osób wypowiadających się w tej sprawie, tyle opinii i argumentów. W roku wyborczym temat osób zadłużonych w CHF stał się głównym tematem wypowiedzi dużego grona polityków. Zachowując resztki obiektywizmu, niestety trzeba przyznać, że dwie strony umów kredytowych: Klient-Bank, są współwinne obecnej sytuacji. Kredyty zaciągane przed dekadom z jednej strony kusiły Klientów niższą ratą niż kredyty zaciągane w PLN, a z drugiej strony czasami narzucały konieczność ich wzięcia ze względu na wyliczenie zdolno (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawa propozycja dla biznesu Artykuły dla biznesu

W naszej firmie trudnimy się oferowaniem specjalistycznych sprzętów przeznaczonych dla bankowości i dla jednostek pocztowych. Jesteśmy dystrybutorem nowoczesnych liczarek wagowych, wartościowych, także liczarek monet. Oferujemy co więcej opłatomaty oraz wpłatomaty, które wyróżniają się najlepszą jakością wykonania i wygodną i banalną obsługą. Także nasza specjalizacja to implementowanie systemów przeznaczanych do sortowni oraz obsługi bankomatów. Gwarantujemy Państwu fachową, przekrojową i miłą obsługę z doradztwem. Na rynku europejskim działamy już od ponad dwudziestu lat. Zachęcamy uprzejmie do zapoznania się z naszą ofertą ! Już wkrótce więcej informacji

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak ubiegać się skutecznie o kredyt hipoteczny? Porównanie ofert polskich banków

Kredytem hipotecznym mianujemy taki kredyt finansowy, który cechuje się długim czasem trwania, zabezpieczeniem za przyczyną hipoteki interesanta oraz zagospodarowaniem na (na ogół) budowę lub zainwestowanie w jakąś posiadłość. Niemniej, pojęcie to nie wyczerpuje tegoż tematu (skądinąd nader złożonego) w całości, toteż lepsze pojęcie wyżej przytoczonych musi się też łączyć z zapoznaniem konkretnych ich rodzajów. O czym tu więc mówimy? Niezwykle ważnym jest również to, że owa hipoteka to nie wyłączne zabezpieczenie, jakim kredyt hipoteczny się charakteryzuje, bowiem wyliczyć trzeba tu też tak zwane ochrony czasowe (funkcjonujące do momentu zapewnienia tej pierwszej), takie jak chociażby właściwe ubezpieczenie zobowiązania, asekurowanie osób trzecich bądź to bazujące na prawie cywilnym, weksle i szeroko pojęte blokady środków, ergo zaznajommy się kilkakrotnie, czy na przyga (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprawdzone sposoby na oszczędzanie Porównanie ofert polskich banków

W jaki sposób najłatwiej zdobyć dodatkowe środki na realizację swoich marzeń? Oszczędzając. W jaki sposób najkorzystniej oszczędzać? Zakładając lokatę w banku. Oto zalety i wady tego rozwiązania. Lokata lokacie nierówna Ten, kto chciałby założyć lokatę, nie ma łatwego zadania. Jest to spowodowane faktem, iż banki zazwyczaj oferują co najmniej dwie lub trzy różne lokaty. W związku z czym zainteresowani mają problem co do tego, która lokata będzie dla nich najlepsza. Podpowiedź mogą znaleźć w internecie. Wystarczy, że wpiszą hasło porównanie lokat, a następnie sprawdzią i przeanalizują informacje, jakie są tam zawarte. Opinii na temat tego, które lokaty bankowe są rzeczywiście najlepsze, można też zasięgnąć pytając o nie znajomych. Być może są wśród (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kredyt gotówkowy Finanse i biznes

  Kredyt gotówkowy to pożyczka pieniężna udzielana przez bank lub inne podmioty gospodarcze. Kredyt gotówkowy to zwykły kredyt konsumpcyjny, możemy go przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, może to być dla przykładu zakup jakiegoś sprzętu RTV, AGD, możemy taki kredyt przeznaczyć na sfinansowanie wczasów, bądź zrobienie podstawowych zakupów. Bank nie ingeruje w to na co te środki zostaną przeznaczone w przeciwieństwie do kredytów hipotecznych, w których to bank udziela kredytu na ściśle określony cel - budowę domu, remont, zakup mieszkania, oraz w pełni kontroluje wydatkowanie tych środków. Kredytobiorca zobowiązuje się do zwrotu zaciągniętego kredytu, w określonym terminie, oraz do spłaty tego kredytu wraz z odsetkami. Bank przed udzieleniem kredytu sprawdza zdolność kredytową kredytobiorcy. Decyzję o posiadaniu zdolności kredytowej podejmuje bank. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kredyt hipoteczny metodą na sukces Kredyty hipoteczne

  Marzeniem wielu z nas jest na pewno wybudowanie własnego domu w którym będziemy mogli przyjąć swoją ukochaną rodzinę. Niestety częstym problemem polaków są pieniądze których po prostu nie ma. W tym momencie możemy skorzystać z pomocy banku który bardzo chętnie pomoże nam zrealizować nasze plany. Dobrym rozwiązaniem jeżeli posiadamy jakieś nieruchomości jest kredyt hipoteczny. W takim wypadku każdy z nas może liczyć na przyznanie pieniędzy na nasz cel. Kredyt hipoteczny polega na tym że musimy mieć na przykład grunt który będzie zabezpieczeniem banku. Jeżeli nie będziemy w stanie spłacić tego kredytu bank zostaje właścicielem naszego gruntu. Jest to bardzo dobry kredyt z którego w ostatnim czasie korzysta bardzo wiele osób w naszym kraju. Dzięki bankowi każdy z nas może spełnić swoje marzenie i wdrążyć je w życie. W banku jest bardzo wiele profesjonalnych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kryzys Droga do sukcesu

Witajcie, Miałem napisać w piątek, ale jakoś nie było czasu, wylądowałem w szpitalu z zablokowanę nogą w szpitalu... już jest ok.A teraz do meritum... choć rząd i NBP zapewniają, że polskich instytucji finansowych nie dotyczy kryzys, że nadal są wypłacalne i nic temu nie zaszkodzi... to dlaczego Klienci wolą trzymać środki w domu, bądź na szybko inwestują w nieruchomości, a banki zaostrzają warunki kredytowe... Owszem duże ryzyko walutowe... ale cofanie decyzji kredytowych w momencie kiedy w zasadzie jest już pozamiatane i wystarczy wypłacić klientowi pieniądze uważam za okrutne!!! Co mają zrobić osoby, które na swoje wymarzone mieszkania wpłaciły zaliczki a teraz nie dostaną kredytów... Pójdą do sądu, ale to nic nie pomorze w walce z dużymi instytucjami finansowymi... Musimy przetrwać kilka a może kilkanaście miesięcy, potem powinno być lepiej... M.

Zobacz cały wpis na blogu »
CO SIĘ DZIEJE Z FINANSAMI? Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

CO SIĘ DZIEJE Z FINANSAMI? 98. Banki zaczynają tracić płynność finansową, giełdy na całym świecie zaliczają kolejne gwałtowne spadki. Finansjera na całym świecie głęboko się zastanawia, co jest przyczyną takiego załamania finansowego? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gwarancja bankowa Kredyty bankowe

Gwarancja bankowa - udzielona przez bank w formie umowy gwarancja spłaty zobowiązań przez zleceniodawcę gwarancji. Odpłatne udzielanie gwarancji jest czynnością bankową. Gwarancja przetargowa - udzielana uczestnikom przetargu w celu uniknięcia zamrożenia środków w postaci wpłaconej kaucji.   Gwarancja spłaty kredytu - bank gwarantujący zobowiązuje się wobec innego banku do spłaty kredytu ze wszystkimi jego kosztami w przypadku nie wywiązania się zleceniodawcy z warunków umowy kredytowej. Inne rodzaje gwarancji bankowych: g. spłaty rat leasingowych, g. spłaty należności, g. z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Twój serwis finansowy, banki, kredyty, giełda, finanse Twój serwis finansowy, banki, kredyty, giełda, finanse

Brakuje pieniędzy? Może planujesz wziąść kredyt, ale nie wiesz jaki, w którym banku? Pozwól, żeby Ci pomogli specialiści, którzy wiedzą dokładnie jaki kredyt, albo pożyczka będzie dla ciebie najlepsza. Większość banków reklamując swoją ofertę mówi tylko, jakie zalety ma ich oferta. Starają się nie mówić o wadach. Jak na przykład duże oprocentowanie. Ewentualnie ustalają bardzo niskie oprocentowanie kredytu, wypłacają Ci ogromną sumę, której całej i tak nie wydasz i każą Ci to wszystko spłacić w pół roku. Natomiast jeśli nie zdążysz spłacić kredytu to odsetki podwoją kwotę twojego kredytu. Chcąc uniknąć takich przykrych niespodzianek i oszustw ze strony banków warto umówić się z specialistą od spraw finansowych. Ewentualnie odwiedzić stronę finanse24h.pl i zaczerpnąć darmowych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »