Azalia

Wpisy zawierające słowo kluczowe azalia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

kwiaty na zachodni parapet biologia i ochrona przyrody

agawa do uprawy w domu i ogrodzie, lubi słońce przez cały dzień, lekkie, przepuszczalne gleby np. piasek z keramzytem, grubym żwirem, kamieniami, ciężka glebę wymieniamy 50-70 cm na lżejszą, dół kopiemy o 40 cm średnicy i 50 cm głebokości na lekkim podwyżeszeniu, po posadzeniu wykładamy kamykami, na zime okrywamy agrowłókniną i kopczykujemy sosnowym igliwiem, zadaszamy plandeką na stelażu, w doniczce lubi słońce, w pierwszych tygodniach po zakupie pócień, ziemię kwiatową z 1/3 piasku, młode przesadzamy co roku, starsze co 3-5 lat, podlewamy gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie, tak by była lekko wilgotna, latem co 2 tygodnie nawozimy, zimujemy w jasnym miejscu w 4-14 st np. na strychu, słabo podlewamy, w ogrzewanym pokoju więcej, siejemy nasiona lub odrywamy młode roślinki i sadzimy do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kwasolubne rośliny do ogrodu biologia i ochrona przyrody

wrzosiec krwisty lubi słońce, żyzne, przewiewne,.umiarkowanie wilgotne gleby, regularnie go podlewamy, po przekwitnięciu przycinamy, młode okrywamy na zimę, w doniczkach trzymamy z dala od grzejników-nie lubi ciepłego, suchego powietrza, rozmnażamy przez odkłady i sadzonki pędowewrzos pospolity lubi słońce, lekkie, piaszczyste, ubogie, kwaśne gleby o pH 3,5-5, przed posadzeniem na glebach ciężkich dajemy 10 cm drenażu, nawozimy nawozami dla roślin kwasolubnych i wrzosiec lubi przepuszczalne, żyzne, umiarkowanie suche, lekko piaszczyste, kwaśne-pH 4-5,5 gleby, słońce i półcień, nie lubią suchych i mokrych gleb, osłaniamy późną jesienią osłaniamy, sadzimy w osłoniętych miejscach kasjopeja widłakowatalubi półcień, cień, przepuszczalne, stale wilgotne, umiarkowanie żyzne gl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
czerwone kwiaty biologia i ochrona przyrody

czerwone kwiatymak wschodni wieloletni kwitnie w maju i czerwcu, kwiaty mają 10-15 cm, rośnie do 100 cm, rozeta pierzastodzielnych liści, słabo ulistniona lub bezlistna łodyga, kwiaty białe lub różowe, lubi żyzne, przepuszczalne, próchnicze podłoże, słońce, suche miejsce, sadzonki pobieramy po kwitnieniu lub jesienią, tniemy korzenie na 8 cm, wsadzamy do skrzynek, gdy wypuszczą nowe korzonki dajemy do doniczek lub gleby, do gruntu dajemy wiosną lub jesienią tulipan lubi stanowisko słoneczne, ciepłe, zaciszne, podłoże przepuszczalne, dobrze spulchnione, żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne, obojętne lub zasadowe, kompostowane, podlewamy w suszę, plewimy, podlewamy, spulchniamy glebę, cięzkie gleby rozluźniamy piaskiem i kompostem, w spoczynku wolą suchsze gleby, cebulki wyko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uprawa azalii biologia i ochrona przyrody

Azalia doniczkowa to delikatna roślina,która potrzebuje niskich temperatur od 12 do 15 st. góra 18, lubi za to slońce,wilgotną glebę, ale z alegającą wodę w ziemi, azalia sprawdzi się na połduniowym i zachodnim oknie bez grzejnika, z okna musi iść zimno, kiedy w domu jest ciepło. Azalia kwitnie na biało,różowo, fioletowo, czerwono, purpurowo, łososiowo,są kwiaty dwukolorowe, najczęstsze gatunki to indyjska i japońska, kwitną zimai na przedwiośniu. Azalia nie lubi przeciągów, ziemia musi być wilgotna, doniczkę wkładamy do miski z wodą, woda musi być przegotowana, ostudzona, miękka, czekamy aż ziemia nasiąknie, lubi też wilgotne powietrze, co 2-3 tygodnie po podlaniu nawozimy nawozem dla kwitnących roślin lub dla azalii albo rośli (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Godetia grandiflora - godecja wielkokwiatowa mlody ogrodnik

Godetia grandiflora  - Godecja wielkokwiatowa, azalia letnia, marszawa   http://cdn1.shopmania.biz/files/s1/129541897/p/l/5/godetia-grandiflora~7736525.jpg            Roślina jednoroczna o pięknych kwiatach. Łodygi proste, u dołu rozgałęzione, gęsto ulistnione. Liście eliptycznie lub lancetowate. Kwiaty duże, nawet do 8cm średnicy, w kolorachy białych, fioletowych, fóżowych. Są także odmiany o kwiatach dwubarwnych oraz pełnych.           Deszcz niszczy płatki godecji i sprawia, że roślina wcześnie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »