Architektura

Wpisy zawierające słowo kluczowe architektura.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

My Art My Art

  Ojcze Święty - polecając Bogu swoich braci i siostry zostawiłeś nas jednak samym sobie i jak na egzaminie dojrzałości dziś pytasz: A teraz - moi mili - pokażcie, coście z lekcji zapamiętali?   Choć tak bardzo starałeś się wszystko dokładnie wytłumaczyć i tym wielkim i tym małym, choć tak wiele podróżowałeś, by odwiedzić tych, którzy czekają i tych, którzy nic nie wiedzą, choć tak bardzo nas przytulałeś do serca, choć tak bardzo ofiarowywałeś nas Matce Bożej, tośmy tak skromnie z Twojego dobrodziejstwa  korzystali, to tak jakoś dziwnie - w pamięci tlą się wadowickie kremówki, papa mobile i nieprzebrane tłumy... A tak mi się już zdawało, że to już tak zostanie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Architektura Wiedeń

W Wiedniu można znaleźć budowle reprezentujące wszystkie najważniejsze style architektoniczne, począwszy od romańskiego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Apartament czy dom? Apartament czy dom?

Tego typu pytania mają dużo sensu, jednakże warto wiedzieć, że jakby nie patrzeć trudno nie dostrzec, że trudno jednoznacznie powiedzieć co jest sensowniejsze - apartamenty czy domy. Jeżeli w rachubę wchodzi raczej inwestowanie, tzn. apartament lub idą na wynajem, generalnie pierwsze rozwiązanie będzie lepsze. Dlaczego? Wiadomo, budowa domu to o wiele bardziej zauważalny koszt - nierzadko sypialnia w domu jest niemalże tak wielka jak typowy apartament. To oczywiście przesada, ale trudno nie zauważyć, iż ogólnie sytuacja jest taka, że budowa nawet stosunkowo niewielkiego domu to znaczący koszt, porównując do apartamentów. Choćby same działki to wielce duży wydatek. Oprócz tego Polska jest nadal tym państwem, w którym ogólnie ludzie preferują bloki. Chociażby z takiej przyczyny, że osiedle to w większości przypadków szkoły, sklepy, odpowiednio rozwinięta infrastruktura miejska. Czyli sporo łatwiej nająć bądź sprzedać lokum niż dom. Chociaż z pewnością archi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy warto zbudować dom? Czy warto zbudować dom?

Czasy się zmieniają - dzisiaj bardzo modne są na pewno apartamenty. Jednak naprawdę nie można powiedzieć, że domy nagle odeszły w zapomnienie. To oczywiście subiektywny osąd, lecz ciągle dom to niezwykła sprawa. Dlaczego budowa domu jest wyśmienitym pomysłem? A choćby musimy doceniać dom za większą prywatność. Kiedy mieszkamy w typowym bloku, nawet luksusowym apartamentowcu, ciężko napisać, że możemy czuć się w pełni beztrosko. Bądź co bądź dom to pod tym względem bardziej wskazane miejsce. Na dodatek architektura domu ogólnie jest wspanialsza. Wiadomo, kupno działki budowlanej, szukanie firmy budowlanej czy architekta są naszym zmartwieniem, ale powinniśmy sobie poradzić. Doceniajmy dom także za błogą ciszę, choć jeżeli działka jest niewielka, a umiejscowienie niezbyt interesujące, to wiadoma sprawa, że będzie mniej komfortowo. Wspomnieć warto również o tym, że bądź co bądź energooszczędny dom sprawi, iż będziemy wydawali mniej kasy na energię. Pełna oferta dostępna na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pomysły na niewielki przedpokój Ekologiczne konstrukcje

Korytarz jest wizytówką domu. Zachęca do wejścia w jego klimat , ale musi być także dobrze urządzony. Najlepiej tak, żeby pierwsze wrażenie w progu domu nakłaniało do wejścia w głąb. Jeżeli wnętrze jest nieduże można wykorzystać kilka sposobów na jego wzrokowe powiększenie. Na przykład jasne barwy na ścianach optycznie powiększają hol . Wyśmienicie sprawdzi się tutaj biel, pastele lub kość słoniowa. Warto korzystać z farb zmywalnych, o wysokiej zawartości żywic, aby w razie zanieczyszczeń przy pomocy zwilżonej ściereczki usunąć zabrudzenia. Natomiast jednolita podłoga, np. z takimi samymi płytkami lub panelami jak w innym pomieszczeniu doda korytarzowi przestronności . (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Metody na mały przedpokój Ekologiczne konstrukcje

Korytarz jest wizytówką domu. Wprowadza w jego świat, ale musi być także dobrze urządzony. Najlepiej tak, żeby pierwsze wrażenie w progu domu pobudzało do wejścia dalej . Jeżeli lokum jest ciasne można wykorzystać kilka pomysłów na jego optyczne powiększenie. Przykładowo jasne kolory ścian optycznie powiększają przedpokój. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku biel, pastele albo kość słoniowa. Warto używać farb zmywalnych, o wysokiej zawartości żywic, aby w razie zanieczyszczeń za pomocą mokrej ściereczki usunąć zabrudzenia. Z kolei jednolita podłoga, np. z takimi samymi płytkami lub panelami jak w salonie dorzuci korytarzowi przestronności . Ważne jest także prawidłowe oświetlenie, które może zmienić (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sposoby na nieduży korytarz Ekologiczne konstrukcje

Korytarz jest wizytówką mieszkania . Wprowadza w jego klimat , ale musi być też umiejętnie zaplanowany . Najlepiej tak, żeby pierwsze wrażenie w progu domu zachęcało do wejścia w głąb. Jeśli lokum jest niewielkie można wykorzystać parę pomysłów na jego wizualne powiększenie. Przykładowo jasne kolory na ścianach optycznie powiększają pomieszczenie . Dobrze sprawdzi się tutaj biel, pastele lub kość słoniowa. Warto używać farb zmywalnych, o wysokiej zawartości żywic, żeby w razie zanieczyszczeń przy pomocy wilgotnej ściereczki usunąć zabrudzenia. Z kolei jednolita podłoga, np. z takimi samymi płytkami lub panelami jak w innym pomieszczeniu dorzuci korytarzowi przestronności . (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niezwykle modny trend na lofty Ekologiczne konstrukcje

W obecnym budownictwie mieszkaniowym popularna jest moda na lofty. Trend przyszedł do Polski od razu z Ameryki, gdzie do   projektowania ciepłych mieszkań   wykorzystywano lokale po opuszczonych zakładach. Można, zatem je   ogólnie opisać jako zasiedlone , stare hale lub magazyny.           Dzisiejsze obecne w polskich granicach lofty   mają jednak niedużo wspólnych cech z tymi typowymi, nowojorskimi.   Bardziej są one na ich wzór tworzone i standardem architektonicznym   przypominają one bardziej doskonale   urządzone mieszkania .   Bardzo często ich   budowanie w zupełności nie   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wyjątkowo modny trend na lofty Ekologiczne konstrukcje

We współczesnym budownictwie mieszkaniowym popularna jest moda na lofty. Trend dotarł do naszego kraju prosto z Ameryki, gdzie do projektowania przytulnych mieszkań wykorzystywano miejsca po opustoszałych zakładach. Można, zatem je najogólniej opisać jako zasiedlone , stare hale lub magazyny. Współczesne w kraju lofty mają jednak niedużo wspólnych cech z tymi typowymi, nowojorskimi. Przeważnie są one na ich wzór projektowane i standardem architektonicznym przypominają one bardziej z gustem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawe pomysły architektów Ekologiczne konstrukcje

Dzisiaj marzenia o prywatnym domu da się zrealizować w ciągu krótkiego czasu i tanio . Wystarczy ociupinka wyobraźni, by zbudować ładny dom. Twórczy projektanci umieją nawet z porzuconych kontenerów transportowych stworzyć cudowne budowle . I nie jest to oznaką niedostatku tylko wyjątkowości . Oferta stawiania domów z kontenerów jest bardzo korzystna pod wieloma aspektami. Przede wszystkim jest to inwestycja niezwykle szybka i łatwo dostępna, która nie potrzebuje pobierania pożyczek . Są w stanie z niej spokojnie skorzystać ludzie młodzi, którzy nie mają dużych pieniędzy na budowę. Domy z kontenerów to doskonałe rozwiązanie dla środowiska . Nie dosyć, że sprzyjają recyklingowi, to są w dodatku ekologiczne w eksploatacji . Z kontenerów można budować różne parterowe i piętrowe budynki zaadaptowane do indywidualnych potrzeb . Standardowo wnętrza tego rodzaju domów wyposażane są w kuchnię i łaz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co wpływa na zainteresowanie klientów indywidualnych sufitem napinanym? Sufity napinane

Sufity napinane, które jeszcze nie tak dawno temu były popularne przede wszystkim w hotelach i restauracjach, od niedawna podbijają serca klientów indywidualnych. Osoby potencjalnie zainteresowane ich zakupem ciągle jeszcze ubolewają nad tym, że nie są to najtańsze rozwiązania, trudno jednak nie odnieść wrażenia, że nie jest to wcale przeszkoda, która przekreślałaby możliwość zakupu. Co zatem sprawia, że sufit napinany w pokoju nie stanowi już dla nikogo większego zaskoczenia?   Rozwiązanie na lata Chyba jedynym problemem, z jakim borykają się potencjalni nabywcy sufitów napinanych jest ten który wiąże się z kosztem ich zakupu. Rzeczywiście, sufity wykonywane na indywidualne zamówienie nie należą do propozycji najtańszych, trudno jednak nie odnieść wrażenia, że fakt wejścia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na co zwracać uwagę przy zakupie i użytkowaniu sufitu napinanego Sufity napinane

Rosnąca popularność sufitów napinanych przyczynia się do tego, że nad ich zakupem zaczyna zastanawiać się coraz większa grupa osób. Rozwiązania tego typu nadal królują w hotelach, barach i restauracjach, nie brakuje ich jednak również w mieszkaniach prywatnych. Wraz ze wzrostem ich popularności, rośnie także liczba podmiotów oferujących ich zakup i montaż. Nadchodzi więc czas na postawienie sobie pytania o to, na co zwracać uwagę decydując się na ich zakup, a także, o czym pamiętać, gdy wejdzie się już w ich posiadanie.   Zainwestuj w jakość Pierwszy kontakt potencjalnego nabywcy z ofertą producentów sufitów tego typu budzi spore zaskoczenie. Wiele osób nie spodziewa się, że zdobiący różnorodne wnętrza sufit napinany jest propozycją dość kosztowną, a (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy powody, dla których warto zainwestować w sufit napinany w mieszkaniu Sufity napinane

Jak zmienić nasze mieszkanie nie inwestując ogromnych pieniędzy? Bardzo często okazuje się, że zmiana jego wizerunku jest możliwa nawet bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Niekiedy już drobny element dekoracyjny jest w stanie przeobrazić salon, jadalnię lub sypialnię. Jeśli jednak liczymy na bardziej radykalną zmianę, a jednocześnie nie planujemy metamorfozy całego domu, pomyślmy o suficie napinanym. To oryginalne rozwiązanie, które do niedawna mogliśmy podziwiać przede wszystkim w hotelowych restauracjach, coraz częściej gości w domach i mieszkaniach prywatnych. Dlaczego więc i my nie mielibyśmy się nim zainteresować?   Po pierwsze – łatwy montaż Każdy lubi przeobrażenia zmieniające mieszkanie na lepsze, nie każdy jednak lubi czekać na nie zbyt długo. Sufit napinany w mieszkaniu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co warto wiedzieć o sufitach napinanych w łazience? Sufity napinane

Zamówienie, a następnie również montaż sufitu napinanego w łazience wydaje się znakomitym rozwiązaniem. Trudno o pomieszczenie, które miałoby w mieszkaniu tak wysoki status jak ona, niełatwo przy tym znaleźć taki rodzaj sufitu, który mógłby się równać z napinanym z uwagi na jego walory. Choć jednak mówimy o przedsięwzięciu, które cieszy się dużą popularnością i jest propagowane przez wyjątkowo dużą grupę osób, nie powinniśmy zapominać o tym, że sam wybór idealnego sufitu powinien być poprzedzony bardzo staranną analizą tego, co proponuje nam rynek. Dlaczego jest ona taka ważna?   Rola łazienki w naszym życiu Gdy pyta się nas o to, jaką rolę w naszym życiu odgrywa łazienka, zazwyczaj trudno jest ukryć rozbawienie. Nie można nie zgodzić się z ty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sufit napinany w kuchni i jego tajemnice Sufity napinane

Osoby zainteresowane zmianą sufitu w kuchni coraz częściej zwracają się ku sufitowi napinanemu podkreślając jego liczne atuty. Trudno nie zgodzić się z tym, że mamy w jego przypadku do czynienia z rozwiązaniem cieszącym się rosnącą popularnością, nie można jednak nie dostrzec i tego, że, ze względu na swoją oryginalność, sufit napinany w kuchni ciągle jeszcze jest uważany za rozwiązanie dość tajemnicze. Nadszedł zatem czas, aby dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej.   Charakterystyka sufitu napinanego Sama idea, w oparciu o którą powstały sufity napinane, nie jest zbyt skomplikowana. Ich postawę stanowi folia PCV oraz specjalna konstrukcja, na której folia ta jest rozpinana dzięki jej nagrzewaniu oraz naciąganiu. Prosty pomysł sprawia, że sam montaż sufitu napinanego nie trwa wcale długo. Wiele (...)

Zobacz cały wpis na blogu »