Anturium

Wpisy zawierające słowo kluczowe anturium.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

kwiaty na zachodni parapet biologia i ochrona przyrody

agawa do uprawy w domu i ogrodzie, lubi słońce przez cały dzień, lekkie, przepuszczalne gleby np. piasek z keramzytem, grubym żwirem, kamieniami, ciężka glebę wymieniamy 50-70 cm na lżejszą, dół kopiemy o 40 cm średnicy i 50 cm głebokości na lekkim podwyżeszeniu, po posadzeniu wykładamy kamykami, na zime okrywamy agrowłókniną i kopczykujemy sosnowym igliwiem, zadaszamy plandeką na stelażu, w doniczce lubi słońce, w pierwszych tygodniach po zakupie pócień, ziemię kwiatową z 1/3 piasku, młode przesadzamy co roku, starsze co 3-5 lat, podlewamy gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie, tak by była lekko wilgotna, latem co 2 tygodnie nawozimy, zimujemy w jasnym miejscu w 4-14 st np. na strychu, słabo podlewamy, w ogrzewanym pokoju więcej, siejemy nasiona lub odrywamy młode roślinki i sadzimy do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
popularne trujące rośliny doniczkowe biologia i ochrona przyrody

Wiele roślin uprawianych w domu jest trująca, mając pod opieką dzieci, zwierzęta, seniorów z demencją i chorobą alzheimera oraz osoby niepełnosprawne intelektualnie musimy na nie uważać. Są to Gwiazda betlejemska ma jajowate, zwężające się ku końcowi liście, szczytowe liście podkwiatostanowe-podsadki zebrane są w rozetę, mogą być czerwone, białe, kremowe, drobne, żółte kwiaty jednopłciowe, męskie mają 1 pręcik, żeńskie 1 słupek, kwiaty zebrane w cyjatium-kwiat żeński otoczony męskimi kwiatami, kwiatostan przypomina okwiat, potrzebuje dobrego, rozproszonego oświetlenia, temp. 18-21 st. źle znosi temp poniżej 12 st. trzeba ją nawozić co 3 tygodnie, podlewać ale nadmiar wody zlewać, gdy roślina się napije, ukorzeni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
domowe epifity biologia i ochrona przyrody

Epifity to gatunki porastające inne gatunki roślin, siewki kiełkują w załamaniach kory i na liściach, mają korzenie powietrzne do wymiany gazowej i lejkowate rozetki liściowe do zbierania deszczówki, biogeny pobierają z detrytusu, oplątwa brodaczkowata potrzebuje spróchniałego drewna, które codziennie polewamy woda, potrafi za jeden dzień przyczepić się do drewna, storczyki opisałam w dziale o storczykach, popularne gatunki to Gwiazda betlejemska potrzebuje dobrego, rozproszonego oświetlenia, temp. 18-21 st. źle znosi temp poniżej 12 st. trzeba ją (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwiaty na szczęście - Anturium Kwiaty w domu

U nas nazywany jest "językiem teściowej", a w Ameryce jest to roślina sprzyjająca zakochanym. Anturium podarowane osobie bliskiej podobno gwarantuje wzajemność uczuć. Roślina lubi stanowisko jasne lub półcieniste. Należy je podlewać miękką przegotowana wodą o temperaturze pokojowej. Ziemia w doniczce nie może przeschnąć. Jest to kwiat z tropików, lubi więc częste zraszanie. Zasilamy co dwa tygodnie, dawkami nawozu o stężeniu dwukrotnie mniejszym, niż podaje instrukcja. Przesadzamy co dwa lata, gdy korzenie przerosną ziemię. Podłoże powinno być przepuszczalne, o odczynie lekko kwaśnym.

Zobacz cały wpis na blogu »