Aloes

Wpisy zawierające słowo kluczowe aloes.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

kwiaty na zachodni parapet biologia i ochrona przyrody

agawa do uprawy w domu i ogrodzie, lubi słońce przez cały dzień, lekkie, przepuszczalne gleby np. piasek z keramzytem, grubym żwirem, kamieniami, ciężka glebę wymieniamy 50-70 cm na lżejszą, dół kopiemy o 40 cm średnicy i 50 cm głebokości na lekkim podwyżeszeniu, po posadzeniu wykładamy kamykami, na zime okrywamy agrowłókniną i kopczykujemy sosnowym igliwiem, zadaszamy plandeką na stelażu, w doniczce lubi słońce, w pierwszych tygodniach po zakupie pócień, ziemię kwiatową z 1/3 piasku, młode przesadzamy co roku, starsze co 3-5 lat, podlewamy gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie, tak by była lekko wilgotna, latem co 2 tygodnie nawozimy, zimujemy w jasnym miejscu w 4-14 st np. na strychu, słabo podlewamy, w ogrzewanym pokoju więcej, siejemy nasiona lub odrywamy młode roślinki i sadzimy do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kwiaty na południowy parapet biologia i ochrona przyrody

aloes lubi światło, zimą toleruje do 8 st, nie mniej, latem potrzebuje 20-25 st, nie lubi nadmiaru podlewania, lubi południowy parapet, słońce, ziemia to torf z piaskiem i gliną lub podłoże do kaktusów, toleruje okresową suszęananas lubi jasne rozproszone światło, południowy parapet, podlewamy gdy przyschnie wierzchnia warstwa wody, w czasie wzrostu i zawiązywania owoców więcej podlewamy, nie przelewamy, zimą zraszamy go, można podstawkę z kamykami napełnić wodą, nie nabłyszczamy liści, lubi małe dawki uniwersalnych nawozów, glebę dla kaktusów z dodatkiem torfowca, podłoże dla bromelii, lekką, przepuszczalną, na dnie dajemy kilka cm żwiru, keramzytu, gdy korzeni wypełnią doniczkę przesadzamy, młode odrosty o połowie wysokości matecznej rośliny wiosną ukorzeniamy i sadzimy w no (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Popularne rośliny doniczkowe biologia i ochrona przyrody

Gardenia jaśminowata lubi mieszankę ziemi darniowej i kompostowej z torfem i piaskiem w równych proporcjach lub substrat torfowy z małą ilością ziemi kompostowej, podłoże ma mieć pH 5-6, na dnie musi być drenaż, lubi światło, temperaturę 18-20 st, kiedy zaczyna kwitnąć 15-18 st, nie toleruje temperatur poniżej 10 st, podlewamy w czasie kwitnienia, zimą rzadko, woda musi być odstana, w temperaturze pokojowej, lubi wilgotne powietrze, świeże powietrze, kurz usuwamy z liści wilgotną ściereczką, nie lubi przeciągów, używamy wolno działających lub płynnych niskowapniowych nawozów co 3-4 tygodnie, dajemy połowę zalecanej dawki, usuwamy przekwitnięte kwiaty, po kwitnieniu przycinamy pędy, młode gardenie przesadzamy co roku wiosną, starsze, gdy ko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsza notatka na moim blogu Zdrowie/ kosmetyki naturalne/

o dobroczynnym działaniu aloesu słuszał chyba każdy, to i nawet ja ,postanowiałam zakupić butelkę tego dobroczynnego napoju, zdecydowałam się na firmę Living Forever Product , jako jedyna ma w swojej ofercie prawdziwy STABILIZOWANY a nie konserwowany dlatego mogą go pic równiez dzieci miaższ aloe vera, jako że producent poleca jedną łyżeczkę tegoż napoju, postanowiłam trzymać się zaleceń i tak zaczęłam przygodę z aloe vera, po około 3 tygodniach zaczęłam zauważać wyraźną różnice w swoim samopoczuciu, mniejsza senność, znużenie, minęły problemy z przewodem pokarmowym,

Zobacz cały wpis na blogu »
Witam Żyj zdrowo z aloesem

 Witam wszystkich na moim blogu. Nazywam się Marta i pragnę się z Wami podzielić moją wiedzą na temat najcudowniejszej rośliny na Ziemi - aloe vera. Dzięki tej roślince możemy całkowicie odmienić swoje życie. Dzięki mojemu blogowi poznacie tajniki aloesowego miąższu. Zapraszam

Zobacz cały wpis na blogu »
Żel do zębów Forever Bright Forever Living Products największy producent aloesu na świecie

Forever Bright to żel do mycia zębów firmy Forever Living. Jest to bardzo delikatny żel, dba o zdrowie dziąseł. Aloes ma działanie antybakteryjne. Nie zawiera fluoru. Polecany osobom z problemami w jamie ustnej szczególnie z dziąsłami. Forever Briht to jeden z najlepiej sprzedających się produktów Forever Living Products.

Zobacz cały wpis na blogu »