Adopcja kota

Wpisy zawierające słowo kluczowe adopcja kota.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Dlaczego zostałam behawiorystką* Profesjonalna opieka nad kotem

Dlaczego postanowiłam zostać kocim behawiorystą? Bo profesjonalista mi nie pomógł . A było to tak. Moja kotka Sasetka załatwiała się poza kuwetą. Po różnych próbach zaradzenia sytuacji, wezwałam w końcu fachowca na konsultację. Osobę wykształconą i z referencjami, polecaną i znaną w środowisku kociarzy. Jej rady nie pomogły, choć ściśle się do nich zastosowałam. Ale nie to mnie rozczarowało. Czasami tak była, że terapię trzeba wielokrotnie modyfikowa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kot w dwupaku czy pojedynczo Profesjonalna opieka nad kotem

#WielkieKocieMity MIT NR 1 Jeśli mieć koty, to tylko w dwupaku. Kot w pojedynkę jest smutny i samotny. Kot z natury jest samotnikiem, pilnie strzegącym swojego terytorium i znajdującym się na nim zasobów, takich jak jedzenie i samice. Każdy nowo spotkany osobnik jest zatem potencjalnym rywalem, zagrożeniem.  Oczywiście domowe koty nie są dzikimi lwami czy rysiami. Mogą żyć w parach czy grupach w jednym mieszkaniu. Nie oznacza to jednak, że porzuciły całkiem swoją dziką naturę. Nie oznacza to również, że każdy kot dogada się automatycznie z każdym przedstawicielem swojego gatunku. Nasze domowe mruczki traktują mieszkanie jak swoje terytorium i dzielą je na strefy: jedzenia, zabawy, odpoczynku itd. Terytorium oznaczają głównie zapachem, dzię (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Behawiorysta to nie jest zbędna fanaberia Profesjonalna opieka nad kotem

  Dlaczego warto korzystać z pomocy behawiorysty, nawet jeśli wydaje Ci się, że wiesz dużo o kotach? "Sytuacja wielu domowych kotów jest bardzo odległa od pożądanej, być może dlatego, że przejawy ich złego samopoczucia nie są tak czytelne jak u psów - koty cierpią w milczeniu. W 2011 r. brytyjska służba weterynaryjna oceniła przeciętna kondycję kota domowego na 64 proc. optimum, a jeszcze mniej w domach, w których żyje więcej niż jeden kot. Niewiele lepiej wypadł poziom zrozumienia kocich zachowań przez właścicieli - 66 proc. Nie ulega wątpliwości, że gdyby ludzie lepiej wyczuwali, dlaczego ich koty zachowują się tak, a nie inaczej, kocie życie byłoby znacznie szczęśliwsze." Cytat pochodzi z książki J. Bradshaw'a pt. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przygotowanie człowieka i mieszkania do adopcji kota Profesjonalna opieka nad kotem

Jak się przygotować do przyjęcia kota w naszym domu? Większość z nas chce wiedzieć, jaką kuwetę czy drapak kupić, ile mieć misek i legowisk. Niewielu natomiast zastanawia się, jak przygotować siebie samego i nasze mieszkanie na przyjęcie kociego przyjaciela. Tymczasem samo ustawienie wszytkich kocich akcesoriów w mieszkaniu może mieć póżniej wpływ na chęć korzystania z nich przez kota. Jeśli ustawimy kuwetę w nieodpowiednim miejscu narażamy się na to, że kiedyś znajdziemy plamę moczu na własnym łóżku. Albo jeśli drapak będzie w złej części mieszkania, kot moze wybrać do drapania coś innego, na przykład fotel czy kanapę. Nie ze złośliwości, tylko z potrzeby realizowania swoich żywotnych potrzeb w sposób dla kota najbardziej satysfakcjonujący. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »