Rozwijaj

Wpisy zawierające słowo kluczowe Rozwijaj.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Łk 13, 18-21 bierziczytaj

Rozwijaj się duchowo. Głoś Dobrą Nowinę. Postępuj na drodze zbawienia. ...   Dzięki Bożej obecności i łasce już teraz masz udział w Bożym Królestwie. Kochaj Boga ponad wszystko. ...   Podkreślaj niezwykły wpływ małych wydarzeń na życie. Boży plan realizuje się w sposób niedostrzegalny. Uważnie przyglądaj się codziennym rzeczom. Dostrzegaj w nich obecność i działanie Boga. Małe ziarno gorczycy staje się drzewem, dobrocią owocu, radością kwiatu, smakiem jedzonego chleba, nadzieją. Kiedy gryziesz zębami jabłko, mów sercu: Twe nasienie będzie żyło w mym ciele. Pąki twego jutra zakwitną w mym sercu. Twój zapach będzie w mym oddechu. Nasza wspólnota będzie trwała przez wszystkie czasy. Małość ziarenka gorczycy porównuj do początkowej nieatrakcyjności nauki Ewangelii, która nie jaśnieje tak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 13, 1-9 bierziczytaj

Rozwijaj się na drodze nawracania się. Bądź świadomy grzeszności. Pracuj nad grzechami i słabościami. Rób zawsze to, czego oczekuje Bóg. Myślami, słowami i czynami przynoś dobre owoce. Nie uznawaj się za świętego i sprawiedliwego, lepszego od innych, bez grzechów i uchybień. ...   Bożą cierpliwością spoglądaj na błędy i niewierności. Wdzięczność za Boże miłosierdzie mobilizuje do trudu współpracy z Bożą łaską. ...   Ratunkiem dla świata jest nawrócenie. Głoszenie nawrócenia jest sercem Ewangelii. Osobiste życie i cała ludzka historia zmienia się. Apel o nawrócenie naprawdę przyjmowany. Nawracaj się. Rozpoczynaj coś nowego. Dziś, natychmiast, bez ociągania się i zwłoki. Wszystko zostaje po staremu. Toczy się utartą koleiną. Dobra intencja staje się pobożnym życzeniem. Nie zwlekaj z nawr&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mk 2, 23-28 bierziczytaj

Rozwijaj w sobie wartości duchowe. ...   Używaj wolności. Troszcz się o prawdziwe dobro duszy i ciała. Wyzwalaj wolność z egoizmu. ...   Szabat był darem Boga, miał służyć życiu. Człowiek został stworozny przez Boga do szczęścia. Szabat został dany człowiekowi, by obdarzyć go specjalnym błogosławieństwem. Bóg stworzył nas z miłości i chce, abyśmy żyli w wolności synów Bożych. ...

Zobacz cały wpis na blogu »