Wpisy zawierające słowo kluczowe Pudelski Bolesław (1893-1968).
Pudelski Bolesław (1893-1968) Genealogia Powstańców Wielkopolskich
Pudelski Bolesław (1893-1968) Urodził się 4 VII 1893 r. w miejscowości Kórnik (dawniej Kurnik, miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim) w rodzinie znanego kórnickiego rzeźnika Józefa (19 III 1855 - 11 II 1933, syn Jana i Franciszki Wieruszewskiej) i Marianny z d. Smolarkiewicz (22 III 1860 - 7 VIII 1915, córka Franciszka i Zuzanny Podelewicz), para pobrała się w 1881 r. w Kurniku. Z tego związku urodziło się czternaścioro dzieci, ośmioro zmarło w niemowlęctwie - Kazimiera, Bronisława, Bronisław, Władysław, Władysław II, dziecko bez nadania imienia zm. przy porodzie, Bronisława i Helena, wieku dorosłego dożyli Mieczysław (20 IX 1884 - 26 II 1939), Jan (1 X 1881 - 31 III 1951), Jadwiga (1896), Anna Joanna (Janina, 1900) i Bolesław. Podczas nauki w szkole powszechnej w Poznaniu brał udział w strajku dzieci w czerwcu 1906 r., który rozpoczął się w trzech powiatach województwa wielkopolskiego, za co na ojca nało (...) Zobacz cały wpis na blogu » |
W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczaÄ Ci coraz lepsze usĹugi. By mĂłc to robiÄ prosimy, abyĹ wyraziĹ zgodÄ na dopasowanie treĹci marketingowych do Twoich zachowaĹ w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam czÄĹciowo finansowaÄ rozwĂłj Ĺwiadczonych usĹug.
PamiÄtaj, Ĺźe dbamy o TwojÄ prywatnoĹÄ. Nie zwiÄkszamy zakresu naszych uprawnieĹ bez Twojej zgody. Zadbamy rĂłwnieĹź o bezpieczeĹstwo Twoich danych. WyraĹźonÄ zgodÄ moĹźesz cofnÄ Ä w kaĹźdej chwili.