Lech Poznań

Wpisy zawierające słowo kluczowe Lech Poznań.

« najpopularniejsze słowa kluczowe

Lizbonę zobaczyć i zapomnieć Piłka Nożna

Nie udała się Lechowi Poznań wyprawa do Lizbony. Lech przegrał z Benficą 0-4 i na pewno wszyscy pragną, żeby jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Ja rozumiem, Benfica nie jest słabym zespołem i Lech mógł tyle przegrać, ale jest jedno "ale". Można przegrać po walce, a piłkarze Lecha raczej asystowali na boisku. Tak Ligi Europejskiej nie można traktować. To jest gra o prestiż, ale także o duże pieniądze. Na takie mecze trener powinien wystawić najmocniejszy skład. Nie wiem, jaka była taktyka na ten mecz, ale wydawać się mogło, że Lech przyjechał raczej po najmniejszy wymiar kary i możliwie jak najmniejszy ubytek sił przed ligowym meczem z Podbeskidziem. Jeśli tak było, to ja, jako kibic polskich drużyn w Europie, na takie "olewanie" sprawy nie godzę się.

Zobacz cały wpis na blogu »
Liga Europy z falstartem Piłka Nożna

Lech Poznań podszedł do meczu w Lidze Europy z Benficą Lizbona zbyt optymistycznie. Może w klubie sądzono, że tak, jak w eliminacjach, zaskoczą rywali i odniosą zwycięstwo. Niestety, skończyło się porażką 2-4. Co z tego, że fajnie się oglądało grę Lecha? Na takim etapie rozgrywek trzeba grać bardziej pragmatycznie, może mniej widowiskowo, ale skutecznie. Na pewno nikt nie miałby pretensji, gdyby Lech grał brzydko, ale wygrał. Jest to jednak dobra lekcja dla młodych piłkarzy Lecha, która z czasem będzie procentować. Trzeba jednak sobie zdać sprawę z faktu, że w fazie grupowej nie ma słabych drużyn i trzeba próbować się temu przeciwstawić. Lech ma piłkarzy, którzy przy odrobinę innej taktyce, ten mecz mogli nawet wygrać.

Lech napoczął Europę Po piłkarsku

Lech Poznań - SL Benfica Lizbona 2:4   Coż nie sądziłem, że zobaczę tak solidnego Lecha w Lidze Europy. Przed meczem pomyślałem sobie, że drużyna z Wielkopolski dostanie w gwizdek i to mocno. Nie mniej jednak rozpoczęło się to spotkanie od mocnego akcentu, wslizg Dejewskiego i sędzia dyktuje rzut karny dla Benfiki. 0:1 coż za otwarcie meczu przy Bułgarskiej. Z minuty na minutę wyglądało to coraz lepiej, Lech konstruował kolejne akcje aż wkońcu po bardzo prostym dośrodkowaniu, Ishak wpakował piłkę do siatki. W końcowych minutach Lech stracił 2 bramki. Myślę, że te błedy obrony wynikały z tego, że obrońcy Kolejorza nie dokońca byli zgrani ze sobą. Nawet komentator Laskowski powiedział, że "ta dwójka stoperów gra ze sobą p (...)

Sport Moje Zainteresowania

Wyczekiwany trening lechitów Od środy, 6 maja, piłkarze Lecha Poznań powrócili do treningów grupowych na bocznym boisku stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Jeszcze nie odbywają się one całym zespołem, ale i tak jest to moment, na który od kilku tygodni czekali sami zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz kibic (...)