święta

Wpisy zawierające słowo kluczowe święta.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Potrzebna pomoc, wpis z 6.12.2017, dalej można adoptować i dawać karmę i koce biologia i ochrona przyrody

Schronisko dla bezdomnych psów w Krzesimowie ma zostać zlikwidowane, ponieważ w marcu przyszłego roku kończy się umowa na dzierżawę terenu, której właściciel nie chce przedłużyć. W schronisku są starsze pieski. Do marca muszą być adoptowane. Starsze psy są spokojne, nie gryzą butów ani mebli, za to są najlepszymi przyjaciółmi, tak wdzęcznymi i kochającymi, jak nie potrafi żaden człowiek. Jeśli jesteście w stanie zapewnić im dom, leczenie, odpowiednia karmę, staruszki często mają problemy zdrowotne, to proszę adoptujcie pieska. Zbliża się Wigilia, wielu z Was postawi na stole pusty talerz, bo tak każe tradycja, bo tak robili rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie, a przecież można realnie pomóc zamieniając talerz na miskę i przyjmując pod swój dach przyjaciela, nowego czlonka rodziny. Zwierzęta nie są prezentami, to żywe istoty, które czują, myślą i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Smacznej bezpery! Blog Piotra Balkusa

Słowo 'wigilia' kojarzy się pozytywnie jednak w tym roku z powodu pandemii nabiera ono nieco ciemniejszych barw. W języku basków wigilia to 'bezpera' i myślę że tym słowem możnaby zastąpić nasze słowo 'wigilia' przynajmniej w tym roku. 'Bezpera' zawiera cząstkę 'bez' która bardzo odpowiada atmosferze bożonarodzeniowej kolacji w 2020. Z powodu covida, wiele osób spędzi ją bez rodziny, bez pracy, bez nadziei, bez wiary. Bezpera też brzmi trochę jak 'bez pary', czyli samotnie. Ale też jak 'despera', stan desperacji, smutku, bezradności. Idąc tym tropem i nazywając wigilię bezperą, możnaby dodać takie słowa jak 'bezperado - (jak desperado) ktoś kto spędza wigilię święta w smutku i goryczy, bezperacja - świąteczny stan desperacji by spotkać się z rodziną bliskimi, by spędzić miłe czas Bożego Narodzenia, gdy to jest niemal niemożliwe. Być zbesperowany - desperacko pragnąć spędzić normalną wigilię i święta. Baskijskie 'bezpera' brzmi też trochę jak 'bez perra', a perro to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
święta książki

Cześć Opowiem Wam dzisiaj o Świętach.   Według mnie jest to wyjątkowy czas, gdy ludzie zapominają o wszystkich swoich problemach i próbują być razem. Naprawdę wierzę w to, iż Boże Narodzenie pomaga ludziom zmienić sie na lepsze i sprawia, że stają się uprzejmi, przyjaźni i hojni wobec siebie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy dzień Nowa rzeczywistość a zmiana życia

Witam zacznę  pisać od dzisiaj o sobie i o ludziach miejscach.dziś jest kolejny dzień z życia na nowo.a ktoś mnie pytał czy chce tak żyć  bez miłości mojego życia.bez człowieka dzięki któremu poczułam się najpiękniejsza najmadrzejsza dzięki któremu poznałam tyle cudownych miejsc i ludzi.żyje ale jakbym  nie żyła.trzymam się tylko dla niego. Mysle że  kiedyś to przeczyta wiec chce by też wiedział  co myślę i co robię.dzień jak co dzień każdego z was śniadanie  bułka z konfitura kawa zakupy.jutro rozmowa o pracę zobaczymy co z tego wyjdzie.a dziś jeszcze zakupy juz są ozdoby świąteczne piękne i cudowne.dziadki do orzechów renifery sanie śnieg sztuczny ... bez niego masakrycznie trudne.dobra dziś się odezwę w następnych wpisach tez powspominać o pięknych miejscach restauracjach hotelach w których warto się zatrzymać 

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie bójcie się :) SZCZĘŚLIWE KLIMATY

„Witajcie! Nie bójcie się".– takimi słowami Pan Jezus wita się z nami 💖 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lany Poniedziałek Tradycyjne mydła i nie tylko

Zimna woda - zdrowia doda! Drugi dzień świąt Wielkanocnych to jedyny dzień w roku kiedy bezkarnie możemy robić mokre psikusy rodzinie i znajomym. Zwyczaj ten istnieje w kulturze ludowej od stuleci, niestety coraz częściej zanika. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WESOŁYCH ŚWIĄT Grupa podwyższonego ryzyka

    Spokojnych i Zdrowych Swiąt Zmartwychwstania Pańskiego.      I oczywiście mokrego dyngusa!!!!      Wesołego Alleluja !

Zobacz cały wpis na blogu »
Święta Myśli Świra

Wielka Sobota..... Lidl ogłasza, że dla wygody klientów będzie prowadził sprzedaż do 13. Ciekawe ilu dziadków przyjdzie po zakupy z jedyną prawdą na ustach, że im ten wirus to nic nie zrobi i dlatego nie muszą nosić masek. Ciekawe ilu młodzieńców będzie lansować się na "okaz" zdrowia? Oczywiście zakupy w stylu- jedno piwko albo bochenek chleba to priorytety dla egzystencji człowieka.... liczba zgonów rośnie nieubłaganie.... ale czy to nas dotyczy???

Zobacz cały wpis na blogu »
Wielkanoc :) SZCZĘŚLIWE KLIMATY

WIELKANOC  Wielu z nas tegoroczne Święta Wielkanocne spędzi w symbolicznym najbliższym rodzinnym gronie i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Choinka szkolna 2020! Blog z Klasą

!Dn. 25 stycznia 2020 roku, w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Zaczęła się o godz. 16:00 i od tej pory świetnie się bawiliśmy! Po trzech godzinach świetnej zabawy Była pora na część artystyczną. Na początek swój talent przedstawili najmłodsi uczniowie z klas 0-III. Były to występy na temat Dnia babci i dziadka. Następnie wystąpiły starsze dzieci. Jako pierwsza wystąpiła nasza koleżanka Weronika  w piosence „Shake up christmas”. Później uczniowie naszej szkoły zaprezentowali skecz pt. „Odrabianie lekcji”. Cała publiczność śmiała się do bólu. Jako następne zaprezentowały się uczennice kl. 7. w układzie gimnastycznym.  Ostatnim występem była piosenka „pierwsza gwiazda”. Poruszyła ona serca nawet największych twardzieli. Na koniec całej zabawy przyszedł Święty Mikołaj, który rozdał wszystkim dzieciom prezenty. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ŚWIĄTECZNY CZAS SZCZĘŚLIWE KLIMATY

ŚWIĄTECZNY CZAS                Święta coraz bliżej... u mnie pachnie już pierniczkami i szwedzkimi korzennymi ciasteczkami, które tradycyjnie co roku rodzinnie pieczemy i dekorujemy.  Chciałam napisać, że szczególnie dzieci mają ogromną radość najpierw z dekorowania, a później w święta z pałaszowania do ostatniej sztuki pięknych, kolorowych, smacznych, pachnących cudeniek własnoręcznie zrobionych. Ale prawda jest też taka, że my dorośli też mamy z tego niesamowitą frajdę, oczami wyobraź (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WŁASNORĘCZNIE WYKONANE PREZENTY SZCZĘŚLIWE KLIMATY

MAGIĘ ŚWIĄTECZNĄ TWORZĄ RÓWNIEŻ  WŁASNORĘCZNIE WYKONANE PREZENTY    Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, a my mamy w związku z tym coraz więcej na głowie… Ciągle pojawiają się myśli: oby ze wszystkim zdążyć na czas, niczego nie zapomnieć, kupić jeszcze to i to do barszczu czy kapusty wigilijnej, pamiętać o pachnącej i pięknej choince... a co z prezentami dla najbliższych… o nich przecież też nie możemy zapomnieć. Cała ta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
FILMOWY PRZERYWNIK PRZEDŚWIĄTECZNY SZCZĘŚLIWE KLIMATY

FILMOWY PRZERYWNIK PRZEDŚWIĄTECZNY       Święta już coraz bliżej. Wszyscy pewnie w głowach mamy tylko listę zakupów i dań do przygotowania. A przed nami jeszcze porządki świąteczne, zakup i pakowanie prezentów, aby pomóc Mikołajowi w jego ciężkiej pracy  i cała logistyka związana z tym, co gdzie postawić, jaką dekorację stołu i domu w tym roku wcielić w życie i  jak rozdysponować czas własny żeby ze wszystkim zdążyć. Znacie to? Ja mam to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE :) SZCZĘŚLIWE KLIMATY

KOCHANI  Naszego bloga zaczęłyśmy w przepięknym czasie ... w czasie BOŻEGO NARODZENIA, czasie magicznym, niepowtarzalnym i wyjątkowym  Z tej okazji chciałybyśmy ŻYCZYĆ WSZYSTKIM, aby te Święta były dla Was CZASEM WYTCHNIENIA, WZAJEMNEGO ZROZUMIENIA, CZASEM ODPOCZYNKU I PRZEJEDZENIA (a co). (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Świąteczne mydełka DIY projekty DIY itp

Świąteczne mydełka są idealne na prezent świąteczny <3 Do ich przygotowania potrzebujemy:                             Do dekoracji : - Kostkę mydła                                                         (...)

Zobacz cały wpis na blogu »