święta

Wpisy zawierające słowo kluczowe święta.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Świątecznie Impresje suchodolskie

        24-12-2023  Antoniusz

Zobacz cały wpis na blogu »
Bezglutenowe pierniki konopne Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Pierniki konopne z Toruńskiej Manufaktury Piernika są niezwykłymi i tradycyjnymi ciasteczkami, które przyciągają uwagę turystów z różnych zakątków świata. To jeden z symboli Grodu Mikołaja Kopernika, które oferuje lokalne przedsiębiorstwo o dynamicznie rozwijającej się działalności. Toruńska Manufaktura Piernika kontynuuje długą tradycję wypieku pierników, dbając o rzemieślniczy charakter tego procesu i używając wyłącznie naturalnych składników. Jednak teraz firma postanowiła powrócić do korzeni i zaoferować Pierniki konopne dla osób, które poszukują prawdziwie tradycyjnych produktów. Głównym skła (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak się ubrać na komunię? Buty i odzież sportowa

Jak się ubrać na komunię?   Buty Lacoste to świetny wybór dla osób ceniących sobie modę i wygodę. Oferując szeroką gamę modeli, te buty doskonale sprawdzą się w casualowych stylizacjach na różne okazje, w tym także na komunię. Oto kilka pomysłów na to, jak ubrać się na komunię, mając na uwadze buty Lacoste:   Styl sportowo-elegancki: Wybierz stylowe, czarne buty Lacoste ze skóry lub zamszu, takie jak modele Carnaby Evo czy Chaymon. Do tego zestawu pasować będzie elegancki, ciemnoniebieski garnitur z jednorzędową marynarką i prostymi spodniami. Uzupełnij zestaw białą koszulą z kołnierzykiem oraz subtelnym, jasnoszarym krawatem. Dla dalszego uniesienia stylu, dodaj elegancki, cienki pasek do spodni, dopasowany do koloru butów. Styl smart casual: Wybierz modne, białe buty Lacoste, takie jak modele Court-Master czy Lerond. Załóż jasnoniebieską koszulę z kołnie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wesołego Alleluja!!! INFOSKOROGOSZCZ

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 18, 9-14 bierziczytaj

Święta Krew Jezusa oczyszcza cię ze złych skłonności.  Umacnia postawę pokory. ...    Tak często nie dostrzegasz w sobie znaków pokory,  uległości umysłu, zrozumienia innych, umiarkowania we wszystkim.  Badaj swój umysł, wolę i serce.  Jezus daje ci łaskę prawdziwej pokory  i zdrowej pobożności. ...    Pycha jest zaprzeczeniem ideału Ewangelii.  Człowiek zadufany w sobie wszystkie wysiłki,  świadomie lub nie,  kieruje na budowanie sobie piedestału,  z którego bardzo łatwo jest upaść.  I jest to bardzo bolesny upadek.  Pokora to powstać w własnej pychy.  I nie wspinać się więcej na piedestał upadku. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Za nami czas sztucznej miłości... mysli-zebrane

Za nami czas sztucznej miłości, fałszywych uśmiechów i nieszczerych życzeń.   Przed nami czas postanowień, z których większość nigdy się nie spełni.   ***   Udało mi się zrealizować częściowo moje postanowienia noworoczne. Przeczytałam 12 książek i awansowałam w pracy. Pozostałe postanowienia zostały tylko zapomnianym wspomnieniem.   Zbliża się Nowy Rok, więc mam już nowe postanowienia.   1. Schudnąć 15 kg. i utrzymać wagę. W tym przede wszystkim mają mi pomóc ćwiczenia. Planuję w poniedziałki, środy i piątki chodzić na siłownię, a we wtorki na basen i saunę. Wczoraj zapisałam się na spotkanie wprowadzające - taki pierwszy krok w tym celu. Dzisiaj robię drugi krok.. Jadę na siłownię..   Ważne jest też, aby się nagradzać. Kocham zakupy, przyznam się jestem zakupoholiczką. W (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Boże Narodzenie ad.2022 rok Impresje suchodolskie

  Pięknych świąt Bożego Narodzenia i samych dobrych dni w Nowym Roku  

Zobacz cały wpis na blogu »
Czekając na świąteczny cud... Życie pisane przez duże A

   Święta to czas cudów. Ja też czekam na swój cud, choć nie wiem czy mogę o niego prosić. Nie proszę o cudowną zmianę, nie ośmieliłabym się. Z jakiegoś powodu zostałam obdarowana wyjątkowym dzieckiem, który znany jest tylko Bogu. Nie proszę również o szybsze rezultaty, bo nic tutaj nie da się przyspieszyć. Wszystko ma po prostu swój czas i swoje miejsce. Ale to, o co mogę prosić, to o siłę w dążeniu do kolejnych celów. By na każdej nawet najtrudniejszej ścieżce pojawiały się promienie nadziei, a na końcu każdej drogi zawsze upragniony cel. Wesołych Świąt! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Choinka nieidealna Życie pisane przez duże A

Każdego roku my z dziećmi, a właściwie to dzieci z nami, tak jak w milionach innych domów dekorujemy choinkę. Nie jest to choinka, na której wiszą kolorystycznie dopasowane bombki. Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że właściwie to nic nie pasuje do siebie. Ale dla nas tak nie jest. Zawsze jest idealnie nieidealna, zawsze ubierana z radością i muzyką świąteczną w tle. Zawsze wtedy razem śpiewamy, wygłupiamy się. A jakie to ma znaczenie, że wiszą na niej papierowe aniołki, czy łańcuch zrobiony z wycinanek?   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Świąteczny czas... Sama o sobie samej

To chyba były jedne z najtrudniejszych świąt dla mnie. Zrozumiałam, że coś znowu się skończyło. Pozostał smutek, żal i nicość. Zamiast radości i wesołego "Ho, ho, ho" były łzy smutku, rozczarowania i żalu. Niby nie pierwszy raz się na kimś zawiodłam ale pierwszy tak dotkliwie. Strzała trafiła prosto w moje serce i rozerwała je na milion maleńkich kawałków. Ból, który temu towarzyszył był nie do opisania. Smutek, że jestem z tym sama ze sobą nie mniejszy. Dopiero tutaj znalazłam swoje miejsce aby móc się wygadać, wypłakać, wyżalić. Tak sama do siebie i ze sobą. Przelać wszystkie słowa na bloga i odetchnąć z ulgą, że choć część tego ciężaru została zarzucona. Że nadejdzie ulga, ukojenie, a łzy smutku w końcu wyschną ..

Zobacz cały wpis na blogu »
Świąt czar.... SEKRET WIARY

Magia świąt polega na naszym ich przeżywaniu,  takie są  święta,  jakie jest nasze podejscie do nich...Każdego roku pamiętamy poprzednie święta  , wspominamy naszych bliskich , którzy odeszli.....rozmawiamy o bliskich z którymi nie możemy się spotkać...... Niezapomniane wrażenia świąteczne są  przechowywane przez nas przez wiele lat.....święta  są  ważną częścią  wspomnień......już  sama powtarzalność  sporządzania tych samych dań  wigilijnych czyni nas tradycjonalistami.... Należy również wspomnieć o tradycji składania sobie życzeń  i wręczania  prezentów.....leżących najczęściej pod choinką .......  

Zobacz cały wpis na blogu »
"Opowieść Wigilijna" Ch. Dickensa Book and me

Wesołych Świąt!!!😁🎄   No wiem, może trochę za wcześnie, żeby życzyć wesołych Świąt, ale to już przecież niedługo, prawda? Już wszędzie czuć tą bożonarodzeniową atmosferę... To wspaniałe, nie uważacie?   Z tej okazji posanowiłam tym razem sięgnąć po jakąś bożonarodzeniową książkę. Zdecydowałam się na klasykę, o której przecież nie dało się nie słyszeć (nie, wcześniej tego nie czytałam!), czyli "Opowieść Wigilijną" Charlesa Dickensa.   Niestety, musimy zacząć od "tych nudnych faktów". Wierzcie mi, to czasem się prz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prezent dla mola książkowego Biblioteka, Książki, Czytelnictwo, Wydawnictwo, Wypożyczalnia, Nowości, Księgarnia, Wiedza, Rozrywka, Kultura

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Wielu z nas będzie się w tym gorącym, zakupowym okresie zastanawiać: co kupić i co podarować w prezencie dla typowego mola książkowego?   Pierwszą i najmniej skomplikowaną propozycję stanowi bon podarunkowy do księgarni. Plusem jest brak podejmowania przez nas decyzji i uniknięcie pomyłki, gdyż to sam obdarowany podejmie decyzję, co do wyboru dzieła litereckiego. Minusem jest fakt, że osoby o romantycznej duszy mogą poczuć się potraktowane lekceważąco, bo ostatecznie zabraknie naszej dedykacji na pierwszych stronach nowego egzemplarza i pewnego elementu zaskoczenia, więc to opcja raczej dla praktycznych typów osobowości lub studentów, którym bon podarunkowy dopomoże w zakupie podręcznika.   Drugą propo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wesołych Świąt :) Szkolny książek świat

                          Książkowa choinka w różnych odsłonach :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Książek czar Biblioteka, Książki, Czytelnictwo, Wydawnictwo, Wypożyczalnia, Nowości, Księgarnia, Wiedza, Rozrywka, Kultura

Książki mogą po prostu być, po prostu leżeć na półce i takich książek mamy za pewne sporo, ale są i takie, które majestatycznie układamy, szukamy najlepszego miejsca, przecieramy z kurzu, pilnujemy, aby okładka w żaden sposób nie zagniotła się, dbamy o ich kondycję.    Czasem są to nasze książki z dzieciństwa, ofiarowane jako prezent, czasem pożyczone na wieki... Lektury, które nas urzekły, treść pasująca do naszej rzeczywistości. Papier, ilustracje, wygląd, zatrzymane wspomnienia.   Czy i Ty posiadasz egzemplarze, które czule pielęgnujesz?    Adam Mickiewicz, "Pani Twardowska", Warszawa 1984 rok Adam Mickiewicz, "Pani Twardowska", Warszawa 1984 rok (...)

Zobacz cały wpis na blogu »