śląsk

Wpisy zawierające słowo kluczowe śląsk.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

śLąSk ;) Śląsk

                                                 

Zobacz cały wpis na blogu »
Trener Osobisty Katowice Mikołów Trener osobisty personalny rafał tkacz

Rafał Tkacz 602 641 351 info@rafaltkacz.pl www.rafaltkacz.pl 

Zobacz cały wpis na blogu »
Taksówkarz cudem przeżył brutalny atak jankowaski7654

Taksówkarz cudem przeżył brutalny atak bardzo młodego nożownika, który zachowywał się, jakby był niespełna rozumu. Jego ofiara ma liczne rany głowy.   Czytaj: https://katowicedzis.pl/2019/10/taksowkarz-cudem-przezyl-brutalny-atak-nozownika-ma-liczne-rany-glowy/   #katowice #katowicenielizbona #katolove #kochamkatowice #mojekato #katowicesamekopalnie #igerskatowice #wiadomości #śląsk #metropolia #informacje

Zobacz cały wpis na blogu »
Puma na wolności! jankowaski765406

Kolejna osoba widziała pumę biegającą po śląskich lasach. Z oficjalnego ostrzeżenia wynika, że drapieżnik przebywa na obszarze Nadleśnictwa Katowice. Czytaj: https://katowicedzis.pl/2019/10/kolejna-osoba-widziala-pume-biegajaca-po-naszych-lasach-z-oficjalnego-ostrzezenia-wynika-ze-drapieznik-przebywa-na-obszarze-nadlesnictwa-katowice/

Zobacz cały wpis na blogu »
KWARTNIK CO TO TAKIEGO? Blog numizmatyczny Grzegorza Skąpskiego

Kwartniki to monety srebrne, bite w XIII i XIV wieku. Początkowe były on wybijanie tylko na Śląsku.. Z czasem zaczęto je wybijać w Wielkopolsce, Pomorzu Zachodnim, państwie zakonnym Zakonu Krzyżackiego oraz Krakowie, jako stolicy Królestwa Polskiego. Pierwsze emisje to rok 1291/2. Było to związane z ważnymi wydarzeniami polityczno-rodzinnymi - śluby, zaręczyny. Nie mal równoczesen początki i emisji we: Wrocławiu, Głogowie i Świdnicy, wskazują jak bardzo tego typu mariaże były ważne w polityce i związanej z nią odpowiednią propagandę. Koniec ich bicia na Śląsku to lata 30-te XIV w., kiedy to w wyniku hołdów lennych były one zastępowane monetami czeskimi - halerzami. G.S

Zobacz cały wpis na blogu »
Stanisława Michalik. Połączenie Różańskiego z Wolińską No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

“Przesłuchiwanie zatrzymanych odbywało się już po zebraniu materiałów obciążających, którym trzeba było nadać oprawę” Stanisława Michalik-Kowalska (cyt. za: Tomasz Kurpierz, IPN) Wyjątkowa hybryda Pewien mężczyzna, który miał nieprzyjemność obserwować jej wybryki, zeznawał później: “Byłem świadkiem, jak kiedyś doprowadzono do sekretariatu, w obecności innych oficerów, grupę AK-owców, którzy w klapach cywilnych ubrań mieli miniaturki wysokich odznaczeń bojowych, m.in. Virtuti Militari. Tych ludzi pani naczelnik wybiła po twarzy i ordynarnie wyzywała” (źródło: “Twarze katowickiej bezpieki”, Instytut Pamięci Narodowej, Katowice 2007. Scenariusz i opracowanie tekstów: dr Wacław Dubiański, Marcin Niedurny, Robert Ciupa. Współpraca: Ryszard Mozgol. Konsultanci mer (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zobacz ciekawą ofertę dentysty z Katowic Machniak Dariusz - sprawdź nas!

Gabinet dentystyczny w Katowicach rozpoczął własną działalność w 2011 roku oraz nadal energicznie się rozwija. Wyposażony jest w ultranowoczesny, wysokospecjalistyczny osprzęt ortodontyczny, zatem bezproblemowo jest opiekować o kondycja pacjentów, a ich komfort jest niewspółmiernie lepszy - chirurgia stomatologiczna Katowice. Dzięki doświadczeniu ortodontów wchodzących w krąg naszego zespołu, zapewniamy niezwłoczne i sprawne przekazywanie pomocy meldującemu się do nas pacjentowi. Nasz kompetentny zespół ma znaczące doświadczenie w zapobieganiu i terapii zębów. Każdy dentysta ma odpowiednie kwalifikacje również jest ekspertem w swojej branży. Ma on należyte nastawienie do kuracjusza, nie omawia społeczeństwa materialnie przed to ponadto dba o to, ażeby świadczone przez niego usługi były na jak najwyższym poziomie. Zgłaszając się do naszego salonu można być ufny, że dentysta da adekwatne (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kristex to Transport Katowice Transport Katowice

Blog powstał z myślą o dodatkowej promocji naszej firmy transportowej Kristex. Podstawową działalnością jest transport w mieście Katowice oraz na terenie śląska. Obsługujemy takie miasta Sosnowiec, Chorzów, Mysłowiece, Ruda Śląska.  Oferta to przede wszystkim przeprowadzki. Posiadamy samochody mogące sprostać ładunkom do 5 ton. Przeprowadzamy: mieszkania firmy instytucje urzędy Transport Katowice - przewozimy również: pianina sejfy artykuły RTV/AGD materiały budowlane Działamy na rynku od 2006 roku. Gwarantujemy najwyższą jakość usług oraz konkurencyjne ceny.        

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowe forum dla uczniów ze śląska i zagłębia slaski-uczniak

Cześć :)   Dnia 21 listopada 2011 powstało nowe forum dla śląskich i zagłębiowskich uczniów slaski-uczniak.xaa.pl  .  Oczywiscie na forum mile widziani są ludzie z innych regionów Polski oraz nie tylko ucniowie :) Będziemy dostosowywać forum do Was, a nie czekać aż Wy dostosujecie się do naszych ustaleń ! Serdecznie zapraszam wszystkich i niech nie przerażają Was pustki - naprawdę ciężko jest wystartować bo każdy tylko patrzy na to ile tematów, ilu ludzi.. Mało, forum ma dopiero miesiąc, ALE... Są w tym ogromne plusy ! Jakie? Otóż, możecie stworzyć wspólnie z nami - Adimistracją - niesamowicie ciepłą i przyjazną atmosferę dostosowaną do Waszych potrzeb! W mniejszej grupie łatwiej też się lepiej poznać co automatycznie pozytywnie rzutuje na wymienioną wcześniej atmosferę :) Administracja to ludzie młodzi - uczniowie, którzy wiedzą co to znaczy Szkoła :D Na razie na forum jest kilka tematów założonych przez ad (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Górnicy Dziennik Pieniacza

Odwiedził mnie MK. Kiedyś wielka postać w polskiej energetyce. Miał jakiś pomysł inwestycyjny, ale ciekawsza była jego ocena sytuacji w górnictwie. Płace stanowią dzisiaj w śląskim górnictwie blisko 80% kosztów. Nie zostawia to wiele miejsca na inwestycje w nowe złoża czy bezpieczeństwo. Polska więcej węgla sprowadza niż eksportuje. Nic dziwnego - koszt węgla za wschodnią granicą to ledwo 30% kosztów w kraju. Do tego dochodzi co prawda transport, ale węgiel rosyjski kupują nawet polskie kopalnie - aby poprawić marną wartość energetyczną. Unia - na szczęście! - nie pozwoli na pomoc publiczną dla tego sektora. A to oznacza w niezbyt odległej perspektywie zagrożenie dla ok. 50 tysięcy miejsc pracy. Żal mi tych ludzi, ale jako osoba wychowana na Śląsku mam ambiwalentne odczucia. Pamiętam, jak moja mama wstawała o 2-3 rano aby kupić coś do jedzenia, podczas gdy wszystkie nasze sąsiadki z talonami górniczymi kupowały w sklepie na wprost mojego domu (dla nas nied (...)

Zobacz cały wpis na blogu »