ścieki

Wpisy zawierające słowo kluczowe ścieki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Geobacter biologia i ochrona przyrody

Geobacter sp. to rodzaj beztlenowej bakterii żyjącej w osadach, mułach i ściekach, redukuje żelazo i ma zdolnośc przenoszenia elektronów czyli generowania prądu elektrycznego. Geobacter  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
odprowadzenie klimatyzacja wentylacja Warszawa

 mam dylemat dotyczący sposobu odprowadzenia ścieków z domu. Co do studni chłonnej, to robiłem odwiert i wyszło, że taki grunt jest do głębokości około 6 m (z czego około 2 m to nasypana skarpa), a pod spodem jest skała wapienna. Robiliśmy próby wodne, tzn. była wlana woda do odwiertu (średnica 10 cm) i po około 2 dniach wszystko się "wchłonęło" - woda znalazła sobie ujście na styku warstw.... Myślę, że przy studni o średnicy około 1 m i zabudowanymi przed nią dwoma (lub jednym) zbiornikami "magazynowo-przelewowymi" (po około 1000 l) woda by też odpływała... Co do zgody na zabudowę POŚ, to złożyłem pismo do Wodociągów, że z powodu ukształtowania terenu oraz odległości od kolektora wykonanie przyłącza jest trudne technologicznie i nieuzasadnione ekonomicznie i czy wyrażają zgodę na zabudowę oczyszczalni. Mam od nich pismo, że ze względu na te warunki nie sprzeciwiają się budowie POŚ. Sądzę, że z taką "podkładką" w Starostwie też uda się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Usuwanie zanieczyszczeń ze ścieków i odzyskiwanie innych cennych produktów Ozonatory w praktyce

Usuwanie zanieczyszczeń ze ścieków i odzyskiwanie pozostałych cennych produktów do powtórnego zastosowania to specjalność naszej firmy. Przedstawiamy się jako jeden z wiodących wytwórców rozstrzygnięć dla ścieków za pomocą ozonowania. Specjalizujemy się w oczyszczaniu flor roslinnych. Rafinerie, samochody osobowe, farmaceutyka, hotele i ośrodki to również sektor naszych przedsięwzięć. Nasz sukces w historii ostatnich latek mówi za naszą firmę. Firma prowadzi międzynarodowe czynnościprace w ponad 42 państwach na całej planecie. Znani jesteśmy z oczyszczania wody industrialnej na przestrzeni minionych czterech dekad. Pionierem w tej tematyce jest bezspornie nasza firma. Nasza pozycja została osiągnięta poprzez konsekwentność, ciągłe badania i postęp.

Zobacz cały wpis na blogu »