ćwiczenia

Wpisy zawierające słowo kluczowe ćwiczenia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

CZERWIEC 2020 - nasz aktywnośc Klub Seniora Łagiewniki

Jak walczyć z kretem na działce?... Józek pokazuje jak przygotować straszak na krety         Z wizytą na wspaniałej działce Czesi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
12 Maj 2020 Klub Seniora Łagiewniki

Już drugi miesiąc nie spotykamy się w naszym Klubie   W bezpiecznych warunkach spotyka się tylko Rada Klubu i Zespół Redakcyjny blogu. W kwietniu Licer Klubu przeprowadził telefoniczną ankietą "czy nadal weźmiesz udział  w spotkaniach klubu gdy zaistnieją takie możliwości" - 1 osoba rezygnuje, 3 - osoby nie będą brały udziału do czasu zakóczenia "pandemi convid 19", 1 osoba rezegnuję z uwagi na wiek i problemy z chodzeniem. 17 osób zdeklarowało udział w pracach Klubu gdy tylko nastąpi stosowna decyzja Wojewody Poznańskiego  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego warto uprawiać sport Blogi Kingi

Dlaczego warto uprawiać sport? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jakoś tak wyszło Osobiście

Zaczęłam w sumie w niedzielę po południu. Kurde, no bo w sumie teraz jest ostatni, bardzo ostatni moment żeby zacząć. W końcu nie piwkuję sobie co wieczór, jak to miałam do teraz w zwyczaju. Nie żebym miała problem z alkoholem, po prostu jakoś tak jedno piwko wieczorową porą weszło mi w nawyk. Pierwsza kolacja od dawna nie zjedzona zaraz przed pójściem spać. Dramat. Mój żołądek wręcz błagał żebym go nakarmiła tak, jak zazwyczaj. Prawie z płaczem poszłam spać i modliłam się, żeby był już ranek i żebym mogła coś zjeść.    No ale przyszedł ranek. Śniadania to jest coś, czego po prostu nie umiem się nauczyć. Może dlatego, że jak byłam mała to musiałam je jeść, bo mi kazali. A mi zawsze po śniadaniu niedobrze było. I zostało mi tak do dzisiaj. Dobra, przyszła pora na obiad. Jest z niedzieli, a do południa w niedzielę przecież nie byłam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ten pierwszy wpis Domowi Wojownicy

Witam Wszystkich Z racji iż ta przygoda z blogiem powstała tak ad-hoc postanowiłem podzielić się z wami moją drogą jaką spędzam na tle obowiązującej Pandemii. Nie twierdzę że przeczytacie tu niesamowite teksty czy zobaczynie zapierające dech w piersi zdjęcia. Jedyne co się będzie tu pojawiać to efekt tego w jaki sposób daję sobię radę w tej trudnej myślę dla wszystkich sytuacji jaką jest Covid-19.  A teraz tak bardziej optymistycznie od listopada 2019 zacząłem uczęszczać na różne zajęcia związane z powszechnie rozumianym biciem. I tak mi się to spodobało że było dla mnie cieżkim etapem jak musiałem zaprzestać tych czynności. Ale przypominając sobie dawne czasy a ja nie wyrzucam wielu rzeczy. Odnalazłem mojego czarnego Xboxa 360 wraz z kinectem do tego mała aranżacja mieszakania i można spokojnie ćwiczyć. I właśnie będzie sie z wami dzielił jakież to treningi już się odbyły jaką miały formę , ilości powtórzeń itp. Mam nadzieję że da to nam wszystkim (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
8208 Dzień Urzędowe sprawy __Trzy_Siedem__

Dzień 8208 Wczorajszy dzień  minął mi gładko,  wstałem zjadłem śniadanie, wyszykowałem się do wyjścia.    Cel nr 1 fryzjer Oczywiście jak na mnie przystało,  nie dzwonię i nie rezerwuje ... No bo po co  Odwiedziłem 4 salony zanim znalazłem taki w którym mieli czas na teraz.  Na moje szczęście w mojej okolicy jest 13 salonów fryzjerskich.  Cel następny fotograf tutaj akurat bez problemu, poszedłem w znane mi już wcześniej miejsce nieopodal urzędu. Bez kolejki zdjęcia już po 4 minutach znalazły się w moich rączkach. Biegiem do urzędu,  o dziwo wyszedłem po 15 minutach , błyskawic (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co jeszcze? Lipodemia - życie z chorobą.

   Kosmetyczka pomogła, ale pomogło coś jeszcze - basen.    Pływanie to jedyna aktywność fizyczna, w której zawsze byłam dobra. Umiem pływać od 7 r. ż. i sprawia mi to przyjemność, a ponieważ mam niedaleko basen, postanowiłam trochę usystematyzować te moje ćwiczenia. Przede wszystkim założyłam sobie cele - ustaliłam dystans, który chciałam osiągnąć oraz postanowiłam poprawić technikę pływania. Zaopatrzyłam się w najtańsze płetwy, założyłam, że na basen będę chodzić dwa razy w tygodniu i skupię się na stylu dowolnym.    Pierwsze tygodnie były ciężkie. Musiałam robić częste przerwy, miałam problemy z zatokami (właściwie nie wiem, dlaczego), a przez stałe noszenie okularów pływackich, wyglądałam jak panda (znajoma spotkana na zakupach, spytała mnie, czy ktoś mnie pobił). Ale, warto było.    P (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moja pierwsza bitwa. Lipodemia - życie z chorobą.

Nie wiem, jak i dlaczego, i dzięki komu, trafiłam na reklamę salonu piękności z pobliskiej miejscowości i postanowiłam spróbować. Pomyślałam sobie, że może w końcu znalazłam cudowny lek na moją chorobę. Panie z salonu obiecały cuda za dość poważną cenę. Postanowiłam zaryzykować. Zabieg składał się z fal radiowych i kawitacyjnych oraz endomasażu (całe nogi), i trwał prawie trzy godziny. Po pierwszym - miałam całe nogi w siniakach (też cecha tej choroby), ale potem naczynka się wzmocniły i było już tylko lepiej. Na zabiegi chodziłam przez rok i powiem krótko - było warto.  Oto efekty: 1. Cellulit ze stanu ostatecznego przeszedł do 1. stopnia. Skóra przestała wisieć, stała się jędrniejsza. 2. Straciłam po kilka centymetrów w obwodach. 3. Rzadziej pojawiały się siniak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Welcome! Dancehall queen

Hi! My name is Anita M. C. Król. My passions are dancehall, sport, health and healthy cooking. I want to show you my world, my kingdom. Exercises, recipes, dancing - this is what I will share with you. Have fun! * Cześć! Nazywam się Anita M. C. Król. Moje pasje to dancehall, sport, zdrowie i zdrowe gotowanie. Chcę wam pokazać mój świat, moje królestwo. Ćwiczenia, przepisy, taniec - tym się z wami podzielę. Dobrej zabawy!   AMC Król

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak to się zaczęło? Lipodemia - życie z chorobą.

Nie można tu mówić o klasycznym początku, ponieważ chorobę tę miałam od poczęcia, została dodana do mojego genotypu, po mamie, babci i innych kobiecych przodkach. Dlaczego ujawniła się właśnie u mnie i jednej z moich sióstr (druga siostra nie ma tego problemu)? Nie wiem. Miałam około 14 lat, zaczęłam dojrzewać, a razem z dojrzewaniem pojawiła się choroba. Tylko, że ja nie wiedziałam, że to choroba. Zazdrościłam koleżankom ze szczupłymi nogami, pojawiły się pierwsze kompleksy, pojawiły się pierwsze problemy z chłopakami, bo po prostu się wstydziłam. Choroba obejmuje także moje ramiona, więc wyglądam trochę groteskowo. Pojawiły się pierwsze zaburzenia odżywiania. Zawsze byłam ruchliwą osobą, jestem bardzo elastyczna (ba (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lipodemia - życie z chorobą. Lipodemia - życie z chorobą.

Cześć, Jestem 42 - letnią kobietą z lipodemią. Lipodemia to "choroba grubych nóg", czyli możesz sobie być nawet anorektyczką, a twoje nogi będą i pozostaną grube, ewentualnie twoje ramiona. Nie zna nikt przyczyny, a leczenie dopiero raczkuje, u nas w Polsce, to nawet się jeszcze nie urodziło. Lipodemia jest chorobą starą jak ludzkość i dotyka tylko kobiet. Na tym blogu będę opisywać moją osobistą walkę z tą chorobą i codzienne z nią zmagania. Na lipodemię cierpiała moja babcia, ciotka, cierpi moja mama, moja siostra i ja. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tygodniowe działanie Moda i uroda

Cześć, To mój nowy blog. Każdego poniedziałku będę dodawać wpis na temat codziennych ćwiczeń na najbliższy tydzień. Na ten tydzień: poniedziałek: 25 przysiadów pile                      5-10 pompek                      5 powtórzeń po 1 minucie brzuszki wtorek:          30 pajacyków                      10 skłonów na każdą nogę                      1 minuta nożyce pionowe i 1 minuta nożyce poziome środa:   &nb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gimnastyka za biurkiem? To proste! Promocje internet

Praca staje się jednym z ważniejszych aspektów naszego życia, nic więc dziwnego, że poświęcamy jej coraz więcej czasu. Niestety, długie godziny spędzone za biurkiem mogą się w znacznym stopniu odbić na ogólnym stanie naszego zdrowia oraz na naszej kondycji. Praca biurowa jest przecież jedną z głównych przyczyn wielu poważnych problemów z kręgosłupem, szczególnie w chwili, gdy zapominamy o utrzymywaniu prawidłowej pozycji ciała. Praca za biurkiem może stać się również przyczyną wielu chorób, typowych dla tych osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Ze względu na to, dla każdej osoby pracującej w pozycji siedzącej, ważnym elementem w programie każdego dnia staje się gimnastyka. Nie brak ćwiczeń, które można wykonywać nawet w czasie pracy. Gimnastyka w biurze to wiele zalet. To szansa na relaks oraz na krótki odpoczynek od wykonywania rutynowych zadań. Ćwiczenia, które można wykonywać w biurze, nie są ani zby (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych Zabawy Logopedyczne dla dzieci

Ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych – u  większości dzieci z wadą wymowy występuje obniżona sprawność narządów artykulacyjnych / języka, warg, policzków, podniebienia miękkiego/.. Czasem przyczyną wady wymowy są nieprawidłowości w budowie anatomicznej narządów mowy, np. zbyt krótkie wędzidełko podjęzykowe, przerośnięty język, zbyt duża masa języka, rozszczep wargi itp. Przyczyną bywają także, szczególnie u dzieci młodszych, nieprawidłowe nawyki związane z połykaniem lub oddychaniem. Konieczne są w tych wszystkich wypadkach ćwiczenia motoryki narządów mowy oraz ćwiczenia prawidłowego połykania. Optymalną sytuacją byłoby, gdyby ćwiczenia prowadzone były według zaleceń logopedy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ćwiczenia oddechowe Zabawy Logopedyczne dla dzieci

Ćwiczenia oddechowe - poprawiają wydolność oddechową, sprzyjają wydłużaniu fazy wydechowej, co powoduje poprawę jakości mowy. Ćwiczenia prowadzone są najczęściej w formie zabawowej, przy wykorzystaniu różnych środków, np. piórek, piłeczek, wody mydlanej, chrupek, wiatraczków itp. Są także wplatane w opowieści i zabawy ruchowe.   Przykłady:  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »