ćwiczenia

Wpisy zawierające słowo kluczowe ćwiczenia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

8208 Dzień Urzędowe sprawy __Trzy_Siedem__

Dzień 8208 Wczorajszy dzień  minął mi gładko,  wstałem zjadłem śniadanie, wyszykowałem się do wyjścia.    Cel nr 1 fryzjer Oczywiście jak na mnie przystało,  nie dzwonię i nie rezerwuje ... No bo po co  Odwiedziłem 4 salony zanim znalazłem taki w którym mieli czas na teraz.  Na moje szczęście w mojej okolicy jest 13 salonów fryzjerskich.  Cel następny fotograf tutaj akurat bez problemu, poszedłem w znane mi już wcześniej miejsce nieopodal urzędu. Bez kolejki zdjęcia już po 4 minutach znalazły się w moich rączkach. Biegiem do urzędu,  o dziwo wyszedłem po 15 minutach , błyskawic (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co jeszcze? Lipodemia - życie z chorobą.

   Kosmetyczka pomogła, ale pomogło coś jeszcze - basen.    Pływanie to jedyna aktywność fizyczna, w której zawsze byłam dobra. Umiem pływać od 7 r. ż. i sprawia mi to przyjemność, a ponieważ mam niedaleko basen, postanowiłam trochę usystematyzować te moje ćwiczenia. Przede wszystkim założyłam sobie cele - ustaliłam dystans, który chciałam osiągnąć oraz postanowiłam poprawić technikę pływania. Zaopatrzyłam się w najtańsze płetwy, założyłam, że na basen będę chodzić dwa razy w tygodniu i skupię się na stylu dowolnym.    Pierwsze tygodnie były ciężkie. Musiałam robić częste przerwy, miałam problemy z zatokami (właściwie nie wiem, dlaczego), a przez stałe noszenie okularów pływackich, wyglądałam jak panda (znajoma spotkana na zakupach, spytała mnie, czy ktoś mnie pobił). Ale, warto było.    P (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moja pierwsza bitwa. Lipodemia - życie z chorobą.

Nie wiem, jak i dlaczego, i dzięki komu, trafiłam na reklamę salonu piękności z pobliskiej miejscowości i postanowiłam spróbować. Pomyślałam sobie, że może w końcu znalazłam cudowny lek na moją chorobę. Panie z salonu obiecały cuda za dość poważną cenę. Postanowiłam zaryzykować. Zabieg składał się z fal radiowych i kawitacyjnych oraz endomasażu (całe nogi), i trwał prawie trzy godziny. Po pierwszym - miałam całe nogi w siniakach (też cecha tej choroby), ale potem naczynka się wzmocniły i było już tylko lepiej. Na zabiegi chodziłam przez rok i powiem krótko - było warto.  Oto efekty: 1. Cellulit ze stanu ostatecznego przeszedł do 1. stopnia. Skóra przestała wisieć, stała się jędrniejsza. 2. Straciłam po kilka centymetrów w obwodach. 3. Rzadziej pojawiały się siniak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Welcome! Dancehall queen

Hi! My name is Anita M. C. Król. My passions are dancehall, sport, health and healthy cooking. I want to show you my world, my kingdom. Exercises, recipes, dancing - this is what I will share with you. Have fun! * Cześć! Nazywam się Anita M. C. Król. Moje pasje to dancehall, sport, zdrowie i zdrowe gotowanie. Chcę wam pokazać mój świat, moje królestwo. Ćwiczenia, przepisy, taniec - tym się z wami podzielę. Dobrej zabawy!   AMC Król

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak to się zaczęło? Lipodemia - życie z chorobą.

Nie można tu mówić o klasycznym początku, ponieważ chorobę tę miałam od poczęcia, została dodana do mojego genotypu, po mamie, babci i innych kobiecych przodkach. Dlaczego ujawniła się właśnie u mnie i jednej z moich sióstr (druga siostra nie ma tego problemu)? Nie wiem. Miałam około 14 lat, zaczęłam dojrzewać, a razem z dojrzewaniem pojawiła się choroba. Tylko, że ja nie wiedziałam, że to choroba. Zazdrościłam koleżankom ze szczupłymi nogami, pojawiły się pierwsze kompleksy, pojawiły się pierwsze problemy z chłopakami, bo po prostu się wstydziłam. Choroba obejmuje także moje ramiona, więc wyglądam trochę groteskowo. Pojawiły się pierwsze zaburzenia odżywiania. Zawsze byłam ruchliwą osobą, jestem bardzo elastyczna (ba (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lipodemia - życie z chorobą. Lipodemia - życie z chorobą.

Cześć, Jestem 42 - letnią kobietą z lipodemią. Lipodemia to "choroba grubych nóg", czyli możesz sobie być nawet anorektyczką, a twoje nogi będą i pozostaną grube, ewentualnie twoje ramiona. Nie zna nikt przyczyny, a leczenie dopiero raczkuje, u nas w Polsce, to nawet się jeszcze nie urodziło. Lipodemia jest chorobą starą jak ludzkość i dotyka tylko kobiet. Na tym blogu będę opisywać moją osobistą walkę z tą chorobą i codzienne z nią zmagania. Na lipodemię cierpiała moja babcia, ciotka, cierpi moja mama, moja siostra i ja. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tygodniowe działanie Moda i uroda

Cześć, To mój nowy blog. Każdego poniedziałku będę dodawać wpis na temat codziennych ćwiczeń na najbliższy tydzień. Na ten tydzień: poniedziałek: 25 przysiadów pile                      5-10 pompek                      5 powtórzeń po 1 minucie brzuszki wtorek:          30 pajacyków                      10 skłonów na każdą nogę                      1 minuta nożyce pionowe i 1 minuta nożyce poziome środa:   &nb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gimnastyka za biurkiem? To proste! Promocje internet

Praca staje się jednym z ważniejszych aspektów naszego życia, nic więc dziwnego, że poświęcamy jej coraz więcej czasu. Niestety, długie godziny spędzone za biurkiem mogą się w znacznym stopniu odbić na ogólnym stanie naszego zdrowia oraz na naszej kondycji. Praca biurowa jest przecież jedną z głównych przyczyn wielu poważnych problemów z kręgosłupem, szczególnie w chwili, gdy zapominamy o utrzymywaniu prawidłowej pozycji ciała. Praca za biurkiem może stać się również przyczyną wielu chorób, typowych dla tych osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Ze względu na to, dla każdej osoby pracującej w pozycji siedzącej, ważnym elementem w programie każdego dnia staje się gimnastyka. Nie brak ćwiczeń, które można wykonywać nawet w czasie pracy. Gimnastyka w biurze to wiele zalet. To szansa na relaks oraz na krótki odpoczynek od wykonywania rutynowych zadań. Ćwiczenia, które można wykonywać w biurze, nie są ani zby (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych Zabawy Logopedyczne dla dzieci

Ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych – u  większości dzieci z wadą wymowy występuje obniżona sprawność narządów artykulacyjnych / języka, warg, policzków, podniebienia miękkiego/.. Czasem przyczyną wady wymowy są nieprawidłowości w budowie anatomicznej narządów mowy, np. zbyt krótkie wędzidełko podjęzykowe, przerośnięty język, zbyt duża masa języka, rozszczep wargi itp. Przyczyną bywają także, szczególnie u dzieci młodszych, nieprawidłowe nawyki związane z połykaniem lub oddychaniem. Konieczne są w tych wszystkich wypadkach ćwiczenia motoryki narządów mowy oraz ćwiczenia prawidłowego połykania. Optymalną sytuacją byłoby, gdyby ćwiczenia prowadzone były według zaleceń logopedy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ćwiczenia oddechowe Zabawy Logopedyczne dla dzieci

Ćwiczenia oddechowe - poprawiają wydolność oddechową, sprzyjają wydłużaniu fazy wydechowej, co powoduje poprawę jakości mowy. Ćwiczenia prowadzone są najczęściej w formie zabawowej, przy wykorzystaniu różnych środków, np. piórek, piłeczek, wody mydlanej, chrupek, wiatraczków itp. Są także wplatane w opowieści i zabawy ruchowe.   Przykłady:  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ćwiczenia Słuchowe Zabawy Logopedyczne dla dzieci

  Ćwiczenia słuchowe – stanowią one bardzo ważną grupę ćwiczeń logopedycznych, ponieważ często opóźnienia czy zaburzenia rozwoju mowy pojawiają się na skutek opóźnień rozwoju słuchu fonematycznego/ tzw. słuchu mownego/. Stymulując funkcje słuchowe przyczyniamy się do rozwoju mowy dziecka.    Przykłady dla dzieci młodszych:  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ćwiczenia z trenerem personalnym KULTURYSTYCZNY BLOG

Zapisując się na siłownię warto mieć dostęp do osoby, która będzie w stanie pokazać nam jak wszystkim się zajmować. Wykonywanie nawet podstawowych ćwiczeń nie jest takie proste jak się wydaje. zależeć będzie nam nie tylko na tym, aby powtórzyć dane ćwiczenie, ale również na tym, aby było ono wykonane poprawnie. Musimy uważać na to, które mięśnie w tym czasie pracują, które odcinki ciała są zablokowane. Takie rzeczy są niezwykle ważne i musimy je mieć na uwadze. W innym razie będzie mogło okazać się, że dojdzie do poważnych problemów, które mogą doprowadzić do ogromnych trudności. Jedną z najważniejszych rzeczy będzie zajęcie się wszystkimi rzeczami w odpowiedni sposób, aby niepotrzebnie nie narażać się na możliwość wystąpienia kontuzji lub urazu. Niekiedy po prostu lepiej odpuścić sobie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kulturystyka - coraz popularniejsza Jak grecki bóg

Kulturystyka jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Głównie wśród młodych mężczyzn, którzy zaczynają trenować. Nie wszyscy marzą o wielkiej karierze kulturysty i wygrywaniu zawodów. Dla większości takich ludzi jest to sposób na życie oraz zmianę swojego przeciętnego życia. Dzięki ćwiczeniom można nie tylko zmienić swoje ciało, ale również swój charakter. Wystarczy spojrzeć na wieloletnich zawodników, którzy są wyjątkowo zmotywowani do osiągania coraz to nowszych osiągnięć. Zaczynając trenować ten sport trzeba właściwie wszystko zmienić w swoim życiu. Nie można trenować na pół gwizdka, ponieważ takie starania nie przyniosą żadnych pozytywnych efektów. Warto jest o takich rze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak utrzymać prawidłową dietę? Na sportowo

Utrzymanie odpowiedniej diety nie należy do rzeczy prostych. Z pewnością przez ten okres będziemy mieli duże problemy z tym, aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych, które odpowiedzialne są za jego rozwój. Musimy dobrze podejść do tematu odżywiania, ponieważ dzięki niem jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony efekt. Jeżeli zaczniemy treningi, ale nie będziemy jedli jak należy to efekt będą jedynie minimalne. Staniemy później w miejscu i nie będziemy w stanie niczego zmienić. Dlatego też wiele osób po prostu zniechęca się do takich ćwiczeń. Jeszcze przed rozpoczęciem treningów warto jest „wejść” w swoją dietę. Na przykład poprzez dwutygodniowe przyzwyczajenie organizmu do takiego sposobu odżywiania. Dzięki temu już w czasie pierwszego treningu organizm będzie mia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy motywacja jest ważna? Na sportowo

  Motywacja jest jedną z najważniejszych rzeczy, która wpływa na nasze zaangażowanie treningowe. Jeżeli mamy ściśle określony cel to będziemy wykonywali ćwiczenia znacznie chętniej, gdy takiego celu nie uda się nam ustalić. Dla każdego jest to ważna sprawa i niestety indywidualna. Nie można motywować się czymś uniwersalnym. Na szczęście na większość osób działają podobne schematy. Wystarczy, że zobaczymy inne osoby, którym udało się zrealizować swoje marzenia i już zaczynamy być bardziej zmotywowani. Wiemy, że coś jesteśmy w stanie osiągnąć i tak naprawdę jest to jedynie kwestia czasu. Takie podejście do treningów jest o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »