Nieszkodnik

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Płock
Główny blog polskaszkola.blogi.pl »
Data urodzenia 1985-10-10
Wiek 35 lat
Ostatnia aktywność 72 dni temu

Najciekawsze wpisy Nieszkodnik

oprócz uczycieli sa w tej dżungli i inne stworzenia. opiszmy te najbardziej jadowite i najpodlejsze:   1. pani z sekretariatu (coś na wzór pani z dziakanatu ale z tą różnicą, że pani z dziekanatu przepędza studentów, a pani z sekretariatu typ III napuszcza na siebie uczucieli i pracowników). Było mi dane poznać kilka rodzajó (...)

Zobacz pełny wpis »
o biedzie (o tej umysłowej będzie później)   ile biedny uczyciel zarabia? no mało. albo jeszcze mniej. niesitotne i pomijane, że to praca przez 1/3 roku na 1/2 etatu. nieistotne,że uczuciel pracuje w 2 czy 3 a nawet 4 szkołach. istotne jest to, że jest biedny. to dogmat ktorego nie obali się nawet poprzez zacytowanie " słychaj, a ci nauczyciele to naprawde t (...)

Zobacz pełny wpis »
Najczęściej bywa jedna. Z rzadka dwie. Ja przezyłem trzy (czy) Ale od początku. ta pierwsza to standardowa. na Uniwerku. Niewiele z niej pamiętam. bo wpadłem na uczelnie na 5 minut przed obronami i ekipa stojąca przed wejściem poinformowała mnie, że wylosowano mnie na 1 ogień. dziekuję im za to. bo ....bo nie było stresu. nerwówki. wlazlem. wcale nie wylosowany (...)

Zobacz pełny wpis »
Wielkie święto edukacji. pracowników oświaty. dla połechtania ego nie jest już zwane dniem nauczyciela ale dniem edukacji. święto wszyyyyyystkich jej pracowników jak co roku przez naczialstwem cięzkie zadanie - jak uzasadnic 4 rok z rzędu, że typ III znów dostaje nagrodę. papier wszystko przyjmie.  ale wysilić się troszkę trzeba. na szczę (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak już wcześniej pisałem : -w jednostce, w której miałem wątpliwą przyjemność pracować, informatyków nie było. tzn dominował typ III. a jak juz wiemy ... Pewnego pochmurnego dnia dotarła do szkoły informacja, że należy wskazać specjalistę do spraw IT, któren to zajmuje się problematyką IT. Oczywiście padło na mnie. lekko tym zdziwiony pr (...)

Zobacz pełny wpis »
  Co powoduje, że uczyciele to taka nienawistna kasta?  przerażające. roszczenowi, podli. odreagowujacy swoje frustracje na wsz. dookola przyklad : biblioteka zwykle kojarzy sie nam z miejcem spokojnym. wyciszonym. ale to pozory. to też uczyciele. w pełnym i negatywnym tego słowa znaczeniu uczyciel otrzymał 20 pudeł ksiązek. szczęśliwy? otóż nie. (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak w tytule. Co wg was jest najważniejsze podczas pracy w Szkole? Co scala/cementuje? -nie, nie misja i nie wiedza. pieniąszki też nie.  otóż w szkole najważniejsza jest wina. nie, że na trzeźwo sie nie da w tym miejscu przeżyc. wina jako odpowiedzialność. Opisywałem niedawno jak zostałem E.T AJTI. historia ta nie zakończyła się jednak tym. po pewnym (...)

Zobacz pełny wpis »
Jesień (tak, matura będzie nazwana żniwa). Początek roku szkolnego. Wymęczeni wielotygodniowym odpoczynkiem pojawiają się półbogowie. Cały budynek rozbrzmiewa ich radosnymi przekomarzaniami się o tym kto się bardziej wymęczył na tych ochydnych egzotycznych wakacjach, a kto tylko tydzień spędził w Dubaju bo "musiał" wymienić starego 3-letniego grata na nowy (...)

Zobacz pełny wpis »
"na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy". Może nie pierwszy. Ale jakoś trzeba zacząć Miejsce akcji: szkoła, placówka systemu oświaty Bohaterowie: uczyciele - półbogowie, nieomylni, przeświadczeni o własnej doskonałości, wyjątkowości, misyjności i ...reszta istot - ni to ludzie, ni zwierzęta, a na pewno bardziej "coś" (...)

Zobacz pełny wpis »