I-renika

Profil blogerki.


i-renika

Informacje ogólne

Lokalizacja Olsztyn
Główny blog re-nika.blogi.pl »
Data urodzenia 1946-09-18
Wiek 73 lat
Ostatnia aktywność 35 dni temu

Blogi zarządzane przez I-renika


Najciekawsze wpisy I-renika

któryś z kolei krzyżyk przygniótł jej plecy do ziemi, laska,wierna lokatorka wspiera ją niekiedy   czas szronem pobielił głowę, wyrysował mapę na twarzy, lecz oczy błyszczą wesoło, werwa,zda się,nie wygasła wcale   choć zmęczone ręce bolą gdy na deszcz się zanosi, ale pogoda ducha zaraża i świat jest pełen radości   (...)

Zobacz pełny wpis »
szukam cię na widnokręgu gdy słonce rozpali niebo, między obłoki zaglądam, może snem pięknym jesteś, krążysz gdzieś wokół mnie w jakimś nieokreślonym kształcie, jak mam cię rozpoznać, jedno wiem,że znam cię...   usiłuję cię złapać jak kot za sznurowadła, wymykasz mi się ciągle i ciągle do mnie wracasz, odfruwasz jak liść jesie (...)

Zobacz pełny wpis »
ściany zbliżają się az tchu ci brak i oddalają się raz po raz,raz po raz, siedzisz tam i czekasz, myśli tłuką się w czaszce, ze ścianami nie wygrasz, one kpią z ciebie właśnie, chcesz się schować lecz nie masz gdzie, kąty gdzieś uciekły, znalazłaś się na dnie...   przytulasz głowę do podłogi, jedynie ona nie ucieka, głosem anielskim ci (...)

Zobacz pełny wpis »
mówią,to na szczęście, taki mały,a oko cieszy, chuchni,a będzie ich więcej, twój portfel się uśmiechnie   mówią też,to na kukułkę, ile wykuka,tyle przybędzie, czy w sakiewce,czy w kieszeni grosiki zmieszczą się wszędzie   wrzucają je takze do fontanny i na szczęście i na trzos pełny, dna nie widać pod grosikami, mieni (...)

Zobacz pełny wpis »
lubię tę wieczorną godzinę, gdy słońce idzie do łóżka, wszystko cichnie w oczekiwaniu na nieba pokazy ogniste, spokój rozlał się jak mleko, utulił do snu ptasie głosy, kot wpatrzony w niebo wsłuchuje się w wieczorną ciszę...   nad parującym kubkiem kawy  zmęczone myśli wolno płyną, zwalniają na zakrętach, wszak wieczornych (...)

Zobacz pełny wpis »
  słońce gorącymi palcamigłaszcze po karku,roztapia wszelkie myśli,pogrąża w letargu,upał...zdejmuję z siebie siódmą skóręi wciąż za gorąco,z nieba leje się afrykański upał,nie ma to jak kochane słońce,upał...hamak między drzewamiprzysnął wielce znużony,pod jabłonka kawa paruje,zaprasza na odpoczynek zasłużony,upał...dzień gorąceg (...)

Zobacz pełny wpis »
lubię tak zmyślać o nocnej porze że czyjeś słowo w głowie mi zawróci i w sennym widziadle stanę się kolorowa, a czas się do mnie twarzą odwróci, będę tak piękna,tak siebie wymarzę, lekka i zwinna niby ptasie piórko, pobiegnę przez łąkę ze stokrotkami w sukience zwiewnej niczym muślin...   i może jeszcze rozum mi odrośnie, od (...)

Zobacz pełny wpis »
jest takie słowo ostre jak nóż biega po dzisiejszym świecie i wszystko chce ciąć hate... to nienawiść powstaje z popiołów rozpala oczy pięści wznosi do góry hate... ktoś zgubił miłość gdzieś w pędzie po władzę ktoś zasiał to słowo wydało plon pkaźny hate...     (...)

Zobacz pełny wpis »
taka cisza, słyszę swoje myśli, w tej ciszy słyszę,jak się kołyszą, jak idą powolutku jedna za drugą, w grzecznym szyku i wcale się nie kłócą, spokojne,wyciszone zostawiły gdzieś problemy, mają teraz wychodne i z tego się cieszą... myśli uśmiechnięte są dobre na wszystko, na niemiłego sąsiada i na pogodę brzydką...     (...)

Zobacz pełny wpis »
przychodzi czasem w ciągu dnia gdy myśli odpoczywają, wówczas dzień zwalnia bieg i wszystko się oddala, to przyjazna chwila, usuwa zwątpienia w cień, przynosi spokój i ciszę, słychać tylko deszcz... krople leniwie stukają w parapet, aromat kawy snuje się w powietrzu, kot cicho mruczy na kolanach, chciałoby się powiedzieć chwilo,trwaj wieczni (...)

Zobacz pełny wpis »