Zagrożenie

Wpisy zawierające słowo kluczowe zagrożenie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Tryb walki i ucieczki, czyli prawdziwy ultra instynkt biologia i ochrona przyrody

Faktem jest, że sportowcy, nie tylko zajmujący się sportami walki, dzięki tzw. pamięci mięśniowej potrafią automatycznie zareagować w charakterystycznych sytuacjach np. piłkarz nożny potrafi trafić piłkę, która przypadkowo podtoczy się pod jego nogi. Pamięć mięśniową zdobywamy podczas treningu, takim rodzajem pamięci jest także jazda na rowerze, ruchy wykonywane podczas szydełkowania czy wyszywania. Ludzie zajmujący się sztukami walki uczą się w ten sposób odpowiadać na ciosy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zagrożenie burzowe RaL METEO

UWAGA!!! W ZWIĄZKU Z NASZYMI PROGNOZAMI, DNIA 7 czerwca 2020 JEST BARDZO WYSOKIE PRAWDOPODOBIEŃSTWO WYSTĄPIENIA BURZY. BARDZO PROSIMY O POZOSTANIE W DOMACH PRZEZ NAJBLIŻSZY CZAS.

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdrowie Klub Seniora Łagiewniki

Zakrywanie czymkolwiek nosa i ust może doprowadzić do:1. Grzybicy płuc i układu oddechowego!2. Niedotlenienia organizmu,3. Osłabienia układu odpornościowego, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koronawirus w Tarnowskich Górach ?! Moje miasto - Tarnowskie Góry

Uczniowie Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej przez ostatnie dwa tygodnie przebywali we Włoszech na wymianie. Mieszkali w regionie, gdzie w ostatnich dniach powstało jedno z największych ognisk koronowirusa w tym kraju. W związku z zagrożeniem polscy uczniowie musieli spakować swoje rzeczy i wrócić do kraju dwa tygodnie przed czasem. Po przyjeździe do Polski uczniowie oraz nauczyciele zostali poddani dwutygodniowej obserwacji i przez ten czas mieli pozostać w swoich domach. Uczniowie jak i nauczyciele przez ten czas nie doznali żadnych objawów choroby. Tarnowskim Górą jak na razie nic nie grozi.

Zobacz cały wpis na blogu »
Światłocień Światłocień

Rozdział 11 Pozostała tylko pustka nieistnienia. Wszystko to, co rozgrywało się wokół mnie, wydawało się dziać zupełnie poza mną. Obrazy wyrwane z kontekstu. Dłonie ściskające mnie, klepiące, wilgotne policzki dociskające się do moich. Ciche szepty i spojrzenia. Wszędzie dookoła. Nie ważne, w którą stronę spojrzałam zamglonym wzrokiem – one tam były. Niebieskie, brązowe, szare, wypłowiałe. Łzawe, współczujące, ciekawskie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Księżyc Jowisza zgładzi życie na Ziemi? Poszukiwacz wiedzy

Takie rewelacje prezentuje rosyjski uczony Eduard Drobiszewski. Powodem katastrofy może być wybuch pokrywy lodowej okalającej księżyc Jowisza, Kalisto, na skutek odwrócenia pola magnetycznego. Powstałe w ten sposób ogromne odłamki lodu polecieć mogą w kierunku naszej planety.   Naukowiec argumentując swoją teorię, przywołuje powstanie lodowych pierścieni wokół Saturna, na skutek wybuchu pokrywy księżyca Tytana. Jego zdaniem zagrożenie jest duże ponieważ Kalisto znajduje się znacznie bliżej naszej planety niż księżyc Saturna. Uderzenie lodowych odłamków przyrównuje do siły wybuchu kilkudziesięciu głowic (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PO UPADKU Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

PO UPADKU 198. Powstaną oczyszczeni, aby podążać ścieżkami Pana, dobrowolnie ludzkość nie chce poddać się ciśnieniu Światła. Przeżycia osobiste, dziejące się tragedie, wstrząs za wstrząsem, dopiero to pomoże otworzyć się duchom ludzkim na pomoc i to ty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rekiny gatunek na wymarciu Poszukiwacz wiedzy

      Jak alarmują ekolodzy, liczba rekinów w Morzu Śródziemnym zmniejszyła się o 97 proc. w przeciągu ostatnich 200 lat. Drastyczny spadek liczebności dotyczy zwłaszcza kilku gatunków: rekina młota, kosogona, żarłacza błękitnego oraz dwóch gatunków żarłacza śledziowego. Ekosystem może zostać zachwiany, ponieważ rekiny znajdują się na samym szczycie tego łańcucha żywieniowego.     Problem dotyczy nie tylko Morza Śródziemnego. Jak donoszą naukowcy aż 11 gatunków tej ryby jest zagrożonych, z powodu nadmiernego połowu. Ma to związek z kulinarnymi upodobaniami Azjatów.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zagrożone gatunki Poszukiwacz wiedzy

      Prawie jedna trzecia gatunków zwierząt, zniknęła z powierzchni Ziemi w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Według Londyńskiego Towarzystwa Zoologicznego od 1970 roku do dzisiaj wymarło 25 proc. gatunków występujących na lądach oraz 28 proc. zwierząt morskich i 29 proc. słodkowodnych. Ma to związek z degradacją środowiska przez człowieka. Najgroźniejsze dla zwierząt są zanieczyszczenia, ekspansja miast, rozwój rolnictwa, rybołówstwa oraz polowania. Obecnie najbardziej zagrożone są: afrykańska antylopa, rekin młot oraz miecznik...   Źródło (...)

Zobacz cały wpis na blogu »