Stacja lutownicza

Wpisy zawierające słowo kluczowe stacja lutownicza.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Czy wiesz że lutownica Najlepsze narzędzia

Że we wszelkiej domowej skrzynce na narzędzia czy domowym warsztaciku przyda się lutownica. Osobiście nie używam spośród niej często, ale są momenty, gdy bywa konieczna. Przez wiele lat wystarczała mi stara lutownica transformatorowa, ale jakieś czas temu kupiłem sobie małą stację lutowniczą z Lidla. Oto kilka moich spostrzeżeń po ok. 2 latach incydentalnego jej używania. Ważne co kieruje się w oczy toż wysoka klasa wykonania. Wszystkie składniki są zrobione dobrze, z dobrej jakości plastiku, na kolbie dodatkowo wykończonego gumą. Kolba leży dobrze w normalnej wielkości męskiej dłoni. Jej wielkość i wygląd są moim zdaniem fajnie dobrane, podobnie jak długość obu przewodów. Kable są na tyle miękkie, że nie utrudniają manipulowania końcówką. Temperatura grota regulowana jest potencjometrem w zakresie od 100 do 500 oC. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić właściwych temperatur przy poszczególnych ustawieniach. Po włączeniu zasilania lutownica rozgrzewa się dość sz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lutownica grotowa oraz hotair - która jest lepsza Profesjonalne stacje lutownicze

Kupując stację lutowniczą stajemy nie tyle między wyborem firmy lub ceny, ale również rodzaju urządzenia. Wśród wybitnie popularnych znajdziemy lutownice grotowe i hot air. Czym się różnią i jak dokonać wyboru? Stacje grotowe są najzwyklejsze w formie oraz tak jak informowałem w ostatnim poście, dzięki temu są także znacząco niezawodne. Możemy także dostosowywać wymiar płaszczyzny roboczej, dzięki prostemu systemowi wymiany grotów. Urządzenia mają możliwość lekkiej oraz niezwykle szczegółowej regulacji temperatury grota, która pokazywana jest na monitorze LED. Dzięki temu mamy znaczną kontrolę nad narzędziem, a tym samym skuteczniejszą precyzję działania. Niewątpliwą właściwością stacji grotowych jest funkcja uśpienia. Urządzenie przechodzi samoczynnie w status spoczynku, jeśli odkryje, że nie jest od dłuższego czasu stosowane. Zredukuje temperaturę grota co przedłuży żywotność przyrządu. Lutownice hot air mają zdolność kontrolowania nie tylko temperatury, ale d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaka stacja lutownicza jest najlepsza Profesjonalne stacje lutownicze

Każdy profesjonalny warsztat powinien być zaopatrzony w profesjonalną stację lutowniczą. Jak wybrać tą stosowną, jeżeli mamy na rynku tak szeroki wybór? Czym kierować się podczas zakupu, żeby sprzęt posłużył nam długie lata? Solidna stacja lutownicza nie musi być skomplikowana w budowie. Czasem im prostsza tym odpowiedniejsza, gdyż części są częściej bezusterkowe. Znaczącą zaletą jest możliwość zmiany wielkości grotów, ponieważ sami możemy dobierać właściwą wielkość części roboczej. Aby mieć dużą kontrolę nad urządzeniem, a tym samym zagwarantować sobie pomoc w precyzyjnym wykonywaniu pracy, dobrze wyszukać sprzęt, który będzie miał możliwość ustawienia bardzo dokładnej temperatury grota. Dana wielkość pojawi nam się na wyraźnym ekranie LCD, dzięki czemu będziemy w każdej chwili mogli śledzić wielkości. Optymalny zakres temperatury to 200-500 stopni Celsiusza. Od mocy narzędzia będzie zależało jak szybko grot będzie gotowy do pracy, dlatego warto wyszukać sprzęt o wysokich parametra (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Układy BGA - czy warto przeprowadzać reballing Profesjonalne stacje lutownicze

Jeżeli nasza konsola do gry, komputer, monitor zaczyna się psuć należałoby jak najszybciej go oddać do serwisu. Jeżeli defekt objawia się poprzez artefakty albo ciemny ekran, samoczynne wyłączanie się karty sieciowej lub nie da się zainstalować sterowników karty graficznej najprawdopodobniej winą są tzw. „zimne luty”. Serwisanci niesłychanie często wskazują reballing. Układy BGA Reballing układów BGA polega na odlutowaniu układu od płytki. Musi być to zrealizowane za pomocą specjalnych narzędzi, gdyż elementy te są ogromnie delikatne. Układ czyszczony jest z pozostałości spoiwa, czyli miniaturowych kuleczek. Aby usunąć resztki starego topnika używa się izopropanolu. W następnym kroku nanosi się topnik na układ oraz za pomocą fachowego sita układa się nowe kulki. Sitko tworzy rodzaj szablonu, dzięki czemu mamy gwarancję, że kuleczki są poukładane w dobrych miejscach. Na koniec układ jest wstawiany do specjalnego pieca ro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »