Spinning

Wpisy zawierające słowo kluczowe spinning.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Jigowanie 10 przykazań Jak łowić ryby drapieżne

Jigi to obecnie najczęściej używane sztuczne przynęty spinningowe. Na ich popularność wpływa głównie ich cena. Są najtańszymi przynętami jakie można dostać w sklepach. Przynęty to nie diamenty - nie są wieczne! Kto łowi ryby, musi je urywać. Kto chce łowić dużo ryb, musi używać przynęt jeszcze więcej. Takie niestety są spinningowe prawidła. Jigi są najlepszymi, seryjnie produkowanymi, przynętami służącymi, do łowienia na dużych głębokościach. Są proste w budowie i łatwe w montażu na naszym zestawie. Przynęty gumowe, które najczęściej są integralną częścią jiga, konstruowane są tak, by jak najwierniej imitować żywe stworzenia. Z roku na rok, produkowane modele są coraz bardziej podobne do żywych zwierzątek. Jigami łowią wszyscy spinningiści. Początkujący i doświadczeni. Ja łowię głównie tymi przynętami. W każdym rodzaju wody. Łowię pstrągi w rzeczkach, sandacze, klenie i bolenie w rzekach i szczupaki z okoniami w jeziorach. Jig to przynęta, która można d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łowimy naprawdę ultralekko, czyli mikrospinning Jak łowić ryby drapieżne

Łowienie metodą spinningową na mikro przynęty zawsze daje inne poczucie satysfakcji, niż bardziej tradycyjne techniki, gdzie szukamy „wszystkiego na wszystko”. Ta wysublimowana metoda wymaga innego rodzaju skupienia, techniki, a przede wszystkim rozumowania od łowiącego. Wymaga także niestety nieco innego sprzętu. Łowienie na mikroprzynęty, mające czasem mniej niż 2 cm długości jest wymagające. W tym artykule chciałem przybliżyć jedynie pewne podstawy „od czego zacząć”, gdy chcemy łowić ultralekko, przy wykorzystaniu mikrowoblerów. Na początku przybliżę parametry i wymogi dotyczące sprzętu. Wędzisko jakim się posługujemy ma mieć możliwie najmniejszy ciężar wyrz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zaczepy - utrapienie spinningisty Jak łowić ryby drapieżne

Prowadzimy przynętę i nagle przytrzymanie, szczytówka się ugina, tniemy mocno... i zonk... Nie było to branie. Przynęta ugrzęzła w zawadzie. Takie przygody zdarzają się każdemu spinningiście i czesto kończą się stratą przynęty - często łownej i czasami drogiej. Jak temu zaradzić? Nie jeździć na ryby! ;-) Nie, to niemożliwe. Jeździć trzeba, łowić trzeba i rwać przynęty niestety też. Taki już los spinningisty. Możemy jednak znacznie ograniczyć straty. Niniejszy artykuł jest właśnie o tym. Pomoże, zwłaszcza początkującym, ograniczyć straty na łowisku. 1. "Gdzie patyki, tam wyniki" - tak mówi stare spinningowe porzekadło. Rzeczywiście. Ryby lubią siedzieć tam, gdzie mnóstwo zawad. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wklejanka – fakty i mity Jak łowić ryby drapieżne

Temat, który musiałem poruszyć wcześniej lub później. Temat bardzo ważny, bo niewiele chyba w Internecie jest tematów dotyczących spinningu, co do których większość ludzi nie tylko się myli, co zwyczajnie nie ma bladego pojęcia co to jest wklejanka. O ignorancji i niewiedzy tychże świadczą wypowiedzi na forach internetowych, w których widać, że domorośli „znawcy” i „eksperci” wypisują różnorakie bzdury, a swą wiedzę na temat wklejanek czerpią… no właśnie? Skąd? Prawdopodobnie powtarzają opinie zasłyszane od innych osób, które się nie znają, albo przeczytali na forum internetowym właśnie, gdzie jakaś wirtualna postać postanowiła pochwalić się wiedzą, której nie posiada. Pal licho jeśli takie rzeczy wypisują użytkownicy młodzi, którzy w podpisie na forum mają podany swój prawdziwy wiek. Gorzej, jeśli bzdury są wypisywane poprzez osoby „doświadczone&rdquo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podstawy i wskazówki dla początkujących spinningistów Jak łowić ryby drapieżne

Artykuł ten postanowiłem poświęcić zagadnieniom, wydawałoby się na pozór oczywistym, ale często jednak zaniedbywanym przez wędkarzy. Chodzi mianowicie o zachowanie nad wodą. Nie chodzi tu bynajmniej o kulturze, nie zaśmiecaniu i etyce wędkarskiej, bo tego chyba nikogo uczyć nie trzeba. Mianowicie chodzi mi o to co robić, pomijając samą technikę i taktykę połowu, by być naprawdę skutecznym na łowisku. Dotyczy to także dodatkowego sprzętu, który warto posiadać na łowisku. Zatem przejdźmy do konkretnych wskazówek. Maskowanie Kto nie docenia tego elementu nie wie co traci. Ryba widzi wędkarza zanim t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Spinning, czyli dlaczego warto ćwiczyć na rowerku treningowym? Proste sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów

Spinning to idealna forma treningu dla osób, które chcą w szybki sposób zrzucić zbędne kilogramy. Te ćwiczenia na rowerku treningowym dają możliwość zobaczenia efektów już po 2 tygodniach regularnych treningów. Spinning, czyli dlaczego warto ćwiczyć na rowerku treningowym? Spinning, czyli dlaczego warto ćwiczyć na rowerku treningowym? Po dwóch tygodniach regularnego spinningu możesz zobaczyć zmniejszenie obwodu bioder, ud i brzucha. Spinning jest także świetnym sposobem na poprawę krążenia, dlatego jest polecany osobą, które cały dzień spędzają przy biurku. Spinning cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na tak szybkie osiągnięcie efektów, ale także ze względu na taką zabawę podczas ćwiczeń (spinning wykonywany jest w towarzystwie rytmicznej muzyki). (...)

Zobacz cały wpis na blogu »