Składki zus

Wpisy zawierające słowo kluczowe składki zus.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Składki ZUS 2021 sprzatanie

Składki ZUS 2021 – Sprawdź aktualne składki na ZUS, które obowiązują w 2021 roku. Znamy już wysokość składek ZUS na 2021 rok. Wysokość składek na ubezpieczenia społeczne, Fundusz Pracy i ubezpieczenie zdrowotne, które obowiązują w 2021 roku. Składki ZUS 2021 stare firmy:   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Należności ZUS – umorzenie Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorcy nie są w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Istnieją dwie opcje, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać – rozłożenie płatności na raty lub jej umorzenie. Aby umorzenie długu było możliwe musi zostać stwierdzona całkowita nieściągalność należności. Można mówić o niej kiedy przedsiębiorca nie posiada majątku trwałego ani żadnych środków finansowych. Jeśli dłużnik znajduje się w trudnej sytuacji finansowej może podjąć próbę udowodnienia, że po spłaceniu należności nie będzie miał możliwości zaspokojenia swoich potrzeb życiowych. O umorzenie długu może starać się przedsiębiorca, pełnomocnik dłużnika, małżonek odpowiadający za zadłużenie wspólnika, spadkobierca, który w spadku otrzymał odpowiedzialność za nieuregulowane zobowiązania. Warto pamiętać o tym, że samo złożenie wniosku o umorzenie nie gwarantuj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Preferencyjne składki ZUS Szukasz porady? Napisz na: ekspert.doradztwo-podatkowe@gazeta.pl

Osoby prowadzące działalność gospodarczą zobowiązane są do opłacania składek na ubezpieczenie , jest to dodatkowe obciążenie dla przedsiębiorców przede wszystkim tych, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą.   Preferencyjne składki ZUS   Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą mają możliwość skorzystania z tzw. małego ZUS-u. Z takiej ulgi można korzystać przez okres 2 lat. Składka na ubezpieczenie w przypadku obniżonego ZUS płacona jest od zadeklarowanej przez przedsiębiorcę kwoty, nie niżej jednak niż 30% minimalnego wynagrodzenia za pracę.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »