Oddychanie

Wpisy zawierające słowo kluczowe oddychanie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Ile CO2 robi człowiek biologia i ochrona przyrody

Wpis ma na celu wyjasnienie pewnych nieścisłości. Jak podaje blog http://mathmed.blox.pl/2011/11/Ile-dwutlenku-wegla-wydychamy-w-ciagu-doby.html Każdy z nas wydycha 288 l CO2 na dobę, średnia pojemność odde (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niezbędne krople do nosa biologia i ochrona przyrody

Teraz mówią, że krople do nosa uzależniają. Po pierwsze to jest lek,leki bierze się kiedy trzeba, a nie dla zabawy, po drugie każdy lek uzależnia. Krople do nosa są konieczne. Dlatego, że zamiast wykorzystać przeciwwirusowe zioła jak glistnik, wrotycz, driakiew, rumianek do produkcji kropli do nosa, wykorzystuje się do tejże produkcji udrażniacze, a udroznic nos trzeba. Czlowiek bez jedzenia wyrzyma miesiąć, jak ma zdrową trzustkę i insulinowrażliwośc, bez snu ok. 2 tygodni, bez picia jakichkolwiek płynów 3 dni, bez oddychania kilka minut. Przy katarze drogi oddechowe są zablokowane. Są 3 fazy kataru,pierwsza lejąca,wydzielina jest przezroczysta, rzadka, leje się ciągle, można oddychac,ale trzeba ją ścierać raniąć górną wargę, nos i sk&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Medyczne mity, w które wierzy 99% społeczeństwa biologia i ochrona przyrody

Mit pierwszy: Wdychanie nosem, a wydychanie ustami dla zdrowia. OK w warunkach braku aktywności fizycznej np. podczas oglądania telewizji czy czytania książki oddychamy tylko przez nos, ale już taki wysiłek fizyczny wymaga hiperwentylacji. Podczas pracy czy ćwiczeń zwiększa się zapotrzebowanie na tlen, przez usta fizycznie jesteśmy w stanie wciągnąć więcej powietrza niż przez nos. Zwykła hydraulika, wiekszy otwór przyjmuje więcej gazu. więcej powietrza to więcej tlenu, który dostaje się do płuc. Podczas wysiłku rośnie zapotrzebowanie na tlen więc musimy dostarczać go więcej. Natomiast samo wydychanie ustami, w prawdziwym świecie oddychamy albo nosem albo ustami od najmłodszych lat, te zalecane ostatnio metody wymagają stałej kontroli, która nie jest możliw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsza pomoc Na zdrowie!

W codziennym życiu często zdarza się, że znajdujemy się w sytuacji, kiedy ktoś oczekuje naszej pomocy. Szczególnym przykładem są wszystkie te przypadki, kiedy ktoś w pobliżu nas mdleje, traci przytomność, dostaje krwotoku czy zaczyna się dusić. Wiadomo, że w takiej sytuacji liczy się każda chwila. Co zrobić? Jak pomóc? Okazuje się, że choć niemal każdy z nas posiada teoretyczne podstawy udzielania pierwszej pomocy, to tylko nieliczni potrafią z nich skorzystać w praktyce. Często wydaje się nam, że wiemy, co należy zrobić, ale powstrzymujemy się od działania. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj nie jesteśmy pewni swoich umiejętności. Wraz z pojawieniem się i wzrostem popularności Internetu, uzyskaliśmy dostęp do jeszcze jednego źródła wiedzy na temat zasad pierwszej pomocy. Są to różnego rodzaju serwisy. Ostatnio trafiłem na jeden z nich. Spośród pozostałych wyróżnia go sposób prezentacji informacji. Na portalu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »