Gołcza

Wpisy zawierające słowo kluczowe gołcza.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Czy smród zabija cz. 2? Gołcza - blog nieoficjalny

             Szczegółową analizę związków odorowych w wybranych zakładach utylizacji odpadów zwierzęcych opracowali naukowcy z Politechniki Lubelskiej w artykule„Uciążliwość zapachowa zakładów utylizacji odpadów zwierzęcych”. Odsyłam do wnikliwego zapoznania się z tą lekturą, w wyczerpujący sposób opisuje wpływ na środowisko związków chemicznych emitowanych przez zakłady utylizacji.             Emisja odoru z zakładów utylizacji zwierzęcej jest zaliczana do skali dużego oddziaływania. W naszym rejonie praktycznie cała gmina Gołcza jak i sąsiednie gminy narażone są na oddziaływanie odoru i substancji emisyjnych. W szczególności są to rejony Gołczy, Wielkanocy i Rzeżuśni jak i Chobędzy, Uliny Małej i Dużej, Krępy i Kamienicy. Do na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy smród zabija cz.1? Gołcza - blog nieoficjalny

Rozpoczynamy serię artykułów poświęconych wpływowi na środowisko i nasze zdrowie działalności firmy utylizacyjnej Saria zlokalizowanej w gminie Gołcza.             Postaramy się przedstawić aspekty makroekonomiczne przemawiające za i przeciw działalności od lat 70-tych zakładów utylizacyjnych.             Nie zburzymy muru, ale każde jego pęknięcie będzie przemawiać do nas dosadniej, pozwoli skruszyć przyzwyczajenia i uwrażliwić przyszłych inwestorów jak i zapowiadaną przez władzę falę turystów czy agroturystów (należy dodać wymagających ekstremalnych i niezapomnianych przeżyć)              W pierwszej części artykułu skupimy się na wpływie zakładu utylizacji na lokalną politykę oraz zastanowimy się czy wdychanie poutylizacyjnych odpadków ma wpływ na nasze zdrowi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kto nabija samorządy w ISO? Gmina Gołcza na progu nowego wyzwania. Gołcza - blog nieoficjalny

           Od niedawna samorządy przeżywają renesans w polityce jakości. Coraz więcej samorządów pretenduje do otrzymania takiego certyfikatu. Jak to się dzieje, że samorządy przekonane są, że uzyskanie certyfikatu jakości ISO:9001 stworzy urząd przyjazny, konkurencyjny i miły dla klientów (celowo nie używam słowa petentów, bo na takich w zapożyczonej polityce jakości nie ma miejsca)?             Dlaczego samorządy gotowe są wydawać średnio od 20-40 tys. złotych na przygotowanie urzędu na otrzymanie takiego certyfikatu? Około 15 tys. na odnowienie takiego certyfikatu? Opłacać dodatkowy zakres czynności dla pracownika lub zatrudnić nowego na stanowisku pełnomocnika czy audytora wewnętrznego? Co kryje się pod słowami „Wzrost satysfakcji i zadowolenia wśród klientów”? Czyżby wdrożenie systemu zarządzania jakością miało pomóc samorządom wyj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Promocja na 102 gmina Charsznica vs. gmina Gołcza Gołcza - blog nieoficjalny

  Jako, że miałem przyjemność mieszkać kilka lat w gminie Gołcza a obecnie mieszkam w Charsznicy pozwolę sobie na kilka słów refleksji na temat działań promocyjnych w obu tych gminach. Co jest łączy a co dzieli w sferze działań promocyjnych. Które z działań powinny być bardziej promowane i dlaczego. Jakie są niewykorzystane potencjały tych gmin. Dlaczego gmina Gołcza ma problemy ze swoim wizerunkiem od tylu lat zarówna wśród swojej lokalnej społeczności oraz na zewnątrz. W jakim kierunku powinny iść działania promocyjne w Gołczy aby dogoniła swoich sąsiadów (czytaj Charsznica, Racławice, Kozłów, Książ Wielki). Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w moim artykule.             Porównanie tych dwóch gmin na płaszczyźnie działań promocyjnych wydaje się być jak najbardziej trafne. Są to gminy typowo rolnicze, sąsiaduj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Orlikowa eutopia Gołcza - blog nieoficjalny

       Głównym założeniem programu "Moje Boisko Orlik 2012" jest pomoc dla jednostek samorządu terytorialnego przy budowie kompleksów sportowo-rekreacyjnych w skład, których mają wchodzić dwa boiska sportowe, jedno piłkarskie drugie wielofunkcyjne, budynek sanitarno-szatniowy, oświetlenie kompleksu i ewentualnie plac zabaw czy zewnętrzna siłownia. Program zakłada oddanie około 1600 kompleksów do roku 2012, obecnie funkcjonuje już około 1000, jak widać cel jest jak najbardziej realny, mierzalny i do osiągnięcia.             Finansowanie inwestycji odbywa się z minimum trzech źródeł tj. ze środków budżetowych 33% kosztów kwalifikowanych zadania, nie więcej jednak niż 333 000 zł  brutto, ze środków samorządu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fantasmagorie czyli plan rozwoju lokalnego gminy Gołcza na lata 2008-2013. Gołcza - blog nieoficjalny

   Tematem artykuły będzie wnikliwa analiza i ocena dokumentu opracowanego przez urzędników gminy Gołcza i zatwierdzonego przez Wójta i Radę Gminy, dokumentu istotnego z punktu widzenie długoletniego planowania rozwoju gminy.             Na wstępie kilka słów wyjaśnienia, po co taki dokument jak Plan Rozwoju Lokalnego Gminy Gołcza na lata 2008-2013 powstał i czemu ma on służyć. Po pierwsze jest on bezwzględnie wymagany, jako załącznik do wniosków, przy staraniu się o środki finansowane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych przygotowanych i zarządzanych przez samorządy województw oraz Sektorowych Programów Operacyjnych, które funkcjonować będą w latach 2007-2013. P (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy Hala Sportowa nam się opłaca? Gołcza - blog nieoficjalny

        Tematem mojego artykułu będzie Hala Sportowa budowana w gminie Gołcza. Koszt wybudowania hali wynosi około 3,5 mln zł z czego część środków zostanie pokryta nie tylko przez gminę. Są duże szansę, że przez środki UE (zwykle jest to kolo 40%). Jeśli oczywiście wniosek i projekt zostaną pomyślnie ocenione.             Nasuwa mi się kilka pytań związanych z realizacją tej inwestycji. Jak najbardziej przyszkolna Hala Sportowa jest potrzebna uczniom i mieszkańcom. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak czy przeznaczenie około 20% środków z budżetu przez gminę na realizację wydaje się uzasadnione? Czy budowanie ogromnej Hali Sportowej dorównującej swą wielkością całej szkole ma sens?          & (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W poszukiwaniu Centrum Zarządzania Kryzysowego po dniach 10-12 styczeń 2010 Gołcza - blog nieoficjalny

  W ostatnim czasie nasz region dotknęła jedna z klęsk - brak prądu. W odróżnieniu od "zwykłego" braku prądu, który trwa do kliku godzin tym razem brak prądu można było śmiało nazwać katastroficznym. Bez wody, bez dostępu do jakichkolwiek informacji, bez światła, idąc za słowami Kononowicza - bez niczego, przy świetle świec zadawałem  sobie pytanie - czy nasza gmina, powiat, województwo, kraj są przygotowane na taką klęskę?       Bezsprzecznie - awarie od zawsze się zdarzają i będą zdarzać, jednak chyba żaden z żołnierzy-urzędników władzy ludowej nie wie, po co został powołany i jakie są jego obowiązki wobec społeczeństwa, nader często zapominają o tym, że ich pracodawcami jesteśmy my a nie piastowany urząd.     Zaczynając od najniższego szczebla naszej gminy, na pewno jesteśmy przygotowani jedynie na klęskę wł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dialog społeczny - jako remedium na monolog władz, czyli krótka opowieść o centrum społecznej innowacyjności w ostatnim nieskażonym... Gołcza - blog nieoficjalny

Dialog społeczny - jako remedium na monolog władz, czyli krótka opowieść o centrum społecznej innowacyjności w ostatnim nieskażonym zakątku na Ziemi – Gołczy- cz. 1 – bajeczna (W ramach wezwania władz do wyrażania własnych opinii i propozycji o tym, jak gmina Gołcza będzie wyglądać za kilka lat).Wysiadam z autobusu, dzień, jak co dzień, szaro i nudno, ale to wszytko się zmieni jak zobaczę moją Gołczę. Wysiadam na przystanku, już widzę pierwszą zmianę, przystanek jest cały i jest czysty. Pierwsze wrażenie – tak to działa! Mimo że to już wieczór, to nie ma obawy, że nad uchem przeleci pusta butelka i rozbije ścianę przystanku, nie, nie w mojej Gołczy. Sprawdzę, o której mam powrotny, tafla ściany przystanku jest taka czysta, że można się w niej przeglądać. Myślę: „Ale w tej Gołczy dbają o porządek. Już dawno nie widziałem przystanku, który byłby myty!” (...)

Zobacz cały wpis na blogu »