Działalność gospodarcza

Wpisy zawierające słowo kluczowe działalność gospodarcza.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

1 grudnia 2019 - Zgodnie z obietnicą rusza nowa strona na Facebooku  Kacper Bogacz - Finanse dla Firm

1 grudnia 2019 - Zgodnie z obietnicą rusza nowa strona na Facebooku dotycząca finansów ❗📖🏦http://www.facebook.com/finansedlafirm Poniżej post sprzed kilku miesięcy: "Cześć, Dzień Dobry :-) Napisałem ostatnio, że "wkrótce szczegóły..." Nie ma chyba tutaj osoby, która nie wiedziałaby czym się zajmuję w weekendy... Pozostaje poniedziałek-piątek i te częste podróże po całej Polsce... Tylko nieliczni wiedzą, że przygodę z bankowością zacząłem w 2009 roku, czyli 10 lat temu, a przez same ostatnie trzy-cztery lata odwiedziłem kilkaset osób finalizując blisko tysiąc umów na kwotę około 40.000.000zł Po kilku latach reprezentowania konkretnych "Brandów" przyszedł czas na reprezentowanie Kli (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kiedy tak naprawdę spółka osobowa może zapłacić podatek wspólnika? Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Prowadząc działalność gospodarczą w formie spółki osobowej czyli spółki jawnej, komandytowej czy partnerskiej powinieneś wiedzieć, że istnieje możliwość regulowania ze swojego rachunku bankowego zobowiązania podatkowego wspólników. Jednak ważne jest, aby kwota podatku nie przekroczyła 1000 zł. Ograniczenie te nie ma zastosowania w przypadku spółek cywilnych, które nie należą do spółek osobowych. Obowiązek zapłaty zaliczek na podatek dochodowy odprowadzany do Urzędu Skarbowego leży w kompetencji podatnika. Zobowiązania podatkowe mają charakter osobisty, w takim razie powinno być regulowane w interesie każdego wspólnika. Jak do tej pory to właśnie podatnik zobowiązany był do spłacania swojego podatku, w praktyce jednak wyglądało to w ten sposób, że pod wpływem orzecznictwa sądów administracyjnych uznawano za dopuszczalne wpłaty przez posłańców będących wyręczycielami, którzy w imieniu podatnika i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Terminy wystawienia faktury! Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Faktura jest dokumentem wykorzystywanym w obrocie handlowym jako potwierdzenie zrealizowania transakcji kupna – sprzedaży. Jest to najczęściej stosowany dokument – wykorzystywany przez niemalże wszystkie działalności gospodarcze. Od niedawna wystawianie faktury odbywać może się również w formie elektronicznej. Termin wystawiania faktury jest różny w zależności od rodzaju wykonywanej działalności.- W przypadku usług budowlanych i budowlano-monatżowych dokument należy wystawić do 30. dnia od dnia wykonanej usługi.- W przypadku dostaw m.in. książek drukowanych fakturę należy dostarczyć odbiorcy do 60. dnia od dnia wydania towarów.- W przypadku druku książek fakturę wystawia się do 90. dnia od dnia zrealizowania czynności.- W przypadku dostawy energii elektrycznej i cieplnej oraz świadczenia usług telekomunikacyjnych, najmu czy stałej obsługi prawnej faktura wystawiona powinna być wraz z upływem terminu płatności.- W pozostałych przy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zmniejszyć swoje zobowiązanie podatkowe? Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Początek roku kalendarzowego to czas, w którym dużą uwagę w przedsiębiorstwach przykłada się do spraw z zakresu podatków. Większość firm musi wtedy rozliczyć się z podatku dochodowego. Czas na to obowiązuje od początku roku do końca marca lub kwietnia. Czasem korzystający z zryczałtowanych form księgowości muszą jeszcze wcześniej rozliczyć się z podatku. Okres ten zmusza do myślenia nad tym, jak wysokie podatki płacą przedsiębiorcy i jak można jej zmniejszyć. Jednym z powodów wysokich zobowiązań podatkowych jest źle dopasowana forma opodatkowania. Jeżeli przedsiębiorca ma wybór pomiędzy różnymi formami opodatkowania, powinien zastanowić się jaka z nich pozwoli mu maksymalnie zoptymalizować koszty działalności. Przedsiębiorcy uprawnieni do prowadzenia uproszczonej księgowości mogą wybrać pomiędzy następującymi rodzajami opodatkowania pod warunkiem, że prowadzona przez nich działalność nie ogranicza ich stosowania.- opodatkowanie na zasad (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogłoszenie upadłości. Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Na upadłość decydują się podmioty, które nie są wypłacalne w stosunku do swoich wierzycieli. Ogłosić upadłość może każdy przedsiębiorca, a także spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna oraz osoby fizyczne, które są wspólnikami osobowych spółek handlowych pod warunkiem, że ponoszą odpowiedzialność całym swoim majątkiem. Najodpowiedniejszym momentem na ogłoszenie upadłości jest niewypłacalność. Niewywiązywanie się z bieżących zobowiązań nie zawsze doprowadza do upadłości. W czasie ogłoszenia upadłości można również zdecydować się na postępowanie w drodze układu. W tej sytuacji decyzję podejmuje sąd, firma powinna przedstawić w jaki sposób i jakie jest prawdopodobieństwo, że kontynuacja prowadzenia przedsiębiorstwa pozwoli na zaspokojenie wszystkich, bądź większości zobowiązań. Ogłoszenie upadłości powinno odbyć się na wniosku sporządzonym w wydziale gospodarczym sądu rejonowego właściwego dla siedziby prowa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Twój sposób na biznes. Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zastanawiasz się w jaki sposób rozpocząć prowadzenie swojej własnej firmy? Poprawnie! Będąc początkującym biznesmenem na Twojej głowie będzie bardzo wiele zadań, które będziesz musiał zrealizować, co z pewnością nie będzie łatwe. Możesz zgłosić się np. o pomoc do dorady czy biura rachunkowego. W przypadku drugiego rozwiązania, od jakiegoś czasu biuro księgowe pomaga w przejściu przez wszystkie etapy rejestracji. Przyszły przedsiębiorca wypełnia tylko dokumenty oraz podaje informacje na temat rodzaju spółki, resztą zajmuje się firma zewnętrzna. Będąc przedsiębiorcą oszczędzającym czas oraz niepotrzebne kłopoty zdecydujesz się właśnie na biuro rachunkowe.

Zobacz cały wpis na blogu »
Podjęcie działalności gospodarczej Szukasz porady? Napisz na: ekspert.doradztwo-podatkowe@gazeta.pl

Zanim podejmiemy się prowadzenia działalności gospodarczej konieczne będzie zarejestrowanie własnej firmy. Podmioty gospodarcze obecnie mają do wyboru wiele możliwości dzięki, którym mogą podjąć aktywną działalność na rynku gospodarczym.   Problem prowadzenie księgowości pojawi się dobiera kiedy już wybierzemy daną formę prawną i nasza firma będzie figurować w rejestrze przedsiębiorców. Co jednak czeka Nas przed tym?   Musimy wybrać sposób w jaki założymy firmę. Jest kilka możliwości:  zakup gotowej spółki z o.o., która posiada wszystkie niezbędne dokumenty i umożliwia podjęcia działalności gospodar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zalety i wady uproszczonej księgowości. Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Księgowość uproszczona jako, że przeznaczona jest dla przedsiębiorstw, które generują niskie przychody z prowadzonej działalności posiada kilka istotnych zalet, ale i również wad. Zalety:- oszczędność kosztów prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, ponieważ w przypadku rozliczania się za pomocą karty podatkowej bądź ryczałtu, przedsiębiorca nie musi korzystać z pomocy firm zewnętrzynych bądź księgowej,- forma łatwa w prowadzeniu nawet dla osoby nie posiadającej wiedzy z tego zakresu. Wady:- przeznaczona tylko dla niektórych przedsiębiorstw,- brak dogłębnej wiedzy na temat ponoszonych kosztów.     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Firmy udzielające pożyczek dla prowadzących działalność gospodarczą Twój Pierwsz Biznes

Firmy pożyczkowe (pozabankowe) udzielające pożyczek w większości przypadków nie odmawiają klientom pieniędzy, jednak muszą oni pamiętać, że nie wynika to z czyjejś złośliwości, ale po prostu nie każdy może otrzymać pożyczkę na działalność gospodarczą. W dzisiejszych czasach do tego, aby można było starać się o wspomniany kredyt, niezbędne jest udowodnienie, że się go spłaci rzetelnie i nie trzeba do tego zarabiać określonej sumy pieniędzy. Nie każdy jednak może to zrobić, ponieważ widnieje w KRD, BIG i to właśnie dlatego wiele osób nie ma szansy na pieniądze. Jest to jednak prawidłowe postępowanie, bo przecież nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której nawet pożyczki pozabankowe miałaby otrzymać osoby niewypłacalne – trzeba by było wówczas zadać sobie pytanie o to, w jaki sposób będzie ona spłacała pieniądze. Lepiej więc, że jest tak jak to ma miejsce obecnie, czyli pożyczki na działalność gospodarczą dostają osoby, któr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obniżone składki ZUS dla przedsiębiorców Szukasz porady? Napisz na: ekspert.doradztwo-podatkowe@gazeta.pl

Preferencyjne składki ZUS przeznaczone są przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą. Dobra wiadomość jest taka, że z obniżonych składek ZUS mogą skorzystać również podmioty gospodarcze, które mają doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej.   Kiedy przedsiębi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wzrost, a rozwój gospodarki Polski Finanse - Gemini Polska

Stan gospodarki najczęściej oceniamy po napływających danych makroekonomicznych. W bieżącym miesiącu mogliśmy poznać inflację,która rok do roku wyniosła 0,3%, stopy procentowe nie uległy zmianie i pozostają na poziomie 2,5%, wynagrodzenie w sektorze korporacyjnym wzrosło o 3,5%, stopa bezrobocia spadła do poziomu 12,5%. Czy jednak te pozytywne dane przekładają się na nastroje wśród właścicieli mikrofirm? Czynna praca z Klientami codziennie dostarcza opinii ludzi, którzy zdecydowali się na samozarudnienie, jako alternatywę do pracy na etacie lub chcących realizować swoje życiowe pasje. Odrzucając z tych opinii naturalny dla Polaków sceptycyzm , można się doszukać dość istotnych problemów, które trapią polskich przedsiębiorców. Przeważająca większość rozmówców deklaruje spadek przychodów w pierwszym półroczu 2014 roku, który w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wzrost, a rozwój gospodarki Polski Finanse - Gemini Polska

Stan gospodarki najczęściej oceniamy po napływających danych makroekonomicznych. W bieżącym miesiącu mogliśmy poznać inflację,która rok do roku wyniosła 0,3%, stopy procentowe nie uległy zmianie i pozostają na poziomie 2,5%, wynagrodzenie w sektorze korporacyjnym wzrosło o 3,5%, stopa bezrobocia spadła do poziomu 12,5%. Czy jednak te pozytywne dane przekładają się na nastroje wśród właścicieli mikrofirm?   Czynna praca z Klientami codziennie dostarcza opinii ludzi, którzy zdecydowali się na samozarudnienie, jako alternatywę do pracy n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przychody w prawie podatkowym Szukasz porady? Napisz na: ekspert.doradztwo-podatkowe@gazeta.pl

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mają świadomość, że prawo bilansowe różni się od prawa podatkowego tj. niektóre kategorię przychodów i kosztów nie koniecznie stanowić będą przychody i koszty zgodnie z ujęciem podatkowym.   Regulacje określające jakie przychody uznawane są przez prawo podatkowe zostały zawarte w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992roku. Kategorię przychodów, które uznawane są przez prawo podatkowe to między innymi: »   otrzymane pieniądze »    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bądź na bieżąco – księgowość online. Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Internet. Internet wszędzie... Jak zapewne zdążyłeś zauważyć, „sieć” opanowała każdą dziedzinę naszego życia. Wiele wprowadzanych ułatwień wiąże się właśnie z korzystaniem z Internetu. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą również mogą to zaobserwować, gdyż po zakładaniu firmy i płaceniu rachunków przez Internet, przyszła pora na księgowość. Na czym to polega ? W XXI wieku w prowadzeniu firmy wielką rolę odgrywa czas... Księgowość online to oszczędność czasu i wiele korzyści z tym związanych. Chcąc nadążyć za wszystkim tym, co nowe i ciekawe, tradycyjna forma księgowości szybko przejdzie do historii. Oczywiście zawsze znajdzie się grono osób, które z braku zaufania do różnego rodzaju nowości, nie będą chciały korzystać z internetowego luksusu. Być może kiedyś zmienią zdanie... ;) Do korzyści z księgowania pr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co musisz wiedzieć na temat podatku i płaceniu ZUS ? - część 1 Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Każdy, kto założył lub dopiero ma zamiar założyć własną firmę, musi być świadomy tego, że wiąże się to nie tylko z przywilejami, ale także z różnego rodzaju obowiązkami... Jednym z tych obowiązków jest opładanie składek ubezpieczeniowych i podatków. Każdy przedsiębiorca w Polsce podlega obowiązkowi płacenia:- składek ZUS,- podatku dochodowego,- podatku VAT. PODATEK DOCHODOWY Już na samym początku, bo podczas rejestracji jesteś zobowiązany do tego, aby wybrać formę opodatkowania podatkiem dochodowym dla swojej firmy. Masz do wyboru:- kartę podatkową,- ryczałt ewidencjonowany,- opodatkowanie na zasadach ogólnych. Kartę podatkową i ryczałt mogą wybrać jedynie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą w określonych branżach. Bardzo duża ilośc przedsiębiorców wybiera podatek na zasadach ogóln (...)

Zobacz cały wpis na blogu »