Brylanty

Wpisy zawierające słowo kluczowe brylanty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Lustro z brylantami Get-In-Meble meble do wnętrz

NIezwykle nowoczesne, luksusowe lustro opatrzone pikowaną ramą wysadzaną brylantami. Produkt tworzony na zamówienie, pod wymiar podany przez klienta. Wszyscy, którzy marzą o luksusowym wnętrz, powinni zwrócić uwagę na to lustro. Z pewnością doda ono odpowiedniej atmosfery w każdym wnętrzu, w jakim się znajdzie. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Szlif fasetkowy diamenty i brylanty

    Szlif fasetkowy - wielościenny   Rodzaj szlifu polegający na wykonaniu na kamieniu płaskich powierzchni (zwanych fasetkami) o różnych zarysach.   Zasadą szlifu fasetkowego jest obróbka kamienia w ten sposób, aby cały został pokryty symetrycznymi płaszczyznami, dla których utarła się nazwa „fasetki”. Koronę kamienia wieńczy największa fasetka – „tafla”. Przez powierzchnię tafli przenikają promienie świetlne aż do podstawy kamienia zwanej szpicem, który odbija promienie jak lustro, kierując je z powrotem przez fasetki korony i taflę – daje to efekt brylancji (zostanie on osiągnięty tylko wówczas, jeśli ułożenie fasetek będzie miało właściwy kąt dla danego kryształu). Prawidłowe kąty fasetek należy przyjmować na podstawie tabeli kątów krytycznych dla poszczególnych rodzajó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szlif brylantowy diamenty i brylanty

  Szlif brylantowy - najbardziej znany rodzaj szlifu jubilerskiego stosowanego dla diamentu, wynaleziony w XVII wieku, który wyparł dotychczas stosowany do obróbki diamentów szlif rozetowy.   Szlif brylantowy uznawany jest za szczyt osiągnięć mistrzów jubilerstwa.   Pełny, klasyczny szlif brylantowy zawiera nie mniej niż 58 faset: 33 w koronie i 25 w podstawie, a kamień szlifowany w ten sposób, widziany w planie, jest okrągły.   Szlif brylantowy stosuje się do obróbki diamentów i innych przezroczystych kamieni.     Historyczne szlify diamentów:   Po raz pierwszy obróbki diamentu w celu zwiększenia efektu optycznego dokonano w XII wieku. Wcześniej znano tylko kamienie surowe, których ostre krawędzie niekiedy szlifowano, a płaskie powierzchnie kryształu po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Certyfikat diamentu IGI diamenty i brylanty

Po prawej stronie certyfikatu znajduje się mapa kamienia na której zaznaczono inkluzje decydujące o czystości kamienia. Inkluzje które znajdują się wewnątrz zaznaczone są kolorem czerwonym, skazy na powierzchni kamienia są oznaczone kolorem zielonym. Poniżej mapy znajduje się hologram z logiem IGI. Number – czyli numer ekspertyzy oraz miejsce i data wystawienia Description – opis, a raczej typ kamienia, w tym przypadku diament naturalny Shape and cut – kształt i rodzaj szlifu , tutaj kształt okrągły szlif brylantowy Carat weight – masa kamienia w karatach z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku Color grade – barwa kamienia /w tym przypadku E, w zakresie od D do Z/ Clarity grade – ocena czystośc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Diamenty przemysłowe diamenty i brylanty

Diamenty przemysłowe służą do  sporządzania ciągadeł do wyrobu cienkich drutów oraz do cięcia szkła i obsadzania koronek rdzeniowych świdrów wiertniczych często są wykorzystywane jako materiał szlifierski.  W  w laboratoriach zaczęto pracować nad poprawianiem jakości brylantów synterycznych.  Diamenty przemysłowe mogą być otrzymywane syntetycznie z grafitu. Niektóre z nich są pięć razy wytrzymalsze niż naturalne i przewodzą ciepło o połowę skuteczniej. Jest to ich wielką zaletą, wykorzystywaną do rozpraszania ciepła w urządzeniach elektronicznych oraz telekomunikacyjnych, a także przy produkcji części składowych lasera. Diamentowe szybki zostały wykorzystane przy budowie sondy kosmicznej NASA, wysłanej do badania Wenus.   Gatunek diamentów przemysłowych, używanych jedynie jako materiał szlifierski, nosi nazwę kongo  gdyż wydobywane są w Zairze (dawne Kongo Belgijskie).

Zobacz cały wpis na blogu »
Podstawowe informacje o diamentach diamenty i brylanty

    • Dobra przewodność cieplna: 2000W/(m*K) wynikającą z efektywnego przewodnictwa fononowego     • Jest izolatorem, z wyjątkiem diamentu niebieskiego, który jest półprzewodnikiem     • Jest trudno topliwy i odporny na działanie kwasów i zasad     • Może zawierać wrostki innych minerałów Tworzy zazwyczaj niewielkie kryształy przyjmujące postać ośmiościanu, rzadziej sześcianu. Duża część kryształów ma zaokrąglone kształty oraz wykazuje zbliźniaczenia. W przyrodzie stanowi jedną z pięciu, obok grafitu, fulerenów, nanopianki i nanorurek, odmian alotropowych węgla. Jest kruchy (rozpryskuje się pod wpływem uderzenia), przezroczysty; zwykle zawiera śladowe ilości azotu, glinu, boru, manganu, krzemu, magnezu, chromu. Są w nim spotykane różne wrostki mineralne reprezentowane przez: oliwin, granat, pirop, pirotyn, ilmenit, rutyl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »